piątek 03.12.2021

Imieniny: Franciszka Ksawerego

„Czym zdobyta? Krwią i blizną”

„Czym zdobyta? Krwią i blizną”

N, 11.11.2018 00:15
 •  

Wolność, tak często słyszymy to słowo. Słowo, którego znaczenia nie znamy. Nie mamy pojęcia czym jest wolność, a raczej czym jest jej brak.


Dlatego jej nie doceniamy, kłócimy się jako naród i budujemy coraz wyższe mury w imię nam bliskich ideologii. Nie rozmawiamy i nie budujemy więzi, stajemy się słabsi jako Państwo i samotni jako obywatele. A są w nas Polakach tak wielkie pokłady miłości do swojego kraju, że potrafimy w zjednoczeniu zmienić bieg historii.

Pod naciskiem potrafimy stać się litą skałą, o którą kruszy się każdy miecz, stać nas na ponadludzką pracę w interesie naszego Państwa. Jednocześnie potrafimy ta zawziętość, pracowitość i spryt obrócić przeciwko na samym. A przecież bycie wolnym to przywilej, który nawet dziś nie jest każdemu dany.

Jesteśmy wolni, a dzisiejszy dzień powinien nam przypominać, że ten fakt nie jest dany na zawsze. 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość i wróciła na mapy świata, a Polacy przestali być obcy na własnej ziemi.

Kocham ten kraj ze wszystkimi jego wadami, często wracam do historii Dywizjonu 303, odsieczy wiedeńskiej czy „nadludzi” z Loreto, to pomaga mi zapomnieć o wadach poczuć się dumny z bycia Polakiem. A warto być dumnym ze swojego pochodzenia, to ona nas definiuje. Jesteśmy Narodem Polskim, dziś jest nasze święto! Wszystkiego dobrego z tej okazji!

(lp) fot. Wime

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

powrót na górę

Najczęściej komentowane

 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Wchodzą do gabinetu Adasia a tam wiaderko , grabki i łopatka. Ale było radochy! 4 godziny temu.
 • Miejscowy powiedział(a) Więcej
  Sebek , dawaj kankana! 4 godziny temu.
 • Arek Gruszczyński powiedział(a) Więcej
  Pomyślimy o tym na wiosnę
  7 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

30.11.2021 15:53 wrote:

Witam. Szukam garażu do wynajęcia na terenie Środy Śląskiej. Nie musi mieć kanału. Potrzebuję do parkowania auta. Lokalizacja nie ważna, m…

26.11.2021 13:52 wrote:

Kupię ANTYKI - Obrazy, Ikony, Ramy, Witraże, Sztućce, Srebra, Platery, Porcelanę, Kilimy, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Popiersia, …

16.11.2021 14:34 wrote:

VW Passat B5,1.9 Tdi,130 KM,kombi,po lifcie ,2002 r,przebieg 325 tys. km, czarny metalik,zadbany,stan techniczny bardzo dobry, serwisowany …

28.10.2021 17:18 wrote:

Kupię Auto  może być uszkodzone Tel 693544030…

0
RAZEM