środa 08.07.2020

Imieniny: Adriany Eugeniusza

Reklama na portalu

oraz w bezpłatnym wydaniu gazety - kontakt

Co z samochodem zaparkowanym w miejskim parku?

Co z samochodem zaparkowanym w miejskim parku?

17.06. 2020

Zaparkowany na terenie parku miejskiego w Środzie Śląskiej samochód wzbudza ogólne zainteresowanie, co nie dziwi z uwagi na nietypowe miejsce pozostawienia pojazdu. 

Wpisy w mediach społecznościowych oraz artykuły mediów lokalnych mogą powodować nieprawdziwe przeświadczenie, że brak jest działań i zainteresowania Policji oraz Straży miejskiej (SM) w Środzie Śląskiej tym pojazdem.

Od pierwszego dnia kiedy Ford pojawił się w parku został zauważony przez patrol Straży Miejskiej i pozostawione zostało zawiadomienie z prośbą o stawienie się w siedzibie SM, by właściciel lub kierujący wyjaśnił okoliczności pozostawienia samochodu. Nikt nie pojawił się w tej sprawie.

Po upływie kilku dni we współpracy z Policją na podstawie nr rejestracyjnego ustalony został właściciel pojazdu, a następnie SM przejęła dalsze prowadzenie sprawy. Na adres posiadacza Forda została wysłana korespondencja z wezwaniem do siedziby SM w Środzie Śląskiej, jednak mimo upływu terminu nikt się nie skontaktował.

W chwili obecnej, korzystając z pomocy Policji, staramy się ustalić właściciela samochodu, który mieszka poza terenem naszej gminy.

Wszystkie prowadzone czynności zmierzające do usunięcia pojazdu z parku podyktowane są przepisami prawa i niestety trwają długo, na co SM nie ma często żadnego wpływu. Krzywdzące
i nieprawdziwe są zarzuty o bezczynności służb w Środzie Śląskiej.  Jesteśmy zaangażowani dla jak najszybszego rozwiązania tego problemu.

Z poważaniem

Ryszard Czerwiec

Komendant Straży Miejskiej

w Środzie Śląskiej

 

 
Komentarzy (7)

This comment was minimized by the moderator on the site

Szkoda autka,przeciez ptaki obs...ja lakier. Rozumiem ze w cieniu najlepiej.

This comment was minimized by the moderator on the site

Co za dziadostwo, procedury, przecież jakby ktoś zaparkował pod drzwiami urzędu to też by wzywali właściciela do usunięcia pojazdu, nie lepiej poprostu sholowac auto na koszt miasta a potem dochodzić roszczeń od właściciela, przecież być może ten ktoś przyjdzie po to auto za chwilę zgłosi kradzież na Policji i tam się dowie gdzie musi z tym tematem się udać. Gorzej jak olał już ten samochód to co czekamy aż go rozbiorą w nocy i zdemolują, brawo

This comment was minimized by the moderator on the site

Pewnie parkował wtedy jak burmistrz zastanawiał się czy kosić trawę. Zobaczył chłop jakiś zarośnięty nieużytek to sobie stanął i pojechał w delegacje firmowym busem..

This comment was minimized by the moderator on the site

Ale bystrzak z komendanta. jeszcze dwa tygodnie i będzie wiedział kto jest właścicielem.

This comment was minimized by the moderator on the site

Prawda jest taka że samochód był prawidłowo zaparkowany na parkingu. Robotnicy nie mieli prawa go ruszyć także wina spadnie na nich.

This comment was minimized by the moderator on the site

czyli jakby zaparkowal i wyjechal na 2 lata za granice to przez ten czas nie mozna byloby nic tam robic???ty myslisz czasami chlopie???

This comment was minimized by the moderator on the site

A co jakby uszkodziło samochód? Jak myślisz, kogo była by wina? Powinni wezwać odpowiednie służby do jego transportu, wcześniej zawiadamiając że odbędzie się takowy remont i należy usuwać pojazdy itd.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie zacznie się za:

Najnowsze artykuły

Koronawirus / statystyki:

Najnowsze komentarze

jest taki łepek z zielonego auta co ciongle kreci sie po wioskach i goni temat moze to on
W znacznej większości krajów obywatele swój język ojczysty znają i go nie kalają w taki spos...
Ot ci sukces 4 sadzoneczki Siejki brawo
Marichuana to nie narkotyk większość krai ma zalegalizowana tylko polska zacofana to naturalna rosli...

Lokalne ogłoszenia drobne

29.06.2020 13:04 wrote:

Kupię przeróżne Antyki – Starocie z Domu, Mieszkania, Strychu, Willi ... Kupię wszystko co będzie przedwojenne, w każdym stanie, bez specyf…

29.06.2020 11:20 wrote:

Sprzedam dom wolnostojący, piętrowy, podpiwniczony o powierzchni 125 m2 ulokowany  na działce o rozmiarze 22 arów. Dom znajduje się  w miej…

24.06.2020 11:34 wrote:

Sprzedam bujaczek dla niemowlaka stan bardzo dobry tel.kontaktowy 607 139 663…

23.06.2020 08:22 wrote:

Zatrudnię mechanika samochodowego, wymagane doświadczenie w naprawie aut osobowych.  Numer kontaktowy 694 340 622…