niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej w Miękini

Śr, 08.12.2021 12:24
 •  

30 listopada na scenie Samorządowego Ośrodka Kultury w Miękini odbył się, tradycyjnie jak co roku, konkurs, podczas którego uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu średzkiego prezentowali piękne patriotyczne utwory.


Losy konkursu ważyły się do końca i do ostatniej chwili płynęły informacje o wycofywaniu się kolejnych wykonawców, którzy byli poddawani kwarantannie, w związku z pandemią.

Jednak z wielką radością informujemy, że konkurs się odbył i stał na bardzo wysokim poziomie. Przed jury, składającym się z przedstawicieli – nauczycieli ze szkół biorących udział w konkursie, swoje piosenki zaprezentowało 13 wykonawców.

W kategorii młodszej (klasy 4-6) – pierwsze miejsce wyśpiewał sobie powstańczą piosenką „Sanitariuszka Małgorzatka” Antoni Łuniewicz (S.P. Lutynia) . Drugie miejsce jury przyznało Kindze Kacie (S.P. Środa Śląska) za wykonanie piosenki „Dziś idę walczyć mamo”. Trzecie miejsce za utwór „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” otrzymała Jagoda Borejko (S.P. Miękinia).

W kategorii starszej (klasy 7 i 8) pierwsze miejsce zdobyły ex aequo dwie uczennice: Adrianna Kunecka (S.P. Miękinia) za brawurowe wykonanie piosenki „Modlitwa o wschodzie słońca” oraz Agata Szybiak (S.P. Środa Śląska) za wspaniałe wykonanie „Kolędy warszawskiej”. Drugie miejsce wyśpiewała sobie piosenką „Miasto 44” Zuzanna Tomasiak (S.P. Lutynia), a trzecie miejsce znów jury rozdzieliło między dwie osoby, przyznając dwa równorzędne trzecie miejsca uczennicom: Marcelinie Czurko (S.P. Ujazd Górny) za piosenkę „Uwierz Polsko” oraz Emilii Mruszczak (S.P. Lutynia) za piosenkę „Niepodległość”.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, ogromne gratulacje!  Laureaci poza okolicznościowymi statuetkami otrzymują też dodatkowo punkty rekrutacyjne do szkół ponadpodstawowych, bo konkurs jest wpisany na listę kuratoryjną.

Nagrody i dyplomy uczestnicy i laureaci otrzymali z rąk pani Gabrieli Gronek-Bednarczyk - zastępcy wójta Gminy Miękinia, zaszczyciła nas również swoją obecnością pani Ewelina Mazurkiewicz - dyrektor Centrum Usług Wspólnych Gminy.

Dziękujemy Samorządowemu Ośrodkowi Kultury Gminy Miękinia (pani Zycie Miciak i Piotrowi Gałązce) za tak piękną oprawę konkursu, pomoc techniczną, udostępnienie profesjonalnej sceny, dyplomy i nagrody.

Do zobaczenia za rok!

Organizatorki:
Iwona Godorowska i Monika Kosobudzka

dsc03145

Wszystkie prezentowane na scenie piosenki są do obejrzenia i wysłuchania oraz pobrania po kliknięciu tutaj

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. godzinę temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 2 godziny temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…