niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Wandal zniszczył pociąg. Wysoka nagroda za jego wskazanie!

Wandal zniszczył pociąg. Wysoka nagroda za jego wskazanie!

Cz, 22.11.2018 20:22
 •  

Okazało się, że ten akt wandalizmu i skrajnej głupoty miał miejsce w naszym powiecie...


16 listopada na trasie kolejowej Legnica – Wrocław podczas przejazdu pociągu na wysokości miejscowości Żurawiniec w gminie Miękinia , doszło do niebezpiecznego aktu wandalizmu. Zamaskowana osoba oblała skład farbą.

Wskutek tego działania, pociąg Kolei Dolnośląskich na całej długości został pomalowany, a właściwie zachlapany jaskrawym kolorem. Dodatkowo spowodowało to opóźnienia w ruchu.

- Zdarzenie miało miejsce na linii nr 275, na odcinku pomiędzy stacją Wrocław Leśnica i Mrozowem. Piątkowy incydent, to zorganizowany akt wandalizmu, który nie tylko spowodował szkodę w pojeździe, opóźnienie pociągu i konieczność wyłączenia z ruchu, ale przede wszystkim mógł zagrozić bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Pociąg jechał z prędkością 130 km/h i zbliżał się do stacji Wrocław Leśnica – odpowiada Piotr Malepszak, wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

Natychmiast zarząd KD powiadomił o popełnieniu przestępstwa, a także wyznaczono nagrodę w wysokości 5 tys. złotych za pomoc w ujęciu sprawcy.

- Chcemy podkreślić, że było to zachowanie skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, które mogło wywołać wiele negatywnych skutków. Każde nagłe zahamowanie byłoby niezwykle niebezpieczne dla podróżnych. Takim aktom trzeba się kategorycznie sprzeciwić, stąd decyzja o nagrodzie za wskazanie winnego – dodaje Piotr Malepszak.

 

(kb) / foto. i wideo: Koleje Dolnośląskie

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Opoka powiedział(a) Więcej
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie. 23 minut temu
 • Panięć powiedział(a) Więcej
  Zachowować się jak trzeba - nawet w stosunku do swoich wrogow. Co warto zaznaczyć . Byli... 25 minut temu.
 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... godzinę temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…