sobota 13.08.2022

Imieniny: Diany Hipolita

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //„Nasze marzenia pogrzebał pożar”
W ubiegłym tygodniu nad powiatem średzkim przeszły dwie burze niosąc ze sobą nawałnice, niebezpieczne wyładowania atmosferyczne oraz szereg lokalnych podtopień. Pierwsza nocna burza miała miejsce w nocy z 29 na 30 czerwca, druga za dnia, w piątek 1 lipca. I choć ta druga trwała dość krótko, to przyniosła ze sobą nieszczęście dla młodego małżeństwa ze Środy Śląskiej, państwa Pirus.


- Na dom zbieraliśmy długo. Odmawialiśmy sobie z mężem wyjazdów na wakacje, wzięliśmy także kredyt w banku - mówi Ania Pirus oprowadzając mnie po zgliszczach, które zostały z nowo wybudowanego, parterowego domu przy końcu ulicy Reymonta w Środzie Śl. Budynek spłonął uderzony w dach błyskawicą.

Do wnętrza wchodzimy ostrożnie, gdyż spalony doszczętnie dach grozi w każdej chwili zawaleniem. Z salonu, położonego w centralnej części domostwa nie pozostało nic. Sterta spalonych krokwi runęła na nowo położone panele podłogowe. Z czterech pokoi mieszkalnych, kuchni, łazienki pozostało pogorzelisko. Pozostałe zostały zniszczone tak przez pożar, jak i na skutek akcji gaszenia. Pozalewane panele podłogowe, popalony sufit, ogromny swąd spalenizny to obraz po tragedii. Białe ściany nie są już białe. Nowo zakupione łóżko stojące w pomieszczeniu, które miało być sypialnią można wyrzucić na śmietnik.

- Mieliśmy zamiar wprowadzić się w tym tygodniu - mówi załamana Anna. - Nic z tego. Dlaczego to akurat nas dotknęło? Tyle wyrzeczeń za wymarzony dom… I nie mamy niczego.

O tym czy to, co pozostało z budynku nadaje się do remontu czy grozi katastrofą budowlaną zadecyduje inspektor budowlany. Na pewno cały dach jest do rozbiórki. Zniszczone podłogi, sufity i ściany trzeba odtworzyć.

Kiedy oglądamy z właścicielką zgliszcza, mąż, tato i najbliższa rodzina powoli sprząta pogorzelisko. - Wywieźliśmy lodówkę, do rozebrania jest kabina prysznicowa. Zdemontujemy to, co ocalało - dodaje Anna. - Naprawdę nie wiem jak damy sobie z tym radę... - Szczęściem w tej tragedii jest to, że nie zdążyliśmy poprzywozić wszystkich rzeczy.

Klub Sportowy „Skarby” ze Środy Śląskiej, z którym związany jest syn państwa Pirus na stronie Facebooka zorganizował zbiórkę pieniędzy na potrzeby rodziny. Potrzebny jest każdy grosz na odbudowę zniszczonego, doszczętnie spalonego budynku.

przechwytywanie w trybie pelnoekranowym 2022 07 04 100814

Wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogliby pomóc i wesprzeć pogorzelców prosimy o pomoc.
Podajemy konto dla chętnych wesprzeć rodzinę:
PL 75 1940 1076 4569 6063 0000 0000

(PM)

  • hahah powiedział(a) Więcej
    oni na serio w telewizjii propagandowej puszczają w TVPIS wiadomościach takie newsy? 3 godziny temu.
  • hehehe powiedział(a) Więcej
    Czyli Adaś nadal topi środki finansowe Gminy... Utopił już osiedle socjalne na Wiejskiej... Za chwile utopi fundusz Covidowy którego nie zdąży... 3 godziny temu.
  • Zainteresowany powiedział(a) Więcej
    Ale pierdy pola gadasz zrzut ścieków z czajki-twoje TVP jedną zdechłą rybę pokazywało przez dwa tygodnie dziesięć razy dziennie. Jakoś nie... 4 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…