środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Żyją bez podłączonej wody od kilku miesięcy. Urząd nie reaguje

Cz, 05.08.2021 19:58
 •  

Mieszkańcy budynku przy ulicy Parkowej w Brzezince Średzkiej od kilku miesięcy żyją bez podłączonej wody. Ich zdaniem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, nie robi nic, aby tę sytuację zmienić. 


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

O trudnych warunkach panujących w budynku poinformowała nas pod koniec czerwca pani Małgorzata, która mieszka tam razem z teściową oraz dwoma nastoletnimi synami. W marcu tego roku Zakład Usług Komunalnych w Miękini nie podłączył do budynku wodomierzy. Powodem był tragiczny stan nieruchomości. Jeszcze tego samego miesiąca ZUK skierował pismo do właściciela budynku, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego we Wrocławiu, z nadzieją na podjęcie działań i wyremontowanie bloku lub znalezienie lokatorom mieszkań zastępczych.

Do lipca tego roku pismo ZUK-u pozostawało bez odpowiedzi, dlatego skontaktowaliśmy się z urzędnikiem KOWR-u zajmującym się tą sprawą. Wcześniej nie otrzymaliśmy odpowiedzi na naszego maila, choć wiemy, że został odczytany. Pracownik zapewnił nas, że zna sytuację lokatorki oraz jej rodziny i nieoficjalnie poinformował, że wydadzą zgodę na podłączenie wody w najbliższym tygodniu tj. 19-23 lipca. Mimo to do dziś nikt z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nie skontaktował się z panią Małgorzatą. Co więcej, nie udało nam się dodzwonić ponownie do wspomnianego pracownika.

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że sprawą pani Małgorzaty zajmuje się także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini. Pracownice GOPS-u również były zaniepokojone stanem nieruchomości oraz kilkumiesięcznym brakiem wody. Wystosowały do KOWR-u kilka pism, jednak na żadne nie otrzymały oficjalnej odpowiedzi. Urzędnicy obu instytucji pozostawali jednak w kontakcie telefonicznym. W ten sposób GOPS nieoficjalnie dowiedział się, że dokładna data podłączenia wody zostanie podana w czwartek 29 lipca. Mimo tych zapewnień nikt z GOPS-em się nie skontaktował, a próby rozmowy kończyły się informacją, że właściwy pracownik przebywa poza urzędem. W tym tygodniu GOPS skierował do KOWR-u kolejne już pismo, jednak tym razem wysłał je również do głównego oddziału instytucji w Warszawie, z nadzieją, że zainteresują się oni bezczynnością wrocławskiej placówki.

Długo monitorowaliśmy sprawę pani Małgorzaty, mając nadzieję, że poinformujemy państwa o jej szczęśliwym zakończeniu. Na ten moment jednak się na to nie zapowiada, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak nagłośnienie tej sprawy i pokazanie, jak nieprofesjonalnie postępują pracownicy wrocławskiego KOWR-u. 

OLO

 • 2
 • 0
 • 1
 • 0
 • 4
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Covidiusz powiedział(a) Więcej
  Testujcie się ile fabryka dała ,tylko to wam zostało popaprance telewizyjne... 3 godziny temu.
 • Doktor powiedział(a) Więcej
  Ktos tym zarządza czy nawet wydaje pozwolenie na postawienie takiego pudła - czyli wie jakie będą warunki. Brawo za wyobraźnię decydentowi!  4 godziny temu.
 • Magda powiedział(a) Więcej
  Ten list sprawił, że Sanepid zniósł możliwość pierwszeństwa badań dzieci do 6 lat. Kobiety z małymi, chorymi dziećmi stoją w kolejce... 4 godziny temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Najnowsze artykuły

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…