sobota 03.06.2023

Imieniny: Leszka Tamary

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Miękinia piątek, 02 grudzień 2022 15:24


Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie - debata społeczna w Miękini

SkomentujW trosce o bezpieczeństwo seniorów z gminy Miękinia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zorganizowali debatę społeczną. Jej celem było przybliżenie mieszkańcom najczęściej występujących zagrożeń dotyczących osób starszych, zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a także omówienie założeń „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda” i Planów Priorytetowych.


Fot. KPP w Środzie Śląskiej Fot. KPP w Środzie Śląskiej

'


Debata społeczna jest jedną z form zacieśniania współpracy Policji ze społecznością lokalną. Pozwala z jednej strony zdiagnozować i określić potrzeby społeczne związane z zagrożeniami bezpieczeństwa, a z drugiej umożliwia wskazanie sposobów rozwiązania zdiagnozowanych problemów zgodnie z oczekiwaniami społecznymi.

Zanim jednak przedstawiciele średzkiej Policji przystąpili do omawiania przygotowanych bloków tematycznych, członkinie Uniwersytetu III Wieku z Miękini zaprezentowały scenkę, w której osoby starsze zostają zaatakowane przez napastnika, a następnie jak się bronią przed utratą swojego mienia.

431 166397

Ten krótki pokaz doskonale wprowadził zaproszonych gości w tematykę bezpieczeństwa osób starszych - grupy społecznej narażonej na różnego rodzaju próby oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta” itp. i wyłudzenia niekiedy wszystkich oszczędności życia. Seniorzy wysłuchali więc informacji na temat sposobów działania przestępców, unikania zagrożeń oraz możliwości weryfikacji informacji przekazanych przez fałszywego wnuczka, czy policjanta.

Uczestnicy debaty dowiedzieli się także o działaniach Policji na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. „niechronionych uczestników ruchu drogowego”. Omówione zostały najczęściej popełniane wykroczenia drogowe. Policjanci wskazali m. in. na obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmroku poza terenem zabudowanym, tak istotny w okresie jesienno-zimowym w warunkach ograniczonej widoczności.

Jednym z paneli tematycznych było przedstawienie zebranym narzędzia komunikowania się Policji ze społeczeństwem w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci wytłumaczyli zebranym zasady działania tego narzędzia informatycznego oraz zachęcali mieszkańców do korzystania z możliwości zgłaszania im wszelkich problemów za pomocą tej aplikacji.

431 166400

Uczestnicy dowiedzieli się więcej o idei realizowanego programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz o aplikacji mobilnej „Moja komenda”, dzięki której przy użyciu smartfona każda osoba może uzyskać m. in. informacje o danych kontaktowych swojego dzielnicowego, czy też o adresie najbliższej jednostki Policji. Dzielnicowy przedstawił także aktualne plany priorytetowe z rejonów służbowych gminy Miękinia.

Każdy uczestnik otrzymał opaski odblaskowe, a także ulotki zawierające informacje na temat porad dla seniorów, by nie paść ofiarą oszustów. Uczestnicy debaty zgodnie przyznali, że tego rodzaju spotkania powinny być organizowane częściej. Kolejne z pewnością odbędzie się w przyszłym roku.

asp. Karol Dudziak
KPP w Środzie Śląskiej

431 166398
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Polecam wcześniej obejrzeć film 100 POLICJANTÓW zdradza TAJEMNICE polskiej Policji https://www.youtube.com/watch?v=Gg58n2DKlT4 gdzie autor oparł się na ...
Z innej beczki - czy ktoś wie gdzie Gmina Środa Śląska publikuje wyniki naborów na stanowiska ...

Lokalne ogłoszenia drobne

03.06.2023 08:42 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI czy KOLEKCJI ANTYKÓW ... 603 - 567 - 304Kupię stare: Obrazy…

26.05.2023 12:50 wrote:

 Oferuję wapno nawozowe w cenie 25zł netto za tonę. Kontakt: 885 965 342…

24.05.2023 08:52 wrote:

Oferuję do wynajęcia garaż o pow 18m2 wyposażony w energię elektryczną.Garaż posadowiony jest w Środzie Śl ul. Wrocławska 18. Kontakt 79475…

16.05.2023 17:55 wrote:

Oferuję usługę drukowania dowolnego obrazu na każdej ścianie. Zamiast fototapety pod którą trzeba przygotować ścianę i później odpowiednio …

stihl

ogrody pawlowski trawniki www


allago tworzymy