wtorek 04.10.2022

Imieniny: Rozalii Edwina

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

  Dział: Miękinia poniedziałek, 06 czerwiec 2022 13:25


W drodze na Święto Strażaka pomogli poszkodowanym w wypadkuJak co roku na początku czerwca druhowie z gminy Miękinia świętowali Dzień Strażaka. Jednak tegoroczne obchody były inne niż zazwyczaj - w ich trakcie nieoczekiwanie interweniowali przy wypadku.


Fot. Gmina Miękinia [FB] Fot. Gmina Miękinia [FB]


Sobotnie uroczystości odbyły się w gronie zaprzyjaźnionych osób. Strażakom towarzyszyli m.in. poseł na Sejm RP Paweł Hreniak, asystent ministra Janusza Cieszyńskiego, Adam Goleński oraz wójt gminy Miękinia Jan Marian Grzegorczyn.

W trakcie przejazdu na oficjalne obchody, w okolicy Wilkostowa, strażacy nieoczekiwanie natrafili na wypadek samochodowy. - Dzięki ich szybkiej reakcji, udało się skutecznie pomóc poszkodowanym i udzielić pierwszej pomocy oraz zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jak widać, bycie strażakiem to służba 24 godziny na dobę, a pomoc innym jest najważniejsza - poinformowała Gmina Miękinia poprzez swojego facebooka.

Gmina przekazała również druhom życzenia. - Z okazji Święta życzymy im, aby każdy dzień był źródłem siły w życiu codziennym, a także przynosił spełnienie oczekiwań i planów tak osobistych jak i zawodowych. Jesteście przykładem jak w dzisiejszych czasach można i należy pełnić swoje obowiązki - napisano w poście.

Jeszcze do niedawna w Gminie Miękinia działały trzy Ochotnicze Straże Pożarne - Miękinia, Lutynia i Ģłoska. W ubiegłym roku reaktywowana została jednostka OSP z Gałowa, która obecnie liczy już dziesięciu członków. Aby w pełni mogła wypełniać swoje zadania wójt Jan Marian Grzegorczyn obiecał w przyszłym roku zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

OLO
 • Zdzichu powiedział(a) Więcej
  To nie ta działka pacanie niedoinformowany. za 150 tysi to była kiedyś droga do Dino i do Biedronki. Perony za blisko milion są po drugiej stronie... 3 godziny temu.
 • Wielbiciel taniej propagandy powiedział(a) Więcej
  Franek napisał:
  Mielibyście perony od PKS za milion chyba, ale za to zostalibyście bez pieniędzy na drogi w Szczepanowie i Ciechowie, to ci interes wiec uchowaj...
  4 godziny temu.
 • Joszuła powiedział(a) Więcej
  Mnie obchodzi. 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…