poniedziałek 02.10.2023

Imieniny: Teofila Dinozji

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

    Dział: Miękinia wtorek, 18 czerwiec 2019 22:25


Święto Łęgów Odrzańskich w sadzie „Owoce Lutyni”

SkomentujPaństwo Anna i Bolesław Szlączka, po raz kolejny zaprosili gości do swojego owocowego królestwa, gdzie 16 czerwca pojawiły się całe bogactwa Krainy Łęgów Odrzańskich.Pomiędzy drzewami kusiły stoiska z przeróżnymi wyrobami, a w tle rozbrzmiewała muzyka w wykonaniu Średzkiej Orkiestry Dętej.

Swój obóz przygotowało Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Dziadoszanie, "serwując" liczne atrakcje: stoisko łucznicze, naukę i pokaz dawnego tańca, gry i zabawy, a także skosztowanie dawnej kuchni.

Na wydarzenie zaproszono także m.in. Pana Aleksandra, który jest stolarzem, a z materiałów drewnianych potrafi "wyczarować" m.in. deski do krojenia czy domki dla mrówek, albo ptaków. Pan Olek poprowadził również warsztaty tworzenia małych domków. Pracownia Szalone Koty Pani Justyny zaprezentowała miękkie, kolorowe i piękne dekoracje oraz pościele. Państwo Kijewscy z kolei tworzą niepowtarzalną ceramikę. Na ich stosiku znaleźć można było misy, wazony oraz magnesy z pięknymi malunkami. Dekoratornia For You zaprezentowała malowane ręcznie ozdoby na materiale oraz drewnie. W Łęgach Odrzańskich dominuje drewno. Kolejnym wystawcą, który z tego materiału tworzy piękne przedmioty jest Janusz Wińsko. Jego "cudowne" deski, drewniane ozdoby, wykonane z pasją, przykuwały uwagę. Kolejnym pasjonatem drewna jest mieszkaniec Lutyni Patryk (usługi stolarskie „Sęk w tym”),  który tworzy przytulne domki dla świnek morskich oraz innych zwierzątek, a także donice, huśtawki, ławki i skrzynie.

Na święcie łęgów dowiedzieliśmy się, że Decoupage to metoda wyklejania. W ten sposób można upiększyć każdy detal. MANOceramics, to kolejna pracowania ceramiki. Pani Agata tworzy w niej niepowtarzalne zastawy stołowe. Własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe, zaproszenia to nowoczesny trend, który powstał dzięki niesamowitym zdolnościom manualnym Pani Małgorzaty Bernaś.

Na stoiskach  serwowano wiele smakołyków i domowych przetworów. Arkadiusz Dziakowski razem z Michałem Plewką zadbali o wykwintne dania z nutą swojskiego klimatu i tak pojawiła się okazja skosztowania tajskiego rosołu z warzywami, makaronem ryżowym i kim chi koreańskim, policzków  wołowych w czerwonym curry z mlekiem kokosowym i warzywami oraz nepalskim ryżem basmati,  ugaszenia pragnienia kombuchą własnej produkcji czy spróbowania shot kimichi (mocnego, aromatycznego i pikantnego produktu dla odważnych).

Nie mogło oczywiście zabraknąć stoiska gospodarzy. Ich soki, dżemy, octy oraz syropy, to tylko niektóre z licznych produktów przygotowanych z owoców uprawianych w sadzie: brzoskwini, wiśni, jabłek oraz gruszy. Pani Anna jak zawsze służyła dobrymi radami, w jaki sposób przyrządzać przetwory, aby smakowały wyśmienicie. Stoisko Państwa Szlączków obfitowało też w rozpływające się w ustach ciasta, zupy oraz najlepsze w powiecie pierogi ruskie, po które kolejki ustawiały się od początku imprezy.

O najmłodszych zadbała Pani Kasia Szczytko, która przygotowała dla nich sporo zbaw, a Pan Bartosz  serwował lody o wielu wyszukanych smakach. Kolejną atrakcją dla dzieci były alpaki. Przepiękne i bardzo przyjazne zwierzęta cieszyły się ich szczególnym zainteresowaniem.

W niedzielę odwiedziliśmy lutyński sad po raz kolejny. Klimat, który tu gości sprawia, że zarówno odwiedzający jak i sami wystawcy, czują się tu naprawdę dobrze.

(kb) / fot. kb
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

A może pan Burdzy i inna elita w końcu pomyślała by nad budową i pomocą szkole ...
no wreszcie ktos uruchomil szare komorki
Specjalnie się zalogowałam, bo nie wytrzymam, a do tej pory tylko czytałam. Wyjechałam stąd kilka dobrych ...

Lokalne ogłoszenia drobne

05.09.2023 19:48 wrote:

Sprzedam dom w Wilczkowie gm. Malczyce, pow. 77,40 m2, trzy pokoje, cena 139000 zł, tel. 693623821…

05.09.2023 19:21 wrote:

Sprzedam mieszkanie składające się z 4 pokoi, kuchni, łazienki, otwartego salonu. Lokal o powierzchni 109 m2, cena 350 000 zł do negocjacji…

23.08.2023 18:01 wrote:

Kupię - > ANTYKI < - SPRZĄTANIE - LIKWIDACJA MIESZKANIA / DOMU / KOLEKCJI -?- Kupuję Antyki - Płacę Gotówką ! Interesują mnie…

20.08.2023 07:03 wrote:

Muzeum Regionalne Środa Śląska            wymagania: Pracownik ochrony-wpis na listę kwalifikowanego pracownika ochrony legitymacja osob…

baner

plakat centrum 2.08. 1

cid 18a73e82c4a69b8beb36

Nie przegap tych artykułów.