niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Na pomoc było już za późno... (z raportu strażaków)

Na pomoc było już za późno... (z raportu strażaków)

Pt, 03.07.2020 01:30

1 lipca dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o substancji rozlanej na 126 km autostrady A4.- Na obszarze około 15 metrów kwadratowych znajdowała się plama wody, prawdopodobnie spowodowana wyciekiem z układu chłodniczego - wyjaśnia rzecznik KP PSP Dariusz Domaradzki. 

Pojazd, z którego wylała się woda został zatrzymany przez zarządcę drogi. 

Kot na dachu

1 lipca strażacy zostali wezwani do uwolnienia kota uwięzionego na dachu budynku mieszkalnego w Ogrodnicy. 

- Zwierzę znajdowało się na wysokości 12 m. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu kota - czytamy w raporcie.

Rozlana substancja 

30 czerwca po godz. 19:30, na skrzyżowaniu dróg Wrocławska - Oławska w Środzie Śląskiej, kierujący motocyklem stracił panowanie nad jednośladem i wywrócił się. 

- Jak twierdził motocyklista, jego upadek spowodowany był znajdującą się na jezdni palmą oleju. Działania strażaków polegały między innymi na wezwaniu zarządcy drogi, który usunął rozlaną substancję - informuje rzecznik KP PSP. 

Na pomoc było już za późno...

29 czerwca, po godzinie 23:30, dyżurny KP PSP odebrał zgłoszenie od zaniepokojonego mężczyzny, który twierdził, że przez okno w mieszkaniu dostrzegł prawdopodobnie nieprzytomnego sąsiada. 

Jak wynikało z relacji świadków, około 60-letniego średzianina nikt nie widział od kilku dni. Strażacy weszli do mieszkania przez okno na parterze, jednak na pomoc było już za późno, mężczyzna był martwy.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Kleks powiedział(a) Więcej
  Jak ktoś chce się do czegoś doczepić, to zawsze znajdzie argument :) Zakrywanie twarzy zmniejsza ryzyko... 23 minut temu
 • Peppers powiedział(a) Więcej
  Gdzieś się zgubiło "Miękinia, otwórz się na zdrowy klimat"....... 44 minut temu
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? 2 godziny temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... 2 godziny temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 3 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Powiat Średzki

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM