czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


“Bił po kręgosłupie, głowie i brzuchu”. Ekostraż interweniuje w Środzie Śląskiej. Zarzuca policji brak profesjonalizmu

Smutne zakończenie miała sobotnia interwencja Ekostraży w Środzie ŚląskiejPrzedstawiciele organizacji pojawili się w mieście w wyniku nagrania, na którym widać jak właściciel psa wyjmuje go spod metalowego ogrodzenia przy użyciu łopaty, wybijając mu przy tym zęby. Niestety z informacji uzyskanych przez Ekostraż wynika, że po incydencie zwierzę uśpiono w całodobowej klinice we Wrocławiu. Zawiadomienie w tej sprawie zostało już złożone do prokuratury. Fot. Ekostraż Fot. Ekostraż


Pierwsze nagrania pojawiły się w mediach społecznościowych Ekostraży w sobotę 2 lipca. Na dwóch filmach widać skrajnie zaniedbanego i wycieńczonego psa. Dodatkowo na jednym z nich uwieczniono sytuację, gdy zwierzę zaklinowało się pod metalowym ogrodzeniem domu. Jego właściciel wyjmował go za pomocą łopaty, jednocześnie wybijając mu przy tym zęby. - Pies w nocy po nagraniu przez sąsiadów został zabrany przez właściciela i poddany eutanazji w jednej z całodobowych klinik we Wrocławiu z uwagi na jego stan i zaawansowany wiek. Rano kojec po psie został gruntownie wysprzątany - relacjonuje Ekstraż. 

W wyniku podjętej przez organizację interwencji, w sobotę działania na posesji przy ulicy Strzeleckiej w Środzie Śląskiej podjęła również policja. - Wezwana policja z KPP nie miała czym dojechać na miejsce interwencji, więc przyjechała ze strażą miejską. Miejsce interwencji od komendy dzieli 300 metrów. Wszyscy miło przywitali się z właścicielem skatowanego psa, funkcjonariusz policji odmówił okazania legitymacji policyjnej - opisuje Ekostraż. Mimo oporów policjantów pracownikom organizacji udało się złożyć zawiadomienie o znęcaniu się nad psem, m.in. poprzez bicie łopatą oraz wybicie mu nią zębów. Zgodnie z wnioskiem dowodowym przesłuchiwany w postępowaniu karnym będzie także lekarz z wrocławskiej Kliniki SKVET na okoliczność poddania psa eutanazji i przeprowadzonych badań. Ekostraż planuje również złożyć skargę na na interweniującego policjanta, który odmówił wylegitymowania się, oraz dyżurnego - za niedopełnienie obowiązków i wprowadzanie w błąd obywateli odnośnie prawa i faktów.

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej odniosła się do zdarzenia, a także relacji organizacji. Stanowisko średzkiej policji przekazał dzisiaj mediom młodszy aspirant Karol Dudziak. Poniżej pełna treść oświadczenia. 

W dniu 2 lipca 2022 r. do KPP w Środzie Śląskiej przyszły dwie osoby w sprawie dotyczącej niewłaściwej opieki nad psem. Ich zgłoszeniem natychmiast zajęła się dzielnicowa. Zgłaszające poinformowały mundurową, że na terenie jednej z posesji znajduje się pies, który w ich ocenie przebywa w złych warunkach i może potrzebować pomocy medycznej.  Na tę okoliczność pokazały materiał filmowy.  Zgodnie z obowiązującymi procedurami, dzielnicowa z uzyskanych informacji sporządziła odpowiednią dokumentację, celem weryfikacji zgłoszenia.

Policjanci w tej sprawie otrzymali również zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że pracownicy Ekostraży odebrali informację od jednej z mieszkanek powiatu średzkiego o psie, który zaplątał się w ogrodzenie. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjanta, który w tym dniu pełnił służbę wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. 

