czwartek 06.08.2020

Imieniny: Sławy Jakuba

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Szosowy Klasyk zakończył wielki kolarski weekend w Miękini (foto. i wideo)

Szosowy Klasyk zakończył wielki kolarski weekend w Miękini (foto. i wideo)

19.04. 2019

W sobotę - Bike Maraton, w niedzielę - Szosowy Klasyk. Działo się w ub. weekend w Miękini! Największa impreza sportowa w powiecie średzkim, która odbyła się w dniach 13-14 kwietnia, przeszła już do historii.

Jak zawsze było wiele dobrych opinii, ale najważniejsze dla organizatorów było propagowanie sportu wśród najmłodszych, starszych i najstarszych...

Jak było podczas tych wyścigów?

Najszybszym zawodnikiem niedzielnego Szosowego Klasyka w Miękini był Adam Adamkiewicz (Strefasportu.pl MW Invest). 101 km pokonał w w czasie 2:21:26, co dało średnią prędkość ponad 42 km/h. Ścigano się na rundach (długość jednego okrążenia to nieco ponad 25 km) - dystans PRO to cztery rundy i 101 km, a dystans FUN to dwa kółka i 50,4 km. Można było też przejechać dystans CHALLENGE (jedno okrążenie), ale na tym dystansie nie prowadzono końcowej klasyfikacji. Na starcie stanęło prawie 500 osób.

Na wszystkich wyścigach cyklu Szosowy Klasyk Via Dolny Śląsk zawodnicy i zawodniczki rywalizują we własnych kategoriach wiekowych. Mamy więc na każdej edycji zwycięzców poszczególnych grup na obu dystansach.

Na głównym dystansie w kategorii K2 najszybszą zawodniczką była Kamila Wójcikiewicz (Rybczyński-Bikes Remmers Team). K3 wygrała Ewa Bańkowska (JF Duet Goleniów Spectrum Bike), K4 Katarzyna Orłowska (Rogelli Team), a K45 Mariola Posmyk (Diversey Team). W kategorii M2 najszybciej finiszował Patryk Matuszak (Pro-Fit-Bike.pl/ Jaan Bikes).

M3 wygrał wspominany już dam Adamkiewicz, a M4 Marek Maciejewski z TTC Toruń. Dariusz Lebuchowski (Danielo Sportswear LUKS Dwójka Strychów) zwyciężył w grupie M5, a w M6 Krzysztof Sujka (Konińskie Towarzystwo Kolarstwa). Nie obyło się też na dystansie 101 km bez zawodników z kategorii siedemdziesięciolatków: wygrał Krzysztof Łańcucki (Rawex Energy Saving) przed Andrzejem Wewiórskim.

Na dystansie FUN w K2 triumfowała Sylwia Tumiłowicz (DGR Racing Team), w K3 Natalia Frączek (Quest Team), w K4 Anna Madej, w K45 Dorota Wizner (Sport Profit Team), w K5 Stanisława Kwiatkowska.

Panowie: pierwsze miejsce w M2 zajął Konrad Tomasiak (GVT), M3 wygrał Damian Jędrzejewski (Romet Xtra Bike Factory Team), a M4 Jarosław Zygmąt (Moto-Jelcz Stelweld Rower Wrona. W M5 pierwszy był Tadeusz Byczkowski (GVT), a w M6 Marek Szymański. W M65 wygrywa Ryszard Wrona (Moto-Jelcz Stelweld Rower Wrona), a w M7 Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda Maciejewski Team). Drugi jest Lucjan Śliwiński.

M75: 1. Franciszek Gustowski (Huzar Bike Academy), 2. Henryk Gil. I wreszcie M8 i dwóch najstarszych uczestników: 1. Józef Misiak (Rycerze Rolanda Maciejewski Team), 2. Alfred Sondel.

Szosowy Klasyk zakończył jednocześnie kolarski weekend w Gminie Miękinia. Dzień wcześniej królowało tu MTB i inauguracja cyklu Bike Maraton. Kolejna okazja do ścigania się po dolnośląskich szosach już 28 kwietnia w Sobótce. Odbędzie się tam Visegrad V4 Race i GP Polski. Tego samego dnia pojedzie również Bike Maraton – druga edycja cyklu 28 kwietnia w Zdzieszowicach, u stóp góry św. Anny.

Szosowe Klasyki czekają nas w tym roku jeszcze w Szklarskiej Porębie, Grodowcu i Ludwikowicach Kłodzkich.

Więcej informacji:

https://szosowyklasyk.pl

https://bikemaraton.com.pl

(rol/bk) / fot. Wiktor Kalita i Michał Witkowski

Udostępnij ten artykuł:

 

Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

brawo dla wójta i pięknych pań z promocji i domu kultury!! to ich zasługa że możemy brać udział w takich świetnych imprezach na poziomie -BRAWO . !!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

I bardzo dobrze, tępić narkomaństwo!
Wuuut? Kto to tak smutno ma ...
Wkrótce Policja zacznie zaglądać pod kołdrę, czy przypadkiem do złej dziurki nie wkładasz. Trzeba uk...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.07.2020 10:26 wrote:

Witam, zlecę rozbiórkę murowanych komórek lokatorskich. Jako formę zapłaty proponuję odbiór cegieł z rozbiórki. Czerwona cegła wypalana. Zap…

29.07.2020 06:23 wrote:

Kupię dom wolnostojący / szeregówka. W związku ze zmianą pracy poszukuję domu na terenie Środy Śląskiej. Tel 785 558 716…

27.07.2020 11:15 wrote:

SKUPUJĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry EXTRA GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ ! Interesują mnie do kupienia stare: Obrazy, Ik…

26.07.2020 12:46 wrote:

Zginął 3 letni kocurek- Edek. Bury pręgowany na bokach wzór kół. białe łapy, miauczy donośnie i upierdliwie. Proszę o pomoc.…