środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Dożynki parafialne w Szczepanowie

Dożynki parafialne w Szczepanowie

Pt, 23.08.2019 15:37

W niedzielę, 18 sierpnia, odbyły się dożynki parafialne sołectw Brodno, Kobylniki, Słup, Szczepanów i Zakrzów. W tym roku gospodarzem było sołectwo Szczepanów.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dożynki rