niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Akcja „Maseczka od Gminy”

Akcja „Maseczka od Gminy”

Pn, 27.04.2020 13:48

 W związku z trwającą  epidemią COVID-19 Gmina Środa Śląska prowadzi akcję dystrybucji maseczek wielokrotnego użytku z jonami srebra.Maseczki sukcesywnie trafiają za pośrednictwem druhów OSP, Gminnego Centrum Reagowania oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także aktywnych sołtysów, do szerokiej grupy mieszkańców średzkiej gminy, w szczególności seniorów z różnych organizacji NGO.

Do chwili obecnej, z zakupionych 5.000 szt. maseczek, gmina przekazała je do Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Sybiraków, Kombatantów, gminnych jednostek OSP, Honorowych Dawców Krwi, ZNP, GOPS i gminnych jednostek organizacyjnych.

Jak zapewnia Judyta Partyka-Basa - kierownik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej, pozostałe 2.500 maseczek trafi do potrzebujących wsparcia mieszkańców średzkiej gminy oraz do innych organizacji. Identyczne maseczki wielokrotnego użytku, od dostawcy zarekomendowanego przez sanepid, zakupiła i dystrybuuje na swoim terenie Gmina Szczawno Zdrój i miasto Bolesławiec.

W miejscowościach wiejskich jest prośba o kontakt z sołtysem w razie potrzeby zaopatrzenia w maseczki, w szczególności dla seniorów.

Gmina Środa Śląska / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? godzinę temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... godzinę temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 2 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Panie Ruciński jak pan nie wie o przykre. Połowa lamp na drodze koło basenu nie swieci podobnie co najmniej... 3 godziny temu.
 • Duo powiedział(a) Więcej
  Każdy ma swoją hierarchię w życiu 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM