czwartek 01.12.2022

Imieniny: Natalii Eligiusza

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //


„Nasze marzenia pogrzebał pożar”

W ubiegłym tygodniu nad powiatem średzkim przeszły dwie burze niosąc ze sobą nawałnice, niebezpieczne wyładowania atmosferyczne oraz szereg lokalnych podtopień. Pierwsza nocna burza miała miejsce w nocy z 29 na 30 czerwca, druga za dnia, w piątek 1 lipca. I choć ta druga trwała dość krótko, to przyniosła ze sobą nieszczęście dla młodego małżeństwa ze Środy Śląskiej, państwa Pirus.
- Na dom zbieraliśmy długo. Odmawialiśmy sobie z mężem wyjazdów na wakacje, wzięliśmy także kredyt w banku - mówi Ania Pirus oprowadzając mnie po zgliszczach, które zostały z nowo wybudowanego, parterowego domu przy końcu ulicy Reymonta w Środzie Śl. Budynek spłonął uderzony w dach błyskawicą.

Do wnętrza wchodzimy ostrożnie, gdyż spalony doszczętnie dach grozi w każdej chwili zawaleniem. Z salonu, położonego w centralnej części domostwa nie pozostało nic. Sterta spalonych krokwi runęła na nowo położone panele podłogowe. Z czterech pokoi mieszkalnych, kuchni, łazienki pozostało pogorzelisko. Pozostałe zostały zniszczone tak przez pożar, jak i na skutek akcji gaszenia. Pozalewane panele podłogowe, popalony sufit, ogromny swąd spalenizny to obraz po tragedii. Białe ściany nie są już białe. Nowo zakupione łóżko stojące w pomieszczeniu, które miało być sypialnią można wyrzucić na śmietnik.

- Mieliśmy zamiar wprowadzić się w tym tygodniu - mówi załamana Anna. - Nic z tego. Dlaczego to akurat nas dotknęło? Tyle wyrzeczeń za wymarzony dom… I nie mamy niczego.

O tym czy to, co pozostało z budynku nadaje się do remontu czy grozi katastrofą budowlaną zadecyduje inspektor budowlany. Na pewno cały dach jest do rozbiórki. Zniszczone podłogi, sufity i ściany trzeba odtworzyć.

Kiedy oglądamy z właścicielką zgliszcza, mąż, tato i najbliższa rodzina powoli sprząta pogorzelisko. - Wywieźliśmy lodówkę, do rozebrania jest kabina prysznicowa. Zdemontujemy to, co ocalało - dodaje Anna. - Naprawdę nie wiem jak damy sobie z tym radę... - Szczęściem w tej tragedii jest to, że nie zdążyliśmy poprzywozić wszystkich rzeczy.

Klub Sportowy „Skarby” ze Środy Śląskiej, z którym związany jest syn państwa Pirus na stronie Facebooka zorganizował zbiórkę pieniędzy na potrzeby rodziny. Potrzebny jest każdy grosz na odbudowę zniszczonego, doszczętnie spalonego budynku.

przechwytywanie w trybie pelnoekranowym 2022 07 04 100814

Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogliby pomóc i wesprzeć pogorzelców prosimy o pomoc.
Podajemy konto dla chętnych wesprzeć rodzinę:
PL 75 1940 1076 4569 6063 0000 0000

(PM)

Najnowsze komentarze:
 • A. powiedział(a) Więcej
  Gdzie można przeczytać spisane i przetłumaczone "Glückliche Kindheit in Neumarkt... 45 minut temu.
 • Miśko powiedział(a) Więcej
  Śmiać się czy płakać? 3 godziny temu.
 • Wojtek powiedział(a) Więcej
  Adam ty 1,4 km drogi w Szczepanowie będziesz remontował przez 4 lata i to nie jest hejt tylko Fakt 6 godzin temu.
 • CoGdzie powiedział(a) Więcej
  Wojtek, przeczytaj jeszcze raz wklejony tekst. W Udaninie też jest mowa o etapowaniu (Odcinek 1,4... 10 godzin temu.
Komentarze najlepiej oceniane:
 • Wojewoda powiedział(a) Więcej
  Inaczej byś gadał, jakbyś przez tą kradzież wpadł autem do tego wykopu, albo by tam wpadło...
 • Woźnica powiedział(a) Więcej
  Wynika to z polityki i układów pana Rucińskiego. Każda okazja do łupienia mieszkańców jest...
 • Dodatki do węgla... powiedział(a) Więcej
  Przepraszam może nie na temat nieco ale dosyć ważne. Dlaczego trzeba będzie zapłacić po 100...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.11.2022 11:49 wrote:

Zlecę różne prace budowlane. Płacę za godzinę lub zadaniowo do uzgodnienia. tel: 600 700 160…

26.11.2022 10:52 wrote:

ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM - KUPIĘ ANTYKI ! Kupię stare Obrazy, Ikony, mniejsze Meble, Sztućce, Srebro, Plate…

24.10.2022 08:48 wrote:

Kupię garaż w Środzie Śląskiej. Stan techniczny bez znaczenia. Telefon kontaktowy 794 759 440.…

12.10.2022 08:57 wrote:

SKUP OBRAZÓW - KUPIĘ OBRAZY - STARE MALARSTWO - OBRAZY / OBRAZKI - SKUP ANTYKÓW - GOTÓWKA !!!!!!!!Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy…