niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl

Wjechała w przydrożną latarnię. Miała 3 promile alkoholu w organizmie

Cz, 09.12.2021 14:19
  •  

Dwa lata pozbawienia wolności grożą 39-letniej mieszkance powiatu średzkiego, która pod znacznym wpływem alkoholu kierowała samochodem. Kobieta może mówić o dużym szczęściu, bowiem pomimo tego, iż straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w przydrożną latarnię, nic poważnego jej się nie stało.


Dyżurny średzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu w rowie oraz uszkodzonej latarni w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia drogowego za kierownicą samochodu zastali kobietę. Powiadomiono również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz PSP.

- Policjanci, upewniwszy się, że kierująca nie potrzebuje pomocy medycznej, przystąpili do czynności służbowych. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niej wyraźną woń alkoholu. Kobieta nie mogła się logicznie wysłowić, ani o własnych siłach wyjść z samochodu. Przyznała też, że wypiła sześć piw - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 39-latki. Przeprowadzone badanie tylko potwierdziło to, co było już pewne. Kobieta miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. To jednak nie wszystko. Okazało się bowiem, że pojazd, którym jechała, nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Mundurowi zatrzymali jej elektronicznie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

- Ustalono, że 39-latka straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi, a następnie wjechała do przydrożnego rowu uderzając przy tym w latarnię, która przewróciła się. Samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym na koszt właściciela, a odpowiednie służby zabezpieczyły uszkodzoną latarnię - wyjaśnia policjantka.

W związku z popełnionymi wykroczeniami, tj. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz brak badania technicznego pojazdu, poinformowali kobietę o sporządzeniu przeciwko niej wniosku do sądu.

- Mundurowi powiadomili również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku zawarcia umowy OC. 39-latka musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi swojego czynu - dodaje funkcjonariuszka średzkiej policji i przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms)

  • 3
  • 0
  • 2
  • 0
  • 0
  • 3

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…