czwartek 06.10.2022

Imieniny: Artura Brunona

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Straż Miejska rozpoczyna działania pn. Bezpieczna Droga do SzkołyPrzed rozpoczęciem roku szkolnego strażnicy miejscy ze Środy Śląskiej przeprowadzili kontrolę dróg dojazdowych do placówek oświatowych pod kątem wymagań wynikających z prawa ruchu drogowego oraz istniejącej infrastruktury zabezpieczającej. Sprawdzano oznakowanie pionowe i poziome w tym widoczność przejść dla pieszych, stan oświetlenia, sposób oznakowania.


Fot. SM Fot. SM


1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/23. Edukacja odbywać się będzie tradycyjnej formie stacjonarnej, a to wiąże się ze znacznym wzrostem natężenia ruchu kołowego i pieszego na odcinkach dróg prowadzących do szkół i przedszkoli.

Największe problemy, jak pokazują doświadczenia lat ubiegłych, obserwujemy na ul. Górnej w Środzie Śląskiej. Straż Miejska przypomina o rozwiązaniach komunikacyjnych na ul. Górnej, a zwłaszcza o zakazach zatrzymywania pojazdów po obu stronach jezdni na odcinku od ul. Strzeleckiej do ul Wrocławskiej. Wąska ulica Górna dawno przestała być wystarczająca dla zapewnienia płynności ruchu w godzinach największego natężenia, jednak przestrzeganie zakazów na tej ulicy oraz stosowanie się do oznakowania poziomego wyznaczającego miejsca wyłączone z ruchu, ma ogromne znaczenie dla zachowania przepustowości tej drogi.

Straż Miejska apeluje do rodziców i opiekunów przywożących dzieci samochodami, by nie parkować pojazdów w miejscach newralgicznych na ul. Górnej, a także w zatoce autobusowej i na ul. Spokojnej. Bardzo prosimy, by nie parkować pojazdów w ciągu całej ul. Górnej po obu jej stronach. Niefrasobliwość kierowców w przeszłości doprowadziła nawet do całkowitego zablokowania ruchu.

Strażnicy wraz z Policjantami prowadząc działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły” będą zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów i trzeba liczyć się z konsekwencjami w razie wykroczenia dotyczącego nieprawidłowego parkowania lub spowodowania utrudnienia w ruchu drogowym.

Ryszard Czerwiec
Komendant Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej
  • Jola powiedział(a) Więcej
    Jak to za co ?! Za działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami tj chociażby za wysyłanie dzieci zdrowych na kwarantanne !!!! I zasłanianie... 58 minut temu.
  • Kola powiedział(a) Więcej
    Ruciński nadaje się do gry w kulki a nie do rządzenia miastem. 2 godziny temu.
  • Paweł Rosenbeiger powiedział(a) Więcej
    I pomyśleć, że wszystko zaczęło się od Uchwały Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej Nr LV/532/22 z dnia 2 marca 2022 roku w sprawie... 9 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

03.10.2022 08:31 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - PRZED I POWOJENNE STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI DAWNEJ za GOTÓWKĘ ! Mniejsze Meble, Obrazy i Obrazki, Ikony, Witraże, Porcelanę…

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…