sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //“Bił po kręgosłupie, głowie i brzuchu”. Ekostraż interweniuje w Środzie Śląskiej. Zarzuca policji brak profesjonalizmu
Smutne zakończenie miała sobotnia interwencja Ekostraży w Środzie ŚląskiejPrzedstawiciele organizacji pojawili się w mieście w wyniku nagrania, na którym widać jak właściciel psa wyjmuje go spod metalowego ogrodzenia przy użyciu łopaty, wybijając mu przy tym zęby. Niestety z informacji uzyskanych przez Ekostraż wynika, że po incydencie zwierzę uśpiono w całodobowej klinice we Wrocławiu. Zawiadomienie w tej sprawie zostało już złożone do prokuratury. 

Fot. Ekostraż Fot. Ekostraż


Pierwsze nagrania pojawiły się w mediach społecznościowych Ekostraży w sobotę 2 lipca. Na dwóch filmach widać skrajnie zaniedbanego i wycieńczonego psa. Dodatkowo na jednym z nich uwieczniono sytuację, gdy zwierzę zaklinowało się pod metalowym ogrodzeniem domu. Jego właściciel wyjmował go za pomocą łopaty, jednocześnie wybijając mu przy tym zęby. - Pies w nocy po nagraniu przez sąsiadów został zabrany przez właściciela i poddany eutanazji w jednej z całodobowych klinik we Wrocławiu z uwagi na jego stan i zaawansowany wiek. Rano kojec po psie został gruntownie wysprzątany - relacjonuje Ekstraż. 

W wyniku podjętej przez organizację interwencji, w sobotę działania na posesji przy ulicy Strzeleckiej w Środzie Śląskiej podjęła również policja. - Wezwana policja z KPP nie miała czym dojechać na miejsce interwencji, więc przyjechała ze strażą miejską. Miejsce interwencji od komendy dzieli 300 metrów. Wszyscy miło przywitali się z właścicielem skatowanego psa, funkcjonariusz policji odmówił okazania legitymacji policyjnej - opisuje Ekostraż. Mimo oporów policjantów pracownikom organizacji udało się złożyć zawiadomienie o znęcaniu się nad psem, m.in. poprzez bicie łopatą oraz wybicie mu nią zębów. Zgodnie z wnioskiem dowodowym przesłuchiwany w postępowaniu karnym będzie także lekarz z wrocławskiej Kliniki SKVET na okoliczność poddania psa eutanazji i przeprowadzonych badań. Ekostraż planuje również złożyć skargę na na interweniującego policjanta, który odmówił wylegitymowania się, oraz dyżurnego - za niedopełnienie obowiązków i wprowadzanie w błąd obywateli odnośnie prawa i faktów.

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Śląskiej odniosła się do zdarzenia, a także relacji organizacji. Stanowisko średzkiej policji przekazał dzisiaj mediom młodszy aspirant Karol Dudziak. Poniżej pełna treść oświadczenia. 

W dniu 2 lipca 2022 r. do KPP w Środzie Śląskiej przyszły dwie osoby w sprawie dotyczącej niewłaściwej opieki nad psem. Ich zgłoszeniem natychmiast zajęła się dzielnicowa. Zgłaszające poinformowały mundurową, że na terenie jednej z posesji znajduje się pies, który w ich ocenie przebywa w złych warunkach i może potrzebować pomocy medycznej.  Na tę okoliczność pokazały materiał filmowy.  Zgodnie z obowiązującymi procedurami, dzielnicowa z uzyskanych informacji sporządziła odpowiednią dokumentację, celem weryfikacji zgłoszenia.

Policjanci w tej sprawie otrzymali również zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, z którego wynikało, że pracownicy Ekostraży odebrali informację od jednej z mieszkanek powiatu średzkiego o psie, który zaplątał się w ogrodzenie. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjanta, który w tym dniu pełnił służbę wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej w Środzie Śląskiej. 

