piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia czwartek, 09 grudzień 2021 14:19


Wjechała w przydrożną latarnię. Miała 3 promile alkoholu w organizmie
Dwa lata pozbawienia wolności grożą 39-letniej mieszkance powiatu średzkiego, która pod znacznym wpływem alkoholu kierowała samochodem. Kobieta może mówić o dużym szczęściu, bowiem pomimo tego, iż straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w przydrożną latarnię, nic poważnego jej się nie stało.

Fot. ilustracyjne / policja.pl Fot. ilustracyjne / policja.pl


Dyżurny średzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące pojazdu w rowie oraz uszkodzonej latarni w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia. Kiedy policjanci dojechali na miejsce zdarzenia drogowego za kierownicą samochodu zastali kobietę. Powiadomiono również Zespół Ratownictwa Medycznego oraz PSP.

- Policjanci, upewniwszy się, że kierująca nie potrzebuje pomocy medycznej, przystąpili do czynności służbowych. Funkcjonariusze od razu wyczuli od niej wyraźną woń alkoholu. Kobieta nie mogła się logicznie wysłowić, ani o własnych siłach wyjść z samochodu. Przyznała też, że wypiła sześć piw - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 39-latki. Przeprowadzone badanie tylko potwierdziło to, co było już pewne. Kobieta miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. To jednak nie wszystko. Okazało się bowiem, że pojazd, którym jechała, nie posiadał ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Mundurowi zatrzymali jej elektronicznie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu.

- Ustalono, że 39-latka straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi, a następnie wjechała do przydrożnego rowu uderzając przy tym w latarnię, która przewróciła się. Samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym na koszt właściciela, a odpowiednie służby zabezpieczyły uszkodzoną latarnię - wyjaśnia policjantka.

W związku z popełnionymi wykroczeniami, tj. niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz brak badania technicznego pojazdu, poinformowali kobietę o sporządzeniu przeciwko niej wniosku do sądu.

- Mundurowi powiadomili również Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny o braku zawarcia umowy OC. 39-latka musi liczyć się również z konsekwencjami karnymi swojego czynu - dodaje funkcjonariuszka średzkiej policji i przypomina, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat pozbawienia wolności.

(rol/ms)

 • Komorniki powiedział(a) Więcej
  Święte słowa 5 godzin temu.
 • Wędkarz powiedział(a) Więcej
  Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 8 godzin temu.
 • Erol powiedział(a) Więcej
  Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 10 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…