niedziela 11.04.2021

Imieniny: Filipa Leona

Szosowy Klasyk zakończył wielki kolarski weekend w Miękini (foto. i wideo)

Szosowy Klasyk zakończył wielki kolarski weekend w Miękini (foto. i wideo)

Pt, 19.04.2019 21:25

W sobotę - Bike Maraton, w niedzielę - Szosowy Klasyk. Działo się w ub. weekend w Miękini! Największa impreza sportowa w powiecie średzkim, która odbyła się w dniach 13-14 kwietnia, przeszła już do historii.Jak zawsze było wiele dobrych opinii, ale najważniejsze dla organizatorów było propagowanie sportu wśród najmłodszych, starszych i najstarszych...

Jak było podczas tych wyścigów?

Najszybszym zawodnikiem niedzielnego Szosowego Klasyka w Miękini był Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl MW Invest). 101 km pokonał w w czasie 2:21:26, co dało średnią prędkość ponad 42 km/h. Ścigano się na rundach (długość jednego okrążenia to nieco ponad 25 km) - dystans PRO to cztery rundy i 101 km, a dystans FUN to dwa kółka i 50,4 km. Można było też przejechać dystans CHALLENGE (jedno okrążenie), ale na tym dystansie nie prowadzono końcowej klasyfikacji. Na starcie stanęło prawie 500 osób.

Na wszystkich wyścigach cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk zawodnicy i zawodniczki rywalizują we własnych kategoriach wiekowych. Mamy więc na każdej edycji zwycięzców poszczególnych grup na obu dystansach.

Na głównym dystansie w kategorii K2 najszybszą zawodniczką była Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers Team). K3 wygrała Ewa Bańkowska (JF Duet Goleniów Spectrum Bike), K4 Katarzyna Orłowska (Rogelli Team), a K45 Mariola Posmyk (Diversey Team). W kategorii M2 najszybciej finiszował Patryk Matuszak (Pro-Fit-Bike.pl/ Jaan Bikes).

M3 wygrał wspominany już dam Adamkiewicz, a M4 Marek Maciejewski z TTC Toruń. Dariusz Lebuchowski (Danielo Sportswear LUKS Dwójka Strychów) zwyciężył w grupie M5, a w M6 Krzysztof Sujka (Konińskie Towarzystwo Kolarstwa). Nie obyło się też na dystansie 101 km bez zawodników z kategorii siedemdziesięciolatków: wygrał Krzysztof Łańcucki (Rawex Energy Saving) przed Andrzejem Wewiórskim.

Na dystansie FUN w K2 triumfowała Sylwia Tumiłowicz (DGR Racing Team), w K3 Natalia Frączek (Quest Team), w K4 Anna Madej, w K45 Dorota Wizner (Sport Profit Team), w K5 Stanisława Kwiatkowska.

Panowie: pierwsze miejsce w M2 zajął Konrad Tomasiak (GVT), M3 wygrał Damian Jędrzejewski (Romet Xtra Bike Factory Team), a M4 Jarosław Zygmąt (Moto-Jelcz Stelweld Rower Wrona. W M5 pierwszy był Tadeusz Byczkowski (GVT), a w M6 Marek Szymański. W M65 wygrywa Ryszard Wrona (Moto-Jelcz Stelweld Rower Wrona), a w M7 Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Team). Drugi jest Lucjan Śliwiński.

M75: 1. Franciszek Gustowski (Huzar Bike Academy), 2. Henryk Gil. I wreszcie M8 i dwóch najstarszych uczestników: 1. Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team), 2. Alfred Sondel.

Szosowy Klasyk zakończył jednocześnie kolarski weekend w Gminie Miękinia. Dzień wcześniej królowało tu MTB i inauguracja cyklu Bike Maraton. Kolejna okazja do ścigania się po dolnośląskich szosach już 28 kwietnia w Sobótce. Odbędzie się tam Visegrad V4 Race i GP Polski. Tego samego dnia pojedzie również Bike Maraton – druga edycja cyklu 28 kwietnia w Zdzieszowicach, u stóp góry św. Anny.

Szosowe Klasyki czekają nas w tym roku jeszcze w Szklarskiej Porębie, Grodowcu i Ludwikowicach Kłodzkich.

Więcej informacji:

https://szosowyklasyk.pl

https://bikemaraton.com.pl

(rol/bk) / fot. Wiktor Kalita i Michał Witkowski
powrót na górę
 • Ffv powiedział(a) Więcej
  Doceniam napisał:
  Widać już kandydatów na burmistrza
  dokladnie

  5 minut temu.
 • ONA powiedział(a) Więcej
  Już parę lat temu posadzono nam tulipanowce na ziemi,... 5 godzin temu.
 • Sowa Grodzka powiedział(a) Więcej
  Zabierajcie Mariolkę na swoje włości, niech wyciąga... 6 godzin temu.
 • Gratulacje powiedział(a) Więcej
  Szanowna Pani redaktor zapomnials pani w art.
   Dodac... 6 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Miękinia

Lokalne ogłoszenia drobne

30.03.2021 09:27 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - SKUP ANTYKÓW - LIKWIDACJA - MIESZKANIA, DOMU, KOLEKCJI - GOTÓWKA od ręki - SZYBKI KONTAKT i DOJAZD ! Kupię Stare Obrazy, Obr…

29.03.2021 04:41 wrote:

Oferuję:- wycinkę drzew,- zrąbkowane gałęzi z wywozem,- przygotowywanie działek pod inwestycję,- karczowanie pni,- usługi melioracyjne,- tr…

18.03.2021 11:20 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! ZDECYDOWANIE KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE od ręk…

14.03.2021 17:54 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. po likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadz…