piątek 19.08.2022

Imieniny: Jana Bolesława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Szaleńczą jazdę 16-latka skradzionym samochodem przerwał policjant po służbie
Średzki policjant, który wracał po służbie do domu, zauważył na jednej z ulic miasta skradziony poprzedniej nocy samochód. Natychmiast powiadomił o tym dyżurnego, a sam ruszył w pościg. Cały czas na bieżąco informował go o kierunku ucieczki. Na miejsce zostały skierowane kolejne radiowozy oznakowane i nieoznakowane.


- Kierujący, kiedy zorientował się, że jadą za nim policjanci, przyspieszył rzucając się do ucieczki. Siedzący z kierownica mężczyzna nie reagował na sygnały świetne i dźwiękowe wydawane przez policjantów do zatrzymania. Wielokrotnie przekraczał prędkość, nie stosował się do znaków drogowych pionowych i poziomych, zajeżdżał innym pojazdom drogę, zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu zmuszając innych kierowców do zjechania na pobocze w celu uniknięcia zderzenia czołowego, powodował zagrożenie w ruchu - informuje asp. szt. Marta Stefanowska z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Kierowca VW widząc, że jest wyprzedzany przez ścigający go pojazd nieoznakowany celowo skręcił w lewo uderzając w przód radiowozu. Następnie skręcił w drogę gruntową, gdzie wraz z pasażerem porzucił samochód i kontynuował ucieczkę pieszo. Obaj uciekinierzy zostali zatrzymani przez policjantów chwilę później.

- Jak się okazało byli to młodzi mężczyźni, wieku 16 lat. Pasażer po czynnościach został przekazany opiekunom prawnym. Natomiast siedzący za kierownicą nastolatek był dobrze znany mundurowym z wcześniejszych interwencji. Zanim trafił do policyjnej izby dziecka została od niego pobrana krew do badań w związku z podejrzeniem kierowania przez niego pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających - wyjaśnia policjantka.

Nieletni musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi swoich czynów. A jest ich sporo. Policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży pojazdu, niezatrzymania się do kontroli drogowej pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydanych przez policjantów oraz umyślnego uszkodzenia nieoznakowanego radiowozu. 16-latek odpowie też za kradzieży paliwa, bowiem po tym jak ukradł samochód, zatankował paliwo i odjechał, nie płacąc za nie.

- Należy podkreślić, że to kolejna szaleńcza jazda nieletniego, który pod koniec listopada również nie zatrzymał się do kontroli drogowej i nie zważając na zagrożenie, jakie stwarza, kontynuował szaleńczą jazdę ulicami miasta, podczas której doprowadził do dwóch kolizji - mówi asp. szt. Marta Stefanowska i zaznacza, że o losie 16-latka zdecyduje teraz sąd rodzinny.

(rol/ms)

431 113684

431 113683

  • Komorniki powiedział(a) Więcej
    Święte słowa 6 godzin temu.
  • Wędkarz powiedział(a) Więcej
    Kiedy PZW odda pieniądze za składkę wędkarską za 2022r? 10 godzin temu.
  • Erol powiedział(a) Więcej
    Szanowna Gmino. A co z możliwością złożenia wniosków przez e-PUAP? Czyżby za mało było czasu żeby się dostosować? 12 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…