Przejdź do głównej treści

Imieniny:


RAZEM

Średzcy policjanci apelują: zachowaj bezpieczną odległość na autostradzie!

W ciągu ostatniego tygodnia doszło do dwóch zdarzeń drogowych, które na kilka godzin sparaliżowały ruch na przebiegającym przez powiat średzki odcinku autostrady. Powód tych zdarzeń był tożsamy – niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Dlatego średzcy policjanci apelują o rozsądek na drodze.


Autostrady, pomimo że są zaprojektowane do szybkiej i płynnej jazdy, często stają się miejscem wielu groźnych zdarzeń drogowych. Jednym z najczęstszych powodów tych zdarzeń jest przede wszystkim niewłaściwe zachowanie kierowców, a w szczególności brak zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzających pojazdów. Dopuszczalna prędkość na autostradzie jest znacznie wyższa, niż na pozostałych drogach, dlatego zrozumienie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa są kluczowe dla ochrony życia i zdrowia zarówno kierowców, jak i pasażerów.

Kierowcy często narażają siebie i innych podróżujących na niebezpieczeństwo, podążając zbyt blisko za poprzedzającym pojazdem. W momencie nagłego hamowania lub niespodziewanej sytuacji na drodze, brak jest możliwości na odpowiednią reakcję, co może doprowadzić do poważnego zdarzenia drogowego.

Apelujemy o rozsądek na drodze oraz stosowanie się do oznakowania poziomego i pionowego. Pośpiech nie jest wskazany.

Życzymy bezpiecznej jazdy.

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej

Aktualizacja: 15.10.2025 | 20:41


GALERIA

ZOBACZ RÓWNIEŻ

ARTYKUŁY PARTNERÓW