piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna Juliana

  Dział: Miękinia poniedziałek, 09 sierpień 2021 13:01


Jubileuszowe Wawrzynki w Wilkszynie [fotorelacja]
Wawrzynki oraz jubileusz 300-lecia wzniesienia kościoła parafialnego świętowano w niedzielę 8 sierpnia w Wilkszynie.

Wawrzynki rozpoczęły się uroczystą mszą świętą odpustową w kościele w Wilkszynie. O  godz. 15.00 w ogrodzie przy plebanii wystartował festyn rodzinny. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchańce, pokazy sprzętu wojskowego i policyjnego, bezpłatne porady weterynaryjne, turniej piłki nożnej dla dzieci i turniej siatkarski oraz spotkanie z zespołem RMW Rally Team, startującym w amatorskich rajdach samochodowych na Dolnym Śląsku. Chętni mogli spróbować swoich sił na strzelnicy wojskowej “Cyklop”. 

Festyn poprowadzili wodzireje z Dolnośląskiego Bractwa Wodzirejów FREAK FRAK: Grzegorz Stolarski i Wojciech Senus. Zapewnili oni gry i zabawy dla dzieci, które chętnie w nich uczestniczyły. O 17.00 na wawrzynkowej scenie wystąpiła gwiazda wieczoru - ks. Jakub Bartczak, czyli najlepszy raper wśród polskich księży i prawdopodobnie jedyny ksiądz wśród polskich raperów. Koncert był bardzo udany, a publiczność bawiła się doskonale.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, z której cały dochód przeznaczony został na remont zabytkowego kościoła w Wilkszynie. Organizatorzy przygotowali dwie loterie: dziecięcą z nagrodami gwarantowanymi (wszystkie losy pełne) oraz loterię główną z losami po 10 zł za sztukę. W loterii głównej było do wygrania ponad 100 nagród ufundowanych przez darczyńców. Trzy z nich: rower, deskorolkę elektryczną oraz grill podarowała Gmina Miękinia. 

W związku z jubileuszem 300-lecia istnienia kościoła w Wilkszynie w programie ujęto również zwiedzanie kościoła z licencjonowanym przewodnikiem, Michałem Karczmarkiem. Nie tylko przybliżył on historię wilkszyńskiej parafii sięgającej XIV wieku, ale także opowiedział o sekretach wystroju i wyposażenia kościoła wzniesionego w 1721 roku. 

O pełne brzuchu uczestników Wawrzynek zadbały m.in. panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna, a także restauracja Kredens. 

Organizatorami i głównymi sponsorami festynu był wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn oraz proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Wilkszynie ks. Zbigniew Bortnik. Wsparcia organizacyjnego udzielili: Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Rada Parafialna, Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini oraz 10. Wrocławski Pułk Dowodzenia. Wśród partnerów i sponsorów znaleźli się także: sołtys i rada sołecka Wilkszyna, Koło Gospodyń Wiejskich z Wilkszyna, Ośrodek “Pamięć i Przyszłość” (Centrum Historii Zajezdnia) z Wrocławia, a także lokalni przedsiębiorcy i usługodawcy – Restauracja Kredens, Stacja Paliw Gazela oraz przychodnia weterynaryjna VillVet. Ponadto festyn wsparły osoby prywatne.

OLO

 • Ewa powiedział(a) Więcej
  Noclegi i wyżywienie z naszych podatków, 500 plus z naszych podatków. Odbije się to na Polsce i Polakach. 59 minut temu.
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  To wyłącz elektronikę. Na pewno pomoże 9 godzin temu.
 • Natan powiedział(a) Więcej
  A wody jak nie było tak nie ma. Co za patole nami rządzą. 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …