niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Aktywni mieszkańcy Ciechowa. U nas to się działo!

Aktywni mieszkańcy Ciechowa. U nas to się działo!

N, 19.12.2021 18:38

Przez ostatnie cztery miesiące w naszej miejscowości chętne osoby nie mogły się nudzić. Członkowie Stowarzyszenia „Ciechów - Nasz Wspólny Cel” napisali ciekawy projekt, który został zgłoszony do konkursu grantowego Lokalnej Grupy Działania "Kraina Łęgów Odrzańskich".


Chcieliśmy włączyć mieszkańców do wspólnych działań i zachęcić ludzi, często samotnych, do wyjścia z domu i spędzenia wolnego czasu z innymi. Celem stało się m.in. przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii, a także zwrócenie uwagi na osoby starsze i niepełnosprawne.

I okazało się, że nasze pomysły spotkały się z akceptacją!!! Otrzymaliśmy dofinansowanie na ich realizację!!! Z zaangażowaniem zabraliśmy się do pracy.

Co robiliśmy?

Przez kolejnych 12 niedziel spacerowaliśmy. Niby nic wielkiego, ale dzięki obecności wielu osób udało się zadbać o środowisko i posprzątać trasy spacerowe Ciechowa. Aktywność na świeżym powietrzu wzmocniła nasze zdrowie i odporność. Najbardziej wytrwali spacerowicze na zakończenie otrzymali nagrody.

Równolegle odbywały się warsztaty dla chętnych dorosłych. Pod okiem fachowca robiliśmy las w słoiku, pletliśmy makramy, piekliśmy ciastka oraz przygotowywaliśmy piękne, świąteczne stroiki – choinki. Niektóre wykonane prace wystawialiśmy na licytacje, a dochód z nich przeznaczaliśmy na pomoc dla chorego, małego mieszkańca naszej wsi. Piękne słoiki lub pyszne słodkości darowaliśmy osobom samotnym lub starszym. Uśmiech na ich twarzach był niezapomniany i bezcenny.

Dodatkowo każde spotkanie warsztatowe było poprzedzone krótką, ciekawą prelekcją specjalisty – o pierwszej pomocy przedmedycznej, profilaktyce raka piersi, ochronie przed oszustwami np. "na wnuczka" czy o recyklingu.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych!

Chętne dzieci uczestniczyły w swoich zajęciach. Podczas 4 warsztatów rozwijały kreatywność przy wykonywaniu układanki koralikami Hama, tworzeniu pomysłowych breloczków, świeczników z masy solnej czy ozdób choinkowych. Młodzi mieszkańcy byli zachwyceni, zaangażowani i pełni pomysłów.

Przez 20 działań na świetlicy lub na świeżym powietrzu przewinęło się bardzo wiele osób. Śmiało można stwierdzić, że cele zostały osiągnięte, a ludzie stali się bardziej otwarci i uśmiechnięci!

Poza członkami stowarzyszenia w realizację projektu włączyła się Rada Sołecka, Dom Kultury, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Skaleń” oraz wolontariusze. Wszystkim gorąco dziękujemy!

Ciechów - Nasz Wspólny Cel


Projekt dofinansowany z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kraina Łęgów Odrzańskich"

 • 1
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 53 minut temu
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... godzinę temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…