wtorek 29.11.2022

Imieniny: Błażeja Saturnina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia wtorek, 18 czerwiec 2019 22:25
 •  


Święto Łęgów Odrzańskich w sadzie „Owoce Lutyni”

Państwo Anna i Bolesław Szlączka, po raz kolejny zaprosili gości do swojego owocowego królestwa, gdzie 16 czerwca pojawiły się całe bogactwa Krainy Łęgów Odrzańskich.
Pomiędzy drzewami kusiły stoiska z przeróżnymi wyrobami, a w tle rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu Średzkiej Orkiestry Dętej.

Swój obóz przygotowało Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Dziadoszanie, "serwując" liczne atrakcje: stoisko łucznicze, naukę i pokaz dawnego tańca, gry i zabawy, a także skosztowanie dawnej kuchni.

Na wydarzenie zaproszono także m.in. Pana Aleksandra, który jest stolarzem, a z materiałów drewnianych potrafi "wyczarować" m.in. deski do krojenia czy domki dla mrówek, albo ptaków. Pan Olek poprowadził również warsztaty tworzenia małych domków. Pracownia Szalone Koty Pani Justyny zaprezentowała miękkie, kolorowe i piękne dekoracje oraz pościele. Państwo Kijewscy z kolei tworzą niepowtarzalną ceramikę. Na ich stosiku znaleźć można było misy, wazony oraz magnesy z pięknymi malunkami. Dekoratornia For You zaprezentowała malowane ręcznie ozdoby na materiale oraz drewnie. W Łęgach Odrzańskich dominuje drewno. Kolejnym wystawcą, który z tego materiału tworzy piękne przedmioty jest Janusz Wińsko. Jego "cudowne" deski, drewniane ozdoby, wykonane z pasją, przykuwały uwagę. Kolejnym pasjonatem drewna jest mieszkaniec Lutyni Patryk (usługi stolarskie „Sęk w tym”),  który tworzy przytulne domki dla świnek morskich oraz innych zwierzątek, a także donice, huśtawki, ławki i skrzynie.

Na święcie łęgów dowiedzieliśmy się, że Decoupage to metoda wyklejania. W ten sposób można upiększyć każdy detal. MANOceramics, to kolejna pracowania ceramiki. Pani Agata tworzy w niej niepowtarzalne zastawy stołowe. Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe, zaproszenia to nowoczesny trend, który powstał dzięki niesamowitym zdolnościom manualnym Pani Małgorzaty Bernaś.

Na stoiskach  serwowano wiele smakołyków i domowych przetworów. Arkadiusz Dziakowski razem z Michałem Plewką zadbali o wykwintne dania z nutą swojskiego klimatu i tak pojawiła się okazja skosztowania tajskiego rosołu z warzywami, makaronem ryżowym i kim chi koreańskim, policzków  wołowych w czerwonym curry z mlekiem kokosowym i warzywami oraz nepalskim ryżem basmati,  ugaszenia pragnienia kombuchą własnej produkcji czy spróbowania shot kimichi (mocnego, aromatycznego i pikantnego produktu dla odważnych).

Nie mogło oczywiście zabraknąć stoiska gospodarzy. Ich soki, dżemy, octy oraz syropy, to tylko niektóre z licznych produktów przygotowanych z owoców uprawianych w sadzie: brzoskwini, wiśni, jabłek oraz gruszy. Pani Anna jak zawsze służyła dobrymi radami, w jaki sposób przyrządzać przetwory, aby smakowały wyśmienicie. Stoisko Państwa Szlączków obfitowało też w rozpływające się w ustach ciasta, zupy oraz najlepsze w powiecie pierogi ruskie, po które kolejki ustawiały się od początku imprezy.

O najmłodszych zadbała Pani Kasia Szczytko, która przygotowała dla nich sporo zbaw, a Pan Bartosz  serwował lody o wielu wyszukanych smakach. Kolejną atrakcją dla dzieci były alpaki. Przepiękne i bardzo przyjazne zwierzęta cieszyły się ich szczególnym zainteresowaniem.

W niedzielę odwiedziliśmy lutyński sad po raz kolejny. Klimat, który tu gości sprawia, że zarówno odwiedzający jak i sami wystawcy, czują się tu naprawdę dobrze.

(kb) / fot. kb

Najnowsze komentarze:
 • CykCyk powiedział(a) Więcej
  Dobrze , że nie z pod posterunku. P 3 godziny temu.
 • Rxfhs powiedział(a) Więcej
  Tresowania mieszkańców ciąg dalszy. Wymieńmy burmistrza to problem zniknie. 3 godziny temu.
 • Środy fanka powiedział(a) Więcej
  Moje gratulacje, wytrzymać 30 lat w środowisku jak widać powyżej zawistnych i ciągle... 4 godziny temu.
 • Pola powiedział(a) Więcej
  PiS w Miekini? Z wójtem Marianem? no on to juz z kazdym był. Dopiero co zdjecia z posłem Jarosem... 4 godziny temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Policjant powiedział(a) Więcej
  A autor czasem nie mieszka obecnie w Berlinie? Nie korzysta z niemieckich wygód i dobrobytu? Nie...
 • Pleban powiedział(a) Więcej
  Czwarta władza na miarę średzkich możliwości...
 • Janek na gigancie powiedział(a) Więcej
  A kto wybudował dom ze zdjęć, "wujcio Jasiu" czy "Germanie"? Tak więc legendy ani polskie, ani...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…