poniedziałek 24.06.2024

Imieniny: Jana Danuty

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //

poleasingowe pl 970 250


Straż Miejska rozpoczyna działania pn. Bezpieczna Droga do Szkoły

3 CommentsPrzed rozpoczęciem roku szkolnego strażnicy miejscy ze Środy Śląskiej przeprowadzili kontrolę dróg dojazdowych do placówek oświatowych pod kątem wymagań wynikających z prawa ruchu drogowego oraz istniejącej infrastruktury zabezpieczającej. Sprawdzano oznakowanie pionowe i poziome w tym widoczność przejść dla pieszych, stan oświetlenia, sposób oznakowania.


Fot. SM Fot. SM


1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/23. Edukacja odbywać się będzie tradycyjnej formie stacjonarnej, a to wiąże się ze znacznym wzrostem natężenia ruchu kołowego i pieszego na odcinkach dróg prowadzących do szkół i przedszkoli.

Największe problemy, jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, obserwujemy na ul. Górnej w Środzie Śląskiej. Straż Miejska przypomina o rozwiązaniach komunikacyjnych na ul. Górnej, a zwłaszcza o zakazach zatrzymywania pojazdów po obu stronach jezdni na odcinku od ul. Strzeleckiej do ul Wrocławskiej. Wąska ulica Górna dawno przestała być wystarczająca dla zapewnienia płynności ruchu w godzinach największego natężenia, jednak przestrzeganie zakazów na tej ulicy oraz stosowanie się do oznakowania poziomego wyznaczającego miejsca wyłączone z ruchu, ma ogromne znaczenie dla zachowania przepustowości tej drogi.

Straż Miejska apeluje do rodziców i opiekunów przywożących dzieci samochodami, by nie parkować pojazdów w miejscach newralgicznych na ul. Górnej, a także w zatoce autobusowej i na ul. Spokojnej. Bardzo prosimy, by nie parkować pojazdów w ciągu całej ul. Górnej po obu jej stronach. Niefrasobliwość kierowców w przeszłości doprowadziła nawet do całkowitego zablokowania ruchu.

Strażnicy wraz z Policjantami prowadząc działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” będą zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów i trzeba liczyć się z konsekwencjami w razie wykroczenia dotyczącego nieprawidłowego parkowania lub spowodowania utrudnienia w ruchu drogowym.

Ryszard Czerwiec
Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej

   


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )


ile w takich obozach pracy mozna zarobic - 800 czy 1000 euro net max miesiecznie? Wyzysk ...
Kolejny obóz pracy w święta,niedzielę i każdy możliwy dzień.Tylko Polak potrafi być tak podwładny i oddawać ...

Lokalne ogłoszenia drobne

06.05.2024 04:43 wrote:

Kupię przeróżne Antyki / Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ...Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Sreb…

21.04.2024 10:58 wrote:

Kupię stare krajalnice do mięsa z kołem zamachowym na kolbe, wagi sklepowe oraz inne pamiątki z przedwojennych sklepów mięsnych oraz masarni. Pł…

19.03.2024 15:58 wrote:

Sprzedam mieszkanie 76,02m2 w Środzie Śląskiej przy ul. Jesionowej. Mieszkanie prawie w całości wykończone. https://www.otodom.pl/pl/oferta/mies…

20.02.2024 19:12 wrote:

Kupię kable płaskie podtynkowe 3x1,5 i 3x 2,5  20 rolek. Tel 500 844 143…

Nie przegap tych artykułów.