Funkcjonariusze na terenie posesji zastali właściciela, który poinformował, że pies z uwagi na podeszły wiek oraz choroby został uśpiony dnia poprzedniego. Przedstawił na tę okoliczność stosowną dokumentację weterynaryjną potwierdzającą stan zwierzęcia oraz fakt uśpienia. Mężczyzna podczas rozmowy z funkcjonariuszami poinformował również, że dzień wcześniej pies zaplątał się głową w siatkę ogrodzeniową, a do jego oswobodzenia użył łopaty. W momencie interwencji strony poinformowano o dalszym postępowaniu w tej sprawie.

Należy podkreślić, że zgłoszenie wpłynęło do Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej kiedy pies został już uśpiony przez właściciela, dlatego też nie było możliwości oceny jego stanu bytowego. Jednocześnie informujemy, że średzcy policjanci w ramach współpracy ze Strażą Miejską pełnią służby na terenie miasta i gminy Środa Śląska, które realizowane są przy wykorzystaniu pojazdu służbowego Straży Miejskiej. Decyzję, o tym który z patroli uda się na miejsce interwencji podejmuje dyżurny jednostki biorąc pod uwagę miejsce i charakter zgłoszenia.

W sprawie przyjęto również zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad zwierzętami od przedstawiciela Ekostraży. Policjanci w związku ze zdarzeniem zabezpieczyli dokumentację weterynaryjną oraz materiał filmowy. Ponadto zaplanowane są kolejne czynności w postaci przesłuchania świadków, zabezpieczenia zwłok zwierzęcia oraz powołania biegłego celem wykonania odpowiedniej ekspertyzy.

Jednocześnie policjanci prowadzą czynności w związku z groźbami kierowanymi wobec właściciela psa, w tym za pośrednictwem portali społecznościowych.

Mając na celu dobro prowadzonego postępowania apelujemy o powstrzymanie się od rozpowszechniania niepotwierdzonych informacji w tej sprawie, do czasu przeprowadzenia czynności dowodowych.

OLO

‼️ KATOWANY ŁOPATĄ PIES W ŚRODZIE ŚLĄSKIEJ Bity po kręgosłupie, głowie - łącznie z utratą zębów - i brzuchu. Tylko dlatego, że był tak niedołężny, że nie potrafił zachować się tak jak chciał tego właściciel 😞😞😞 Tuż po wykonaniu tych nagrań właściciel spakował psa i zabrał go do wrocławskiej Kliniki SKVET na eutanazję. Jakoś wtedy mu nie przeszkadzało, że boi się psa. Mimo potwornych oporów dyżurnego KPP Środa Śląska, wczoraj udało nam się złożyć zawiadomienie o przestępstwie 😞😞😞 Ten wiele minut bezprawnie odmawiał przyjęcia od nas zawiadomienia. No cóż, z naszymi prawnikami przegrał i zgłoszenie zostało przyjęte ✊ ✊ ✊ Dla policji w Środzie Śląskiej wolno bić starego 18-letniego psa. Zaraz ruszamy tam ponownie z wnioskami dowodowymi oraz skargami na interweniującego policjanta, który odmówił wylegitymowania się i nie udawał złych relacji z właścicielem psa. Tym - od łopaty. Miejscowi mówią, że łączy ich wspólna pasja - myślistwo. Podobny los czeka dyżurnego za niedopełnienie obowiązków i wprowadzanie w błąd obywateli co do prawa i faktów 🤬🤬🤬 ‼️ PAMIĘTAJCIE - organa ścigania nie mają prawa odmówić Wam zawiadomienia o przestępstwie, nawet jeśli zawiadamiacie o kradzieży Waszego auta przez Muminka! Jest to kompletne bezprawie. Za jakiś czas udostępnimy Wam nagranie z tej żenującej wymiany zdań z dyżurnym! Też ‼️ Naszą walkę o sprawiedliwość dla katowanego psa możecie wspierać na zbiórce pod postem!

Posted by EKOSTRAŻ on Saturday, July 2, 2022

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 3 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…