niedziela 08.12.2019

Imieniny: Marii Swiatozara

 
Atrakcyjne centrum wsi Kryniczno

Atrakcyjne centrum wsi Kryniczno

14.11. 2018

11 listopada, w duchu sportowej rywalizacji, odbył się turniej siatkarski na terenie rekreacyjnym przy świetlicy wiejskiej w Krynicznie. Zawody rozpoczęły się o godzinie 14.00. 

Patriotyczny akcent

W związku z datą, która przypadła na zorganizowane rozgrywki, rozpoczęcie zawodów poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny, wspólne odśpiewanie hymnu państwowego oraz pieśni patriotycznych. Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości mieszkańcy wkopali dąb o nazwie „Marszałek” na terenie zrewitalizowanego obiektu.

Na boisku przy świetlicy wiejskiej zebrali się mieszkańcy wsi, partnerzy projektu: przedstawiciele Gminy Środa Śląska, Stowarzyszenie „Mieszkańców wsi Kryniczno”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”, Rzymsko - Katolicka Parafia pw. św. Wawrzyńca D.M. oraz przybyli goście.

Zintegrowana społeczność

Realizowany projekt pn.: Świetlica wiejska oraz teren wokół świetlicy jako atrakcyjne centrum wsi Kryniczno” dofinansowany jest z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014- 2020.

Stworzenie tego miejsca miało na celu integrację i rewitalizację na poziomie społecznym. W ramach projektu sfinansowane były nagrody, zapewniono catering oraz zaopatrzenie warsztatów dla najmłodszych. Dzieci samodzielnie przyozdabiały torby ćwicząc przy tym swoją kreatywność. Dodatkowym akcentem, który nawiązywał do obchodów odzyskania niepodległości był zakup koszulek dla uczestników rozgrywek sportowych w barwach narodowych.

Śmiało można rzec, że centrum aktywności społecznej w Krynicznie tętni życiem.

(um) fot. ug

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację