sobota 16.01.2021

Imieniny: Marcelego Włodzimierza

Co ze skateparkiem w Środzie Śląskiej?

Co ze skateparkiem w Środzie Śląskiej?

Pn, 25.11.2019 17:44

- Niestety, projekt mający na celu uzyskanie brakujących funduszy niezbędnych do budowy skateparku został odrzucony przez komisję średzkiego Budżetu Obywatelskiego. Oznacza to, że skatepark nie będzie dokończony w najbliższym czasie – informują na portalu społecznościowym inicjatorzy inwestycji.Pieniądze z zeszłorocznego budżetu nie wystarczą na całkowitą realizację projektu, a jedynie na wykonanie placu betonowego pod skatepark. - W tym roku mieliśmy starać się o fundusze na przeszkody, jednak projekt nie został zaakceptowany przez Urząd Miasta – dodają inicjatorzy.

Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Środzie Śląskiej, projekt budowy skateparku będzie realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

- Na budowę skateparku Gmina zabezpieczyła środki wynoszące 99 000 zł tj. zgodnie z uchwałą budżetową Rady Miejskiej. Jeśli okaże się, że kwota oczekiwane przez wykonawców chcących wybudować inwestycję będzie przewyższała założoną wartość, Gmina będzie powtarzać przetarg i/lub dostosowywać zakres prac – analogicznie jak w przypadku budowy Psiego Gaju. Cały czas pracujemy nad realizacją projektu, a przesunięcie czasowe wynika z konieczności uzyskania niezbędnych zezwoleń, projektów u uzgodnień u Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie wybudowania skateparku w uzgodnionej lokalizacji. Obecnie posiadamy wszelkie zgody i pozwolenia, aby do 29.11 uruchomić procedurę zapytania ofertowego na budowę skat parku i po jego pozytywnym rozstrzygnięciu rozpocząć prace budowlane w zakresie wylania płyty betonowej – wyjaśnia Rafał Ratuszniak, koordynator BO w Gminie Środa Śląska. - Ostateczny koszt budowy poznamy w momencie wyłonienia wykonawcy na budowę skateparku. Kompletna infrastruktura skateparku ma być wykonana w całości w ramach projektu złożonego jeszcze w 2018 roku, w ramach BO2019. Na zamówienie ma składać się wykonanie nawierzchni skateparku, zakup jednej dużej rampy oraz przeniesienie obecnych urządzeń na nowo powstałą płytę. Do 29 listopada planujemy rozpisać zapytanie ofertowe na wykonanie całego skateparku, wraz z urządzeniami – podkreśla  koordynator BO.

(kb) / fot. zdj. ilustracyjne
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

Wydarzenie rozpocznie się za:
Trwające wydarzenie:
WOŚP w powiecie średzkim

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Andynia powiedział(a) Więcej
  Mnie wcale nie dziwi, że wygrała ta firma. Gdybyś tak chwalił burmistrza na wszystkich forach też byś... 27 minut temu.
 • JURI BOJKA powiedział(a) Więcej
  jak do lekarza trzeba było to chętnych zero żeby zawieźć bo lekarzy nie ma a po zastrzyk pierwsi!!! STOP... 3 godziny temu.
 • Jolanta powiedział(a) Więcej
  Dokładnie. Może ktoś to wyjaśni? Moja mama przez dwa dni dzwoniła bez skutku. Nie każdy senior jest w... 5 godzin temu.
 • Fack powiedział(a) Więcej
  Kolego nie oglądaj już tv to szkodzi zdrowiu... 6 godzin temu.
 • Heniek powiedział(a) Więcej
  Do Eelmedu nie idzie się dodzwonić. Cały dzień nikt  nie odbierał  telefonu,bo był odłożony. 8 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

01.01.2021 16:01 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - D O J E Ż D Ż A M - ZADZWOŃ - GOTÓWKA od ręki !! Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porc…

11.12.2020 09:04 wrote:

ŚRODA ŚLĄSKA! INFORMACJA Z GRUPY POMOCOWEJ FB "WIDZIALNA RĘKA": "Dzień dobry Jestem pracownikiem szpitala psychiatrycz…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM