wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Z lewej: Wiesława Janusz i Ewa Skawińska Z lewej: Wiesława Janusz i Ewa Skawińska

Sołtys Wilkszyna i działaczka sportowa w finale wojewódzkim konkursu Osobowość Roku 2020

So, 29.05.2021 16:04
 •  

Sołtys Wilkszyna Wiesława Janusz i działaczka sportowa Ewa Skawińska uzyskały największą liczbę głosów w powiecie średzkim w plebiscycie Gazety Wrocławskiej Osobowość Roku 2020. Tym samym awansowały do II etapu konkursu - finału wojewódzkiego.


I etap rozpoczął się 14 kwietnia i trwał do 27 maja. W tym czasie można było oddawać głosy sms na osoby nominowane w pięciu kategoriach: kulturze; działalności społecznej i charytatywnej; polityce, samorządności i społeczności lokalnej; biznesie oraz nauce. Wśród nominowanych pojawiło się wielu działaczy z terenu powiatu średzkiego, ale ostatecznie do II etapu zakwalifikowały się dwie osoby.

Sołtys Wilkszyna Wiesława Janusz zwyciężyła w kategorii Polityka, samorządność i społeczność lokalna, zdobywając 188 głosów. Co ciekawe, na drugim miejscu uplasował się burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński, który otrzymał 129 głosów. - Nominacja do "Osobowości Roku" była dla mnie wielkim zaskoczeniem, ale i wyróżnieniem. Dwa lata temu mieszkańcy Wilkszyna i Miłoszyna, głosując na mnie podczas wyborów sołeckich, obdarzyli mnie dużym zaufaniem. Wygrana w pierwszym etapie plebiscytu utwierdza mnie w przekonaniu, że jako sołtys obrałam właściwy kierunek działań, a to, czym się zajmuję, jest dobre, potrzebne i spełnia oczekiwania mieszkańców. Nie ma nic piękniejszego, niż świadomość, że czas i serce, które się oddaje, jest dostrzegane i doceniane przez innych. Serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie i wiarę we mnie, a także ciepłe słowa, które docierają do mnie każdego dnia. Dzięki Wam moja praca nabiera sensu, a Wasze wsparcie zachęca jeszcze bardziej do dalszego działania. To dla mnie ważniejsze niż tytuł „Osobowości Roku” - komentuje swój sukces pani Wiesława.

Do II etapu zakwalifikowała się również Ewa Skawińska z Wilkszyna. W kategorii Działalność społeczna i charytatywna zdeklasowała konkurencję i zdobyła aż 400 głosów. Pani Ewa jest założycielką grupy Nakijezapraszamy.nw, która ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia połączonego z licznymi akcjami charytatywnymi. 

Kandydaci, którzy zakwalifikowali się do finału zachowają głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania. II etap, wojewódzki finał konkursu rozpocznie się 31 maja i potrwa do 10 czerwca. Zasady głosowania nie ulegną zmianie.

OLO

 • 4
 • 1
 • 0
 • 0
 • 1
 • 0


Najnowsze komentarze

 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 6 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 7 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  10 minut temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Segregacja dzieci!
  Teraz wspieramy PGRowych spadkobierców, a pozostałe dzieci mają lizać... 20 minut temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM