Pożar wersalki i kontener w ogniu (raport straży pożarnej)

Pożar wersalki i kontener w ogniu (raport straży pożarnej)

10.12. 2018

W sobotę 8 grudnia, około godziny 01:00, dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze w pobliżu budynku mieszkalnego w Jakubkowicach. Na miejsce wysłano 5 zastępów straży pożarnej.

-  Paliła się tzw. wersalka znajdująca się przed budynkiem. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu oraz ugaszeniu ognia  – informuje Dariusz Domaradzki, rzecznik prasowy KP PSP w Środzie Śląskiej.

Kontener na śmieci w ogniu

Także w minioną sobotę, około godziny 8:00, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru śmietnika na ul. Białoskórniczej w Środzie Śląskiej. Na miejsce wysłano strażaków, którzy ugasili ogień.

Pożar w lesie

9 grudnia, około godziny 10:00, strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze pozostałości roślinnych w lesie dębowym w miejscowości Słup.

- Paliły się pozostałości roślinne oraz składowane drewno. Prawdopodobną przyczyną było podpalenie. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 1 prądu wody na ogień. Starty oszacowano na około 1.000 zł – wyjaśnia Dariusz Domaradzki.

Czujka stawia na nogi

Dziś w nocy, 10 grudnia około godziny 01:00, zastępy straży pożarnej wysłane zostały do miejscowości Mrozów na ul. Bolesława Chrobrego, gdzie włączyła się czujka dymu.

- Strażacy sprawdzili mieszkanie pod względem zawartości czadu w mieszaniu. Urządzenie elektryczne wykazało wartość zerową - podkreśla rzecznik KP PSP.

Powalone drzewo

W dzisiejszy poniedziałkowy poranek strażacy dziali na drodze pomiędzy miejscowościami Jastrzębce – Chomiąża, gdzie wskutek silnych wiatrów powaliło się drzewo.

- Na jezdni znajdowały się gałęzie obalonej sosny blokujące przejazd. Straży usunęli je z jezdni   – informuje D. Domaradzki.

(kb) / fot. wk, zdj. ilustracyjne

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację