piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Fot. Zamek w Wojnowicach / FB Fot. Zamek w Wojnowicach / FB

Pomóżmy zdobyć 20 tys. zł na zamkowy sad!

Cz, 13.05.2021 16:27

Kolegium Europy Wschodniej mające siedzibę w zamku na wodzie w Wojnowicach ubiega się o grant na renowację zamkowego sadu owocowego. Aby go zdobyć musi wygrać głosowanie internautów.  


Grantodawcą jest #PiastWspieraRegion, który wyznaczył sobie misję wsparcia mniejszych i większych projektów lokalnych, które poprawią samopoczucie i jakość życia mieszkańców województwa.

Projekt złożony przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego zakłada uporządkowanie zamkowego sadu owocowego składającego się z 70 jabłoni i śliw, wytyczenie ścieżek edukacyjnych z tablicami informacyjnymi oraz nasadzenie 16 nowych drzewek odmian tradycyjnych - polskich i niemieckich. Na tablicach znajdą się informacje o sadzie, gatunkach drzew owocowych i ich cyklu wegetacyjnym, a także o zwierzętach tworzących z sadem jeden ekosystem. 

Razem z przyrodnikami przygotujemy krótki program edukacyjny dla młodzieży z Gminy Miękinia, Powiatu Średzkiego, a także Wrocławia. Jesienią wojnowickie jabłka będą mogli zjeść wszyscy chętni. Dzięki waszej pomocy i programowi #PiastWspieraRegion realizacja naszych planów jest możliwa – czytamy na fecebookowym profilu zamku. 

Głosować można od 11 do 23 maja, klikając w link -  https://www.piastwspieraregion.pl/glosowanie

Co istotne, plebiscyt jest bezpłatny, a z każdego adresu mailowego można oddać jeden głos dziennie! W tej chwili projekt Kolegium Europy Wschodniej ma ich 190 i zajmuje trzecie miejsce w swojej kategorii.

Zachęcamy mieszkańców powiatu do głosowania. Zamek na wodzie w Wojnowicach jest wyjątkowym i lubianym miejscem, a nowy sad, częstujący odwiedzających swoimi darami, doda mu jeszcze więcej uroku. 

OLO

 • 1
 • 4
 • 1
 • 0
 • 1
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  7 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 9 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 9 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM