środa 25.05.2022

Imieniny: Borysława Grzegorza

  Dział: Miękinia czwartek, 13 maj 2021 16:27


Pomóżmy zdobyć 20 tys. zł na zamkowy sad!
Kolegium Europy Wschodniej mające siedzibę w zamku na wodzie w Wojnowicach ubiega się o grant na renowację zamkowego sadu owocowego. Aby go zdobyć musi wygrać głosowanie internautów.  

Fot. Zamek w Wojnowicach / FB Fot. Zamek w Wojnowicach / FB

Grantodawcą jest #PiastWspieraRegion, który wyznaczył sobie misję wsparcia mniejszych i większych projektów lokalnych, które poprawią samopoczucie i jakość życia mieszkańców województwa.

Projekt złożony przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego zakłada uporządkowanie zamkowego sadu owocowego składającego się z 70 jabłoni i śliw, wytyczenie ścieżek edukacyjnych z tablicami informacyjnymi oraz nasadzenie 16 nowych drzewek odmian tradycyjnych - polskich i niemieckich. Na tablicach znajdą się informacje o sadzie, gatunkach drzew owocowych i ich cyklu wegetacyjnym, a także o zwierzętach tworzących z sadem jeden ekosystem. 

Razem z przyrodnikami przygotujemy krótki program edukacyjny dla młodzieży z Gminy Miękinia, Powiatu Średzkiego, a także Wrocławia. Jesienią wojnowickie jabłka będą mogli zjeść wszyscy chętni. Dzięki waszej pomocy i programowi #PiastWspieraRegion realizacja naszych planów jest możliwa – czytamy na fecebookowym profilu zamku. 

Głosować można od 11 do 23 maja, klikając w link -  https://www.piastwspieraregion.pl/glosowanie

Co istotne, plebiscyt jest bezpłatny, a z każdego adresu mailowego można oddać jeden głos dziennie! W tej chwili projekt Kolegium Europy Wschodniej ma ich 190 i zajmuje trzecie miejsce w swojej kategorii.

Zachęcamy mieszkańców powiatu do głosowania. Zamek na wodzie w Wojnowicach jest wyjątkowym i lubianym miejscem, a nowy sad, częstujący odwiedzających swoimi darami, doda mu jeszcze więcej uroku. 

OLO

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …