piątek 27.05.2022

Imieniny: Augustyna Juliana

  Dział: Miękinia środa, 19 maj 2021 09:06


Koło Gospodyń z Wilkszyna w półfinale konkursu kulinarnego
Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie wzięły udział w konkursie kulinarnym “KGW Polska Od Kuchni” i zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich.

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

I etap polegał na przygotowaniu opisu działalności koła oraz propozycji potrawy regionalnej. Zgłoszenie gospodyń przeszło pozytywnie kwalifikacje i znalazło się w grupie 20 najlepszych potraw z Dolnego Śląska, które dostały się do kolejnego etapu. - Zgłosiłyśmy do konkursu placki ziemniaczane. Opis dania oraz nawiązanie do regionu i tradycji spodobało się oceniającym. My same bardzo się cieszymy, już z samego faktu, że mogłyśmy poczuć namiastkę normalności i znów zrobić coś razem - mówi Maja Stępień, prezes koła z Wilkszyna. 

Półfinały konkursu odbędą się w każdym z województw podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. W tym etapie uczestnicy będą mieli za zadanie odtworzyć potrawę, którą zaproponowali wcześniej. Do finału przejdą dwa Koła - jedno wybrane przez jury, a drugie wybrane w głosowaniu SMS. Ścisły finał odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie. Zwycięzców konkursu wybierze jury, a najlepszy przepis zostanie nagrodzony kwotą 15 tys. zł.

Koło z Wilkszyna zgłosiło się również do konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. W 120 sekundowym filmie przedstawili profil działalności Koła oraz informacje o realizowanych inicjatywach. Wyniki tego konkursu poznamy pod koniec maja. 

Warto wiedzieć, że Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie powstało w 2019 roku, zrzesza ponad 30 pań, a na swoim koncie ma m.in. zwycięstwa w powiatowym konkursie kulinarnym oraz nagrody zdobyte podczas Festiwalu Kół Wiejskich w Mazurowicach.

OLO

pp

 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Jak tak może być, że człowiek, który spowodował wypadek - potrącił dziecko na pasach - dziecko wylądowało w szpitalu z obrażeniami - dalej... godzinę temu.
 • Ewa powiedział(a) Więcej
  Noclegi i wyżywienie z naszych podatków, 500 plus z naszych podatków. Odbije się to na Polsce i Polakach. 2 godziny temu.
 • Tomek powiedział(a) Więcej
  To wyłącz elektronikę. Na pewno pomoże 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …