środa 29.06.2022

Imieniny: Piotra Pawła

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Czytelnik: Tamte śmieci nie spadły z nieba (list)
Temat śmieci był i jest problemem w naszym mieście od czasu zmian prawnych. Jakiś czas temu była nagłośniona sprawa zalegających "gabarytów" przy ulicy Białoskórniczej w sąsiedztwie placu zabaw. Tym razem problem się nasilił w odległości 150 m, a mianowicie na "tyłach" ulicy Świdnickiej.

Fot. Czytelnik Fot. Czytelnik


Zalegają tam stare meble, wnętrze po materacu do sypialni, rozbity TV, porcelanowa umywalka, wiaderka (pomimo sąsiadującego pojemnika na plastik/metale) stare obrazy i opony a nawet krzesła/taborety i stary fotel, który służy okolicznym "menelom" do przesiadywania z piwem/winem. Na domiar wszystkiego jest to składowisko odpadów zielonych, powstałych np. z przycinania pobliskiego żywopłotu, który rośnie 20 m obok.

Zielone odpady odbiera za darmo "Koza", ale po co dzwonić jak można wyrzucić byle gdzie, ważne aby daleko od siebie, prawda? Przypadkiem zagadnięci Panowie z firmy odbierającej odpady powiedzieli, że gabaryty zabiorą jak przyjdzie na to pora wynikająca z harmonogramu - i ja ich po części rozumiem. Natomiast oświadczyli, że zielonych odpadów nie zabiorą, czyli co? Czekamy aż zgniją? A może oby do zimy, to śnieg przykryje? Przecież za takie praktyki ustawa przewiduje podwyższoną opłatę, więc może czas z niej skorzystać?

Tamte śmieci nie spadły z nieba, zostały wyrzucone przez osoby robiące remont u siebie w mieszkaniu oraz Pana przycinającego równiutko żywopłot. Fajnie, że Pan dba o swoje podwórko, szkoda, że przy okazji nie ma Pan za grosz szacunku do innych i środowiska, popełniając przy tym wykroczenie.

Dziwi mnie, że straż miejska nie widzi problemu, bo chyba nie widzi jeżeli ten syf utrzymuje się kilka miesięcy (śmieci oczywiście rotują). Wystarczy zrobić mały wywiad w okolicy, a winny na pewno się znajdzie.

Czytelnik
(wszelkie dane zastrzeżone do wiadomości redakcji)

P.S. Do niedawna była tam stara muszla klozetowa, to by w sumie się zgadzało z pewnym porzekadłem - Ale burdel! Jeszcze tylko na(…)ać na środku.

img 20220525 065312

 

 • OGAR powiedział(a) Więcej
  No tak. Wrzucam w skrócie, bo obrońca "Nie pr nie farm" chyba nie czytał akt.

  "W toku śledztwa ustalono, że w latach 2017-2020 w Środzie... 6 godzin temu.
 • abc powiedział(a) Więcej
  pazerność na kasę mi się wydaje go zgubiła, lepiej tego nie komentować 6 godzin temu.
 • Robot powiedział(a) Więcej
  Na nockach nie masz co robić? Na 4 brakuje części! 7 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2022 14:13 wrote:

Kupię używany, sprawny akordeon w dobrym stanie.  Kontakt pod nr tel. 696132306. …

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…