wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Żyją bez podłączonej wody od kilku miesięcy. Urząd nie reaguje

Cz, 05.08.2021 19:58
 •  

Mieszkańcy budynku przy ulicy Parkowej w Brzezince Średzkiej od kilku miesięcy żyją bez podłączonej wody. Ich zdaniem Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, nie robi nic, aby tę sytuację zmienić. 


O trudnych warunkach panujących w budynku poinformowała nas pod koniec czerwca pani Małgorzata, która mieszka tam razem z teściową oraz dwoma nastoletnimi synami. W marcu tego roku Zakład Usług Komunalnych w Miękini nie podłączył do budynku wodomierzy. Powodem był tragiczny stan nieruchomości. Jeszcze tego samego miesiąca ZUK skierował pismo do właściciela budynku, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego we Wrocławiu, z nadzieją na podjęcie działań i wyremontowanie bloku lub znalezienie lokatorom mieszkań zastępczych.

Do lipca tego roku pismo ZUK-u pozostawało bez odpowiedzi, dlatego skontaktowaliśmy się z urzędnikiem KOWR-u zajmującym się tą sprawą. Wcześniej nie otrzymaliśmy odpowiedzi na naszego maila, choć wiemy, że został odczytany. Pracownik zapewnił nas, że zna sytuację lokatorki oraz jej rodziny i nieoficjalnie poinformował, że wydadzą zgodę na podłączenie wody w najbliższym tygodniu tj. 19-23 lipca. Mimo to do dziś nikt z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa nie skontaktował się z panią Małgorzatą. Co więcej, nie udało nam się dodzwonić ponownie do wspomnianego pracownika.

W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że sprawą pani Małgorzaty zajmuje się także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miękini. Pracownice GOPS-u również były zaniepokojone stanem nieruchomości oraz kilkumiesięcznym brakiem wody. Wystosowały do KOWR-u kilka pism, jednak na żadne nie otrzymały oficjalnej odpowiedzi. Urzędnicy obu instytucji pozostawali jednak w kontakcie telefonicznym. W ten sposób GOPS nieoficjalnie dowiedział się, że dokładna data podłączenia wody zostanie podana w czwartek 29 lipca. Mimo tych zapewnień nikt z GOPS-em się nie skontaktował, a próby rozmowy kończyły się informacją, że właściwy pracownik przebywa poza urzędem. W tym tygodniu GOPS skierował do KOWR-u kolejne już pismo, jednak tym razem wysłał je również do głównego oddziału instytucji w Warszawie, z nadzieją, że zainteresują się oni bezczynnością wrocławskiej placówki.

Długo monitorowaliśmy sprawę pani Małgorzaty, mając nadzieję, że poinformujemy państwa o jej szczęśliwym zakończeniu. Na ten moment jednak się na to nie zapowiada, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak nagłośnienie tej sprawy i pokazanie, jak nieprofesjonalnie postępują pracownicy wrocławskiego KOWR-u. 

OLO

 • 2
 • 0
 • 1
 • 0
 • 4
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 4 godziny temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 4 godziny temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 6 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…