wtorek 21.09.2021

Imieniny: Jonasza Mateusza

Fot. ilustracyjne Fot. ilustracyjne

Koło Gospodyń z Wilkszyna w półfinale konkursu kulinarnego

Śr, 19.05.2021 09:06
 •  

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie wzięły udział w konkursie kulinarnym “KGW Polska Od Kuchni” i zakwalifikowały się do półfinałów wojewódzkich.


I etap polegał na przygotowaniu opisu działalności koła oraz propozycji potrawy regionalnej. Zgłoszenie gospodyń przeszło pozytywnie kwalifikacje i znalazło się w grupie 20 najlepszych potraw z Dolnego Śląska, które dostały się do kolejnego etapu. - Zgłosiłyśmy do konkursu placki ziemniaczane. Opis dania oraz nawiązanie do regionu i tradycji spodobało się oceniającym. My same bardzo się cieszymy, już z samego faktu, że mogłyśmy poczuć namiastkę normalności i znów zrobić coś razem - mówi Maja Stępień, prezes koła z Wilkszyna. 

Półfinały konkursu odbędą się w każdym z województw podczas Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. W tym etapie uczestnicy będą mieli za zadanie odtworzyć potrawę, którą zaproponowali wcześniej. Do finału przejdą dwa Koła - jedno wybrane przez jury, a drugie wybrane w głosowaniu SMS. Ścisły finał odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie. Zwycięzców konkursu wybierze jury, a najlepszy przepis zostanie nagrodzony kwotą 15 tys. zł.

Koło z Wilkszyna zgłosiło się również do konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. W 120 sekundowym filmie przedstawili profil działalności Koła oraz informacje o realizowanych inicjatywach. Wyniki tego konkursu poznamy pod koniec maja. 

Warto wiedzieć, że Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkszynie powstało w 2019 roku, zrzesza ponad 30 pań, a na swoim koncie ma m.in. zwycięstwa w powiatowym konkursie kulinarnym oraz nagrody zdobyte podczas Festiwalu Kół Wiejskich w Mazurowicach.

OLO

pp

 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze

 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Wniosek o światła ma już z 2-3 lata, jak nie więcej. A konsultacje w sprawie przebudowy... 5 godzin temu.
 • JK powiedział(a) Więcej
  A skąd wiadomo, że gmina coś zamawiała? W tekście jest tylko mowa o wezwaniu w sprawie... 6 godzin temu.
 • IwanGelik powiedział(a) Więcej
  Jprdl. Powiat nie ma się czym pochwalić-parcie na szkło lvl himalaje......
  Boję się... 7 godzin temu.
 • Dziurkacz papier biurko powiedział(a) Więcej
  Ty do roboty się weź a nie siedzisz w komentarzach... 13 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

04.09.2021 02:53 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

03.09.2021 07:44 wrote:

KUPIĘ Antyki / Starocie - PORZĄDKI, LIKWIDACJA MIESZKANIA, DOMU, WILLI, KOLEKCJI ANTYKÓW ... Zadzwoń ! KUPIĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Obr…

31.08.2021 16:15 wrote:

Sprzedam: - jeansy dziewczęce 140cm, dwie  pary, każda po 10 zł, stan idealny, - kurtkę chłopięcą jesienną Decatlon 140-150cm, 30 zł, sta…

11.08.2021 14:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE - LIKWIDACJA - PRZEPROWADZKA DOMU, MIESZKANIA - ZADZWOŃ ! KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE za GOTÓWKĘ !Obrazy, Porcelana, Ce…