sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Zatrucie tlenkiem węgla w Miękini

Zatrucie tlenkiem węgla w Miękini

Cz, 17.12.2020 12:12

Straż pożarna nieustannie apeluje o okresowe przeglądy instalacji grzewczych. Jak ważna to sprawa pokazuje kolejne zdarzenie, do którego doszło wczoraj w jednej z miejscowości na terenie powiatu średzkiego.16 grudnia Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej odebrała wezwanie do pomocy kobiecie zatrutej tlenkiem węgla.

Do zdarzenia doszło w Miękini przy ul. Kościuszki. Na miejsce zostały wysłane 3 zastępy straży pożarnej, a akcja trwała ok. godziny. Wezwano również pogotowie ratunkowe oraz policję.

Strażacy pomogli kobiecie opuścić łazienkę, w której doszło do zatrucia, zabezpieczyli ją przed utratą ciepła oraz podali tlen. Funkcjonariusze zabezpieczyli oraz przewietrzyli miejsce zdarzenia i dokonali pomiarów stężenia tlenku węgla. Odłączono piecyk gazowy, którego nieszczelne przewody były powodem ulatniania się trującego gazu.

Pogotowie przetransportowało kobietę do szpitala.

(mk) / fot. mw / zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Po co zdrowi lekarze noszą w takim razie maseczki np u dentysty? Po co chirurdzy operują w maseczkach? ... 37 minut temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Tak wygląda zabieranie ludziom wolności, a ten który doniósł na sąsiada myśli że jego to nie dotyczy.... 2 godziny temu.
 • Tomasz Strożek powiedział(a) Więcej
  Witam,
  w imieniu zainteresowanych proszę o aktualizację informacji. Jaki jest dalszy plan działań i... 11 godzin temu.
 • Wróżka powiedział(a) Więcej
  Te wasze transmisje pożal sie Boże, z opóźnieniem po 20 minut, i zacinającym się obrazem, możecie sobie... 11 godzin temu.
 • Danka powiedział(a) Więcej
  W przypadku skazania prawomocnym wyrokiem urzędującego wójta - ocena skutków tego zdarzenia następuje... 12 godzin temu.
 • malczycki powiedział(a) Więcej
  Jedno jest pewne. Wyrok pierwszej instancji zapadł. Znając zawziętość tego małego człowieka pewnie się... 13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Miękinia

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …