Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

1,5 mln zł dla szkół z Gminy Środa Śląska

1,5 mln zł dla szkół z Gminy Środa Śląska

25.10. 2018

Gmina Środa Śląska pozyskała dotację na realizację projektu edukacyjnego, w ramach którego wsparcie otrzymają 4 gminne szkoły podstawowe. Zakłada on doposażenie szkolnych pracowni oraz organizację dodatkowych zajęć. 

Projekt edukacyjny „Środa Śląska-wysokiej jakości edukacja nie tylko w środy” realizowany będzie we wszystkich gminnych placówkach oświatowych: SP nr 3 w Środzie Śląskiej, SP w Ciechowie, SP w Rakoszycach i SP w Szczepanowie. Jego celem jest podniesienie tych kompetencji i umiejętności uczniów, które są niezbędne na rynku pracy oraz rozszerzenie oferty edukacyjnej szkół.

Szczególny nacisk położony został na zastosowanie technik informatyczno – komputerowych, ponieważ mają one coraz większe znaczenie i zastosowanie także w codziennym życiu. – Dzięki tak dużej dotacji nasze szkoły zostaną wyposażone m.in. w projektory, tablice interaktywne, głośniki do sprzętu multimedialnego, czy zestawy komputerowe. Nowy sprzęt z pewnością urozmaici przeprowadzane lekcje i zachęci dzieci do zgłębiania tajników nauki – mówią Monika Szymanowska i Katarzyna Kulesza z Wydziału Promocji i Rozwoju Gminy Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, autorki projektu. W ramach pomocy dydaktycznych zaplanowano również wyposażenie pracowni nauk przyrodniczych w busole soczewkowe, magnetyczny globus, stację meteorologiczną oraz preparaty mikroskopowe. Pracownia matematyczna w Szczepanowie zostanie wyposażona w sprzęt na miarę XXI w.: zestaw do budowy szkieletów brył czy magnetyczną oś liczbową. Poza doposażeniem placówek w ramach projektu zaplanowano także: zajęcia w obszarze pracy z kreatywnością i twórczym myśleniem, zajęcia wspierające rozwój kompetencji kluczowych i społecznych, zajęcia wyrównawcze oraz podwyższanie kwalifikacji nauczycieli.

Projekt uzyskał najwyższą wartość dotacji wśród 6 samorządów Obszaru Interwencji Równiny Wrocławskiej, które zakwalifikowały się do dofinansowania. Gmina Środa Śląska pozyskała na realizację projektu dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny). Całkowita wartość projektu to 1,52 mln zł, a 95% tej kwoty, czyli 1,44 mln zł pochodzić będzie ze środków unijnych.

(um)

 

 

 
Komentarzy (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

malczyce na ostatnim acha

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

Myślę że nie myślisz?
"Średzka woda" zamontowała wodomierz o dużej przepustowości, wody nie brakuje, gruz jest na bieżąco ...
Czaskowski Rafale- łżesz na mityngach stale.Teflonowa facjata, wzrok jak u wariata.Gówno wybiło z cz...
Oi nieszczęście było wielkie bo prądu zabrakło w Biedronce :-)

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…