piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia czwartek, 05 sierpień 2021 19:58


Żyją bez podłączonej wody od kilku miesięcy. Urząd nie reaguje
Mieszkańcy budynku przy ulicy Parkowej w Brzezince Średzkiej od kilku miesięcy żyją bez podłączonej wody. Ich zdaniem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, nie robi nic, aby tę sytuację zmienić. 

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne


O trudnych warunkach panujących w budynku poinformowała nas pod koniec czerwca pani Małgorzata, która mieszka tam razem z teściową oraz dwoma nastoletnimi synami. W marcu tego roku Zakład Usług Komunalnych w Miękini nie podłączył do budynku wodomierzy. Powodem był tragiczny stan nieruchomości. Jeszcze tego samego miesiąca ZUK skierował pismo do właściciela budynku, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego we Wrocławiu, z nadzieją na podjęcie działań i wyremontowanie bloku lub znalezienie lokatorom mieszkań zastępczych.

Do lipca tego roku pismo ZUK-u pozostawało bez odpowiedzi, dlatego skontaktowaliśmy się z urzędnikiem KOWR-u zajmującym się tą sprawą. Wcześniej nie otrzymaliśmy odpowiedzi na naszego maila, choć wiemy, że został odczytany. Pracownik zapewnił nas, że zna sytuację lokatorki oraz jej rodziny i nieoficjalnie poinformował, że wydadzą zgodę na podłączenie wody w najbliższym tygodniu tj. 19-23 lipca. Mimo to do dziś nikt z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nie skontaktował się z panią Małgorzatą. Co więcej, nie udało nam się dodzwonić ponownie do wspomnianego pracownika.

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że sprawą pani Małgorzaty zajmuje się także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini. Pracownice GOPS-u również były zaniepokojone stanem nieruchomości oraz kilkumiesięcznym brakiem wody. Wystosowały do KOWR-u kilka pism, jednak na żadne nie otrzymały oficjalnej odpowiedzi. Urzędnicy obu instytucji pozostawali jednak w kontakcie telefonicznym. W ten sposób GOPS nieoficjalnie dowiedział się, że dokładna data podłączenia wody zostanie podana w czwartek 29 lipca. Mimo tych zapewnień nikt z GOPS-em się nie skontaktował, a próby rozmowy kończyły się informacją, że właściwy pracownik przebywa poza urzędem. W tym tygodniu GOPS skierował do KOWR-u kolejne już pismo, jednak tym razem wysłał je również do głównego oddziału instytucji w Warszawie, z nadzieją, że zainteresują się oni bezczynnością wrocławskiej placówki.

Długo monitorowaliśmy sprawę pani Małgorzaty, mając nadzieję, że poinformujemy państwa o jej szczęśliwym zakończeniu. Na ten moment jednak się na to nie zapowiada, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak nagłośnienie tej sprawy i pokazanie, jak nieprofesjonalnie postępują pracownicy wrocławskiego KOWR-u. 

OLO

 • Anonim powiedział(a) Więcej
  I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil godzinę temu.
 • Pola powiedział(a) Więcej
  Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 2 godziny temu.
 • Janek powiedział(a) Więcej
  Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…