poniedziałek 04.03.2024

Imieniny: Arkadiusza Eugeniusza Kazimierza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


30 lat Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej

9 Comments29 sierpnia, w Dniu Strażnika Miejskiego oraz Straży Gminnych i Miejskich, w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia istnienia Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. Kilku funkcjonariuszy otrzymało medale od Prezydenta RP, były też wspomnienia, podziękowania i gratulacje.


Fot. UM Fot. UM


Przybyłych gości powitał Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. W swoim przemówieniu podkreślał zasadność i istotę działań średzkich strażników miejskich, zadania i wyzwania, jakie przed nimi stają i problemy, z jakimi się borykają. Dziękował za wsparcie burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu oraz radnym Rady Miejskiej obecnej i poprzednich kadencji. Komendant Czerwiec przedstawił też krótką prezentację, obrazującą w skrócie 30-letnią historię średzkiej formacji Straży Miejskiej i najważniejsze fakty z ostatnich lat jej działania.

Damian Mrozek, doradca wojewody dolnośląskiego ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi i kombatanckimi razem z burmistrzem Adamem Rucińskim wręczyli odznaczenia trzem średzkim funkcjonariuszom z najdłuższym stażem pracy w SM – „Złoty Medal za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tym tytułem uhonorowani zostali emerytowany strażnik st. insp. Zbigniew Krężel, st. insp. Władysław Wasilewski oraz st. insp. Marek Koziarski.

Wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej podziękował burmistrz Adam Ruciński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Krycińskim. – Zawsze uważałem, że miasta powiatowe, takie jak Środa Śląska, powinny posiadać w swoich zasobach Straż Miejską. To ważny i potrzebny organ, stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców i porządku publicznego gminy – mówił podczas uroczystości burmistrz Ruciński. – Nigdy nie wątpiłem w sens istnienia tej formacji, którą nieustannie staramy się wspierać i udoskonalać – wskazywał włodarz średzkiej Gminy, który podkreślał konieczność nieustannego samodoskonalenia działań Straży Miejskiej i potrzebę jeszcze większego wsparcia ze strony Komendy Powiatowej Policji w działaniach prewencyjnych. Burmistrz podziękował także funkcjonariuszom za ich codzienną służbę i złożył życzenia. 

Głos zabrał także Gustaw Dobosz, który przez 27 lat obejmował stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. Podzielił się on z uczestnikami uroczystości swoimi wspomnieniami z początków działalności średzkiej SM i wręczył podziękowania strażnikom, z którymi pracował pełniąc funkcję komendanta. O ważnej roli straży miejskich i istotnych aspektach ich funkcjonowania mówił także Wojciech Sołtys, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia. Komendant Ryszard Czerwiec skierował również specjalne podziękowania m.in. do włodarza średzkiej Gminy oraz Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej na ręce przewodniczącego Jerzego Krycińskiego, a także radnych kadencji 1990-1994, która zdecydowała o powstaniu Straży Miejskiej, a także do komendanta Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusza Smolińskiego.

Straż Miejska w Środzie Śląskiej powstała 1 czerwca 1992 roku, na mocy zarządzenia Burmistrza Gminy i Miasta Środa Śląska z 1 kwietnia 1992. Przez 30 lat działalności w formacji w różnych okresach czasu pracowało łącznie ok. 50 funkcjonariuszy. Początkowo strażnicy swoim działaniem obejmowali jedynie teren miasta, w 1997 roku rejonem działania objęty został teren całej gminy. W 2001 roku Straż Miejska otrzymała pierwszy oznakowany pojazd. Obecnie w Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej zatrudnionych jest 9 funkcjonariuszy. 

(prg)

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


Czy ktoś będzie w stanie zorganizować jakiś bieg w Środzie Śląskiej? Po ostatnim blamażu przydało by ...
Niemalże jak PIS-owskie pikniki przed wyborami. Oby z podobnym skutkiem :-)
robert nowakowski Gmina wspiera zabytki sakralne
Nie moge w to uwierzyc, jedyne zabytki ktore remontuje gmina i powiat to koscioly. Napychaja im ...

Lokalne ogłoszenia drobne

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

13.02.2024 21:00 wrote:

Rower męski trekingowy UNIVEGA modelTerreno, koła 28", rama aluminiowa, osprzęt marki SHIMANO  DEORE. Rower jest zadbany, po …

17.01.2024 21:24 wrote:

Kupię działkę lub dom. Ciechów i pobliska okolica. Telefon: 724 326 164 …

05.01.2024 15:56 wrote:

Chciałbym wynająć garaż w Środzie śląskiej, nawet od zaraz. Tel. 732 557 764…

bus baner

ekogroszek baner

stihl

Nie przegap tych artykułów.