wtorek 18.01.2022

Imieniny: Małgorzaty Piotra

Szaleńczą jazdę 16-latka skradzionym samochodem przerwał policjant po służbie

Szaleńczą jazdę 16-latka skradzionym samochodem przerwał policjant po służbie

Pt, 17.12.2021 17:18
 •  

Średzki policjant, który wracał po służbie do domu, zauważył na jednej z ulic miasta skradziony poprzedniej nocy samochód. Natychmiast powiadomił o tym dyżurnego, a sam ruszył w pościg. Cały czas na bieżąco informował go o kierunku ucieczki. Na miejsce zostały skierowane kolejne radiowozy oznakowane i nieoznakowane.


- Kierujący, kiedy zorientował się, że jadą za nim policjanci, przyspieszył rzucając się do ucieczki. Siedzący z kierownica mężczyzna nie reagował na sygnały świetne i dźwiękowe wydawane przez policjantów do zatrzymania. Wielokrotnie przekraczał prędkość, nie stosował się do znaków drogowych pionowych i poziomych, zajeżdżał innym pojazdom drogę, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zmuszając innych kierowców do zjechania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia czołowego, powodował zagrożenie w ruchu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Kierowca VW widząc, że jest wyprzedzany przez ścigający go pojazd nieoznakowany celowo skręcił w lewo uderzając w przód radiowozu. Następnie skręcił w drogę gruntową, gdzie wraz z pasażerem porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Obaj uciekinierzy zostali zatrzymani przez policjantów chwilę później.

- Jak się okazało byli to młodzi mężczyźni, wieku 16 lat. Pasażer po czynnościach został przekazany opiekunom prawnym. Natomiast siedzący za kierownicą nastolatek był dobrze znany mundurowym z wcześniejszych interwencji. Zanim trafił do policyjnej izby dziecka została od niego pobrana krew do badań w związku z podejrzeniem kierowania przez niego pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających - wyjaśnia policjantka.

Nieletni musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi swoich czynów. A jest ich sporo. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydanych przez policjantów oraz umyślnego uszkodzenia nieoznakowanego radiowozu. 16-latek odpowie też za kradzieży paliwa, bowiem po tym jak ukradł samochód, zatankował paliwo i odjechał, nie płacąc za nie.

- Należy podkreślić, że to kolejna szaleńcza jazda nieletniego, który pod koniec listopada również nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie zważając na zagrożenie, jakie stwarza, kontynuował szaleńczą jazdę ulicami miasta, podczas której doprowadził do dwóch kolizji - mówi asp. szt. Marta Stefanowska i zaznacza, że o losie 16-latka zdecyduje teraz sąd rodzinny.

(rol/ms)

431 113684

431 113683

 • 4
 • 2
 • 4
 • 0
 • 2
 • 6

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Adam powiedział(a) Więcej
  Jeszcze wyższe zróbcie te progi. Nie można normalnego zrobić, żeby możliwe było... 2 godziny temu.
 • Spostrzegawczy# powiedział(a) Więcej
  To już kolejna inwestycja z pieniędzy gminy, która nie jest dopilnowana przez kierownika... 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  po prostu potrafie logicznie myslec !!! 11 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…

17.12.2021 11:39 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - SKUP ANTYKÓW !!!!!!!!!! - Stare Malarstwo : Obrazy, Grafiki, …

10.12.2021 10:48 wrote:

Za darmo oddam dwa foteliki samochodowe dla dzieci w wieku do lat 5 w bardzo dobrym stanie. Miejscowość Środa Śląska - odbiór własny. Konta…