Funkcjonariusze na terenie posesji zastali właściciela, który poinformował, że pies z uwagi na podeszły wiek oraz choroby został uśpiony dnia poprzedniego. Przedstawił na tę okoliczność stosowną dokumentację weterynaryjną potwierdzającą stan zwierzęcia oraz fakt uśpienia. Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami poinformował również, że dzień wcześniej pies zaplątał się głową w siatkę ogrodzeniową, a do jego oswobodzenia użył łopaty. W momencie interwencji strony poinformowano o dalszym postępowaniu w tej sprawie.

Należy podkreślić, że zgłoszenie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej kiedy pies został już uśpiony przez właściciela, dlatego też nie było możliwości oceny jego stanu bytowego. Jednocześnie informujemy, że średzcy policjanci w ramach współpracy ze Strażą Miejską pełnią służby na terenie miasta i gminy Środa Śląska, które realizowane są przy wykorzystaniu pojazdu służbowego Straży Miejskiej. Decyzję, o tym który z patroli uda się na miejsce interwencji podejmuje dyżurny jednostki biorąc pod uwagę miejsce i charakter zgłoszenia.

W sprawie przyjęto również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami od przedstawiciela Ekostraży. Policjanci w związku ze zdarzeniem zabezpieczyli dokumentację weterynaryjną oraz materiał filmowy. Ponadto zaplanowane są kolejne czynności w postaci przesłuchania świadków, zabezpieczenia zwłok zwierzęcia oraz powołania biegłego celem wykonania odpowiedniej ekspertyzy.

Jednocześnie policjanci prowadzą czynności w związku z groźbami kierowanymi wobec właściciela psa, w tym za pośrednictwem portali społecznościowych.

Mając na celu dobro prowadzonego postępowania apelujemy o powstrzymanie się od rozpowszechniania niepotwierdzonych informacji w tej sprawie, do czasu przeprowadzenia czynności dowodowych.

OLO

‼️ KATOWANY ŁOPATĄ PIES W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ Bity po kręgosłupie, głowie - łącznie z utratą zębów - i brzuchu. Tylko dlatego, że był tak niedołężny, że nie potrafił zachować się tak jak chciał tego właściciel 😞😞😞 Tuż po wykonaniu tych nagrań właściciel spakował psa i zabrał go do wrocławskiej Kliniki SKVET na eutanazję. Jakoś wtedy mu nie przeszkadzało, że boi się psa. Mimo potwornych oporów dyżurnego KPP Środa Śląska, wczoraj udało nam się złożyć zawiadomienie o przestępstwie 😞😞😞 Ten wiele minut bezprawnie odmawiał przyjęcia od nas zawiadomienia. No cóż, z naszymi prawnikami przegrał i zgłoszenie zostało przyjęte ✊ ✊ ✊ Dla policji w Środzie Śląskiej wolno bić starego 18-letniego psa. Zaraz ruszamy tam ponownie z wnioskami dowodowymi oraz skargami na interweniującego policjanta, który odmówił wylegitymowania się i nie udawał złych relacji z właścicielem psa. Tym - od łopaty. Miejscowi mówią, że łączy ich wspólna pasja - myślistwo. Podobny los czeka dyżurnego za niedopełnienie obowiązków i wprowadzanie w błąd obywateli co do prawa i faktów 🤬🤬🤬 ‼️ PAMIĘTAJCIE - organa ścigania nie mają prawa odmówić Wam zawiadomienia o przestępstwie, nawet jeśli zawiadamiacie o kradzieży Waszego auta przez Muminka! Jest to kompletne bezprawie. Za jakiś czas udostępnimy Wam nagranie z tej żenującej wymiany zdań z dyżurnym! Też ‼️ Naszą walkę o sprawiedliwość dla katowanego psa możecie wspierać na zbiórce pod postem!

Posted by EKOSTRAŻ on Saturday, July 2, 2022

Najnowsze komentarze:
 • A. powiedział(a) Więcej
  Gdzie można przeczytać spisane i przetłumaczone "Glückliche Kindheit in Neumarkt... 27 minut temu.
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 3 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 6 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 10 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…