środa 22.03.2023

Imieniny: Katarzyny Bogusława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


30 lat Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej

9 Comments29 sierpnia, w Dniu Strażnika Miejskiego oraz Straży Gminnych i Miejskich, w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia istnienia Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. Kilku funkcjonariuszy otrzymało medale od Prezydenta RP, były też wspomnienia, podziękowania i gratulacje.


Fot. UM Fot. UM


Przybyłych gości powitał Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. W swoim przemówieniu podkreślał zasadność i istotę działań średzkich strażników miejskich, zadania i wyzwania, jakie przed nimi stają i problemy, z jakimi się borykają. Dziękował za wsparcie burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu oraz radnym Rady Miejskiej obecnej i poprzednich kadencji. Komendant Czerwiec przedstawił też krótką prezentację, obrazującą w skrócie 30-letnią historię średzkiej formacji Straży Miejskiej i najważniejsze fakty z ostatnich lat jej działania.

Damian Mrozek, doradca wojewody dolnośląskiego ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi i kombatanckimi razem z burmistrzem Adamem Rucińskim wręczyli odznaczenia trzem średzkim funkcjonariuszom z najdłuższym stażem pracy w SM – „Złoty Medal za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tym tytułem uhonorowani zostali emerytowany strażnik st. insp. Zbigniew Krężel, st. insp. Władysław Wasilewski oraz st. insp. Marek Koziarski.

Wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej podziękował burmistrz Adam Ruciński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Krycińskim. – Zawsze uważałem, że miasta powiatowe, takie jak Środa Śląska, powinny posiadać w swoich zasobach Straż Miejską. To ważny i potrzebny organ, stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców i porządku publicznego gminy – mówił podczas uroczystości burmistrz Ruciński. – Nigdy nie wątpiłem w sens istnienia tej formacji, którą nieustannie staramy się wspierać i udoskonalać – wskazywał włodarz średzkiej Gminy, który podkreślał konieczność nieustannego samodoskonalenia działań Straży Miejskiej i potrzebę jeszcze większego wsparcia ze strony Komendy Powiatowej Policji w działaniach prewencyjnych. Burmistrz podziękował także funkcjonariuszom za ich codzienną służbę i złożył życzenia. 

Głos zabrał także Gustaw Dobosz, który przez 27 lat obejmował stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. Podzielił się on z uczestnikami uroczystości swoimi wspomnieniami z początków działalności średzkiej SM i wręczył podziękowania strażnikom, z którymi pracował pełniąc funkcję komendanta. O ważnej roli straży miejskich i istotnych aspektach ich funkcjonowania mówił także Wojciech Sołtys, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia. Komendant Ryszard Czerwiec skierował również specjalne podziękowania m.in. do włodarza średzkiej Gminy oraz Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej na ręce przewodniczącego Jerzego Krycińskiego, a także radnych kadencji 1990-1994, która zdecydowała o powstaniu Straży Miejskiej, a także do komendanta Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusza Smolińskiego.

Straż Miejska w Środzie Śląskiej powstała 1 czerwca 1992 roku, na mocy zarządzenia Burmistrza Gminy i Miasta Środa Śląska z 1 kwietnia 1992. Przez 30 lat działalności w formacji w różnych okresach czasu pracowało łącznie ok. 50 funkcjonariuszy. Początkowo strażnicy swoim działaniem obejmowali jedynie teren miasta, w 1997 roku rejonem działania objęty został teren całej gminy. W 2001 roku Straż Miejska otrzymała pierwszy oznakowany pojazd. Obecnie w Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej zatrudnionych jest 9 funkcjonariuszy. 

(prg)
   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )
ŚRODA ŚLĄSKA pogoda

Lokalne ogłoszenia drobne

09.03.2023 18:03 wrote:

Sprzedam dom w trakcie remontu w miejscowości Wilczków. Powiat średzki. Powierzchnia 77,40 m2 (3 izby plus łazienka i toa…

09.03.2023 16:12 wrote:

Sprzedam mieszkanie do remontu o powierzchni 50 m kw. (2 pokoje, kuchnia, łazienka, toaleta, przedpokój). Mieszkanie znajduje się w dobrym …

02.03.2023 10:45 wrote:

SZYBKI KONTAKT - KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - ZADZWOŃ ~!~SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare : Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy…

28.02.2023 22:11 wrote:

Wynajmę pomieszczenia o łącznej powierzchni 77 m2 w miejscowości Wilczków gmina Malczyce. Bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Okna i dr…

hydrotech do gazety nowa reklama

handlo