niedziela 24.01.2021

Imieniny: Rafała Felicji Franciszka

Podziękowania i zaproszenie do ogródków letnich na Rynku Dolnym

Podziękowania i zaproszenie do ogródków letnich na Rynku Dolnym

Śr, 17.06.2020 17:23

Szanowni Państwo, zakończył się trwający od połowy maja proces lokowania ogródków letnich na Rynku Dolnym w Środzie Śląskiej. W tym roku Dom Kultury w Środzie Śląskiej podpisał trzy umowy dzierżawy wyznaczonych przestrzeni rynkowych pod ogródki letnie z właścicielami lokalnych cukierni, kawiarni i restauracji, prowadzących swoje lokale w obrębie Rynku Dolnego. Rok po roku liczba ogródków letnich w Rynku Dolnym zwiększa się stopniowo, co cieszy.W tym roku proces lokowania ogródków letnich na Rynku Dolnym w Środzie Śląskiej był bardziej sformalizowany i nieco wydłużony w czasie ze względu na pandemię COVID-19. Każdy z trzech ogródków letnich, objętych tegorocznymi wnioskami, wymagał wizji lokalnych, pomiarów i zaopiniowania pod kątem wymogów bezpieczeństwa komunikacji pieszej i jezdnej, układu przestrzennego, sąsiedztwa nasadzeń głogów i catalp oraz ogólnodostępnych siedzisk, czy zachowania linii urbanistycznych Rynku Dolnego i jego atrakcji.

Czasami konieczny był kompromis między oczekiwaniami przedsiębiorców a wytycznymi i zasadami, jakimi musiał kierować się Dom Kultury w Środzie Śląskiej, jako zarządca Rynku Dolnego, przy zawieraniu umów dzierżawy oraz ich weryfikacji, pod kątem spełniania w rzeczywistości tych wytycznych i zasad, określonych w porozumieniu z właścicielem przestrzeni rynkowej. Rozumiemy, że nie było to łatwe, szczególnie w niektórych przypadkach. Ale udało się.

Dlatego chcieliśmy podziękować wszystkim trzem tegorocznym dzierżawcom przestrzeni rynkowych pod letnie ogródki tj. właścicielom cukierni, kawiarni i restauracji, prowadzącym swoje lokale w obrębie Rynku Dolnego, za zrozumienie, cierpliwość i docelowe dostosowanie się do wymaganych zasad, wytycznych i opinii. Dziękujemy jeszcze raz za podjęcie wyzwania lokowania ogródków letnich w niełatwej funkcjonalnie i komunikacyjnie przestrzeni Rynku Dolnego.

Życzymy aby podjęte przez Państwa jako dzierżawców decyzje dot. ogródków letnich przyniosły zamierzony efekt, mimo czasu jaki był potrzebny na formalności i wdrożenie zasad oraz wytycznych związanych z zawartymi przez Dom Kultury umowami dzierżawy. Deklarujemy też, że możliwy jest jeszcze pewien rozwój przestrzenny niektórych ogródków – w drodze indywidualnych decyzji, jeżeli będzie możliwe zachowanie wszystkich zasad i wytycznych jakimi musi kierować się Dom Kultury jako zarządca Rynku Dolnego.

Jeszcze raz dziękując przedsiębiorcom, zachęcamy wszystkich Mieszkańców miasta, gminy i powiatu, jak też gości z dalszych stron, do odwiedzania średzkiego Rynku Dolnego, wizytówki naszego Miasta Skarbów i korzystania z jego atrakcji oraz z bogatej oferty cukierniczej, kawiarnianej, gastronomicznej i każdej innej, dostępnej zarówno w lokalach, jak i w ogródkach letnich.

Do zobaczenia na Rynku Dolnym w Mieście Skarbów!

podziekowania i zaproszenie

ogrod
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Czy na Mostowej szczepili też osoby z grupy 0 (zero) ? 2 godziny temu.
 • Simpson powiedział(a) Więcej
  Siekamy na wasze obostrzenia zdradzieckie rządowe mordy 6 godzin temu.
 • Narocz powiedział(a) Więcej
  To wielka strata dla Polski. Odeszła Wielka Patriotka Lidia Lwow Eberle. Pozostanie w naszej pamieci na zawsze. 6 godzin temu.
 • Polski powiedział(a) Więcej
  Jesteś Tym wójtem? Jeśłi tak to zmroz oko :D 18 godzin temu.
 • F.kt powiedział(a) Więcej
  Pisowiec napisał:
  dvdf - czy Platforma Obywatelska  ma program na lepszą Polskę niż ten realizowaný przez PiS?. To...
  19 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM