piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Strażacy z Głoski korzystają już z wyremontowanej remizy

Strażacy z Głoski korzystają już z wyremontowanej remizy

Wt, 17.09.2019 09:49

W minioną sobotę oficjalnie otwarto zmodernizowaną remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Glosce. Przeprowadzone tam prace kosztowały 70 tys. zł.W oficjalnym otwarciu i przecięciu wstęgi udział wzięli: Wójt Gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn, prezes OSP Głoska Jerzy Haczkiewicz, Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej Marek Wawrejko oraz przedstawiciele jednostek OSP z terenu Gminy Miękinia.

- Bardzo się cieszę, że w tak szybkim czasie udało się wyremontować tę remizę. Nowy budek zapewni sprawność i gotowość naszego pojazdu nawet w najgorszych warunkach pogodowych. Niestety, ale czasami podczas zimy zdarzało się, że Toyota nie odpalała. Teraz będziemy mogli szybko dotrzeć do zdarzenia – mówił prezes OSP Głoska.

- Ja z kolei jestem zadowolony z prężnie rozwijających się jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Nowe pomieszczenia na pewno zapewnią wam komfort oraz możliwość szybkiego działania na alarm – dodał komendant Marek Wawrejko.

Na koniec Wójt Gminy Miękinia wspomniał, że w planowanym na przyszyły rok budżecie gminnym uwzględniony został zakup nowego samochodu dla straży w Głosce.

Prace modernizacyjne polegały na wymianie więźby dachowej, pokrycia dachowego wieży i budynku głównego oraz wykonaniu nowego wieńca żelbetowego. Budynek ocieplono z zewnątrz styropianem i wykonano strukturę, do odpływu kanalizacji deszczowej podłączono rynny.

(kb) / fot. kb
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Anonim powiedział(a) Więcej
  Nie kontaktuj się z tym naciągaczem. Zwykła hiena która nie ma żadnych informacji tylko chce zarobić na... 9 minut temu.
 • Jan powiedział(a) Więcej
  Są dobrzy jest ich ponad 10 ciu i piszą że 18 mandatów wystawili przez 18 dni tzn ze średnio 1 dziennie,... 2 godziny temu.
 • Hshsh powiedział(a) Więcej
  Co ma wójt do policji yo jest inna sprawa....  2 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Dawid. Jestem (byłem) kolegą kierowcy, który zginął w tym wypadku również znam rodzinę. Chcę pomóc... 2 godziny temu.
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bravo 10 godzin temu.
 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Miękinia

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM