wtorek 06.12.2022

Imieniny: Mikołaja Jaremy

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


30 lat Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej

29 sierpnia, w Dniu Strażnika Miejskiego oraz Straży Gminnych i Miejskich, w Domu Kultury w Środzie Śląskiej odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia istnienia Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. Kilku funkcjonariuszy otrzymało medale od Prezydenta RP, były też wspomnienia, podziękowania i gratulacje.Fot. UM Fot. UM


Przybyłych gości powitał Ryszard Czerwiec, komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. W swoim przemówieniu podkreślał zasadność i istotę działań średzkich strażników miejskich, zadania i wyzwania, jakie przed nimi stają i problemy, z jakimi się borykają. Dziękował za wsparcie burmistrzowi Adamowi Rucińskiemu oraz radnym Rady Miejskiej obecnej i poprzednich kadencji. Komendant Czerwiec przedstawił też krótką prezentację, obrazującą w skrócie 30-letnią historię średzkiej formacji Straży Miejskiej i najważniejsze fakty z ostatnich lat jej działania.

Damian Mrozek, doradca wojewody dolnośląskiego ds. kontaktów z organizacjami pozarządowymi i kombatanckimi razem z burmistrzem Adamem Rucińskim wręczyli odznaczenia trzem średzkim funkcjonariuszom z najdłuższym stażem pracy w SM – „Złoty Medal za Długoletnią Służbę” nadany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tym tytułem uhonorowani zostali emerytowany strażnik st. insp. Zbigniew Krężel, st. insp. Władysław Wasilewski oraz st. insp. Marek Koziarski.

Wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej podziękował burmistrz Adam Ruciński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Jerzym Krycińskim. – Zawsze uważałem, że miasta powiatowe, takie jak Środa Śląska, powinny posiadać w swoich zasobach Straż Miejską. To ważny i potrzebny organ, stojący na straży bezpieczeństwa mieszkańców i porządku publicznego gminy – mówił podczas uroczystości burmistrz Ruciński. – Nigdy nie wątpiłem w sens istnienia tej formacji, którą nieustannie staramy się wspierać i udoskonalać – wskazywał włodarz średzkiej Gminy, który podkreślał konieczność nieustannego samodoskonalenia działań Straży Miejskiej i potrzebę jeszcze większego wsparcia ze strony Komendy Powiatowej Policji w działaniach prewencyjnych. Burmistrz podziękował także funkcjonariuszom za ich codzienną służbę i złożył życzenia. 

Głos zabrał także Gustaw Dobosz, który przez 27 lat obejmował stanowisko komendanta Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. Podzielił się on z uczestnikami uroczystości swoimi wspomnieniami z początków działalności średzkiej SM i wręczył podziękowania strażnikom, z którymi pracował pełniąc funkcję komendanta. O ważnej roli straży miejskich i istotnych aspektach ich funkcjonowania mówił także Wojciech Sołtys, zastępca komendanta Straży Miejskiej Wrocławia. Komendant Ryszard Czerwiec skierował również specjalne podziękowania m.in. do włodarza średzkiej Gminy oraz Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej na ręce przewodniczącego Jerzego Krycińskiego, a także radnych kadencji 1990-1994, która zdecydowała o powstaniu Straży Miejskiej, a także do komendanta Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej mł. insp. Dariusza Smolińskiego.

Straż Miejska w Środzie Śląskiej powstała 1 czerwca 1992 roku, na mocy zarządzenia Burmistrza Gminy i Miasta Środa Śląska z 1 kwietnia 1992. Przez 30 lat działalności w formacji w różnych okresach czasu pracowało łącznie ok. 50 funkcjonariuszy. Początkowo strażnicy swoim działaniem obejmowali jedynie teren miasta, w 1997 roku rejonem działania objęty został teren całej gminy. W 2001 roku Straż Miejska otrzymała pierwszy oznakowany pojazd. Obecnie w Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej zatrudnionych jest 9 funkcjonariuszy. 

(prg)

Najnowsze komentarze:
 • mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  brawo ,pierwszy raz cos tekiego w Ciechowie na osiedlu ,Jaka frajda dla dzieci ,fajna muzyka i... 5 godzin temu.
 • Seniorka powiedział(a) Więcej
  Z Udanina do Środy?Powinno być odwrotnie! 19 godzin temu.
 • Sredzianin powiedział(a) Więcej
  Ludzie są do d..pytanie,ponieważ oni zawsze się czepiają policji i stawiają ich w złym... 21 godzin temu.
 • Ala powiedział(a) Więcej
  A czy autor lub może ktoś z czytelników zna historię domu sprzed pp. Duchnowiczów? W którym... 1 dzień temu
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Jacek powiedział(a) Więcej
  Jakie 50 zł. Za transport. Zamawiałem w piątek i pani dwa razy podkreślała że koszt dowozu wynosi 100 zł.
 • ! powiedział(a) Więcej
  Rucin won!!!!
 • Greg powiedział(a) Więcej
  Ale.co ty chcesz od Rucina on tu nic nie zrobił to tak jak Henryk napisał pedalstwo. z PO do tych...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…