piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Aktywni mieszkańcy Ciechowa. U nas to się działo!
Przez ostatnie cztery miesiące w naszej miejscowości chętne osoby nie mogły się nudzić. Członkowie Stowarzyszenia „Ciechów - Nasz Wspólny Cel” napisali ciekawy projekt, który został zgłoszony do konkursu grantowego Lokalnej Grupy Działania "Kraina Łęgów Odrzańskich".


Chcieliśmy włączyć mieszkańców do wspólnych działań i zachęcić ludzi, często samotnych, do wyjścia z domu i spędzenia wolnego czasu z innymi. Celem stało się m.in. przeciwdziałanie negatywnym skutkom pandemii, a także zwrócenie uwagi na osoby starsze i niepełnosprawne.

I okazało się, że nasze pomysły spotkały się z akceptacją!!! Otrzymaliśmy dofinansowanie na ich realizację!!! Z zaangażowaniem zabraliśmy się do pracy.

Co robiliśmy?

Przez kolejnych 12 niedziel spacerowaliśmy. Niby nic wielkiego, ale dzięki obecności wielu osób udało się zadbać o środowisko i posprzątać trasy spacerowe Ciechowa. Aktywność na świeżym powietrzu wzmocniła nasze zdrowie i odporność. Najbardziej wytrwali spacerowicze na zakończenie otrzymali nagrody.

Równolegle odbywały się warsztaty dla chętnych dorosłych. Pod okiem fachowca robiliśmy las w słoiku, pletliśmy makramy, piekliśmy ciastka oraz przygotowywaliśmy piękne, świąteczne stroiki – choinki. Niektóre wykonane prace wystawialiśmy na licytacje, a dochód z nich przeznaczaliśmy na pomoc dla chorego, małego mieszkańca naszej wsi. Piękne słoiki lub pyszne słodkości darowaliśmy osobom samotnym lub starszym. Uśmiech na ich twarzach był niezapomniany i bezcenny.

Dodatkowo każde spotkanie warsztatowe było poprzedzone krótką, ciekawą prelekcją specjalisty – o pierwszej pomocy przedmedycznej, profilaktyce raka piersi, ochronie przed oszustwami np. "na wnuczka" czy o recyklingu.

Nie zapomnieliśmy również o naszych najmłodszych!

Chętne dzieci uczestniczyły w swoich zajęciach. Podczas 4 warsztatów rozwijały kreatywność przy wykonywaniu układanki koralikami Hama, tworzeniu pomysłowych breloczków, świeczników z masy solnej czy ozdób choinkowych. Młodzi mieszkańcy byli zachwyceni, zaangażowani i pełni pomysłów.

Przez 20 działań na świetlicy lub na świeżym powietrzu przewinęło się bardzo wiele osób. Śmiało można stwierdzić, że cele zostały osiągnięte, a ludzie stali się bardziej otwarci i uśmiechnięci!

Poza członkami stowarzyszenia w realizację projektu włączyła się Rada Sołecka, Dom Kultury, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Skaleń” oraz wolontariusze. Wszystkim gorąco dziękujemy!

Ciechów - Nasz Wspólny Cel


Projekt dofinansowany z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Kraina Łęgów Odrzańskich"

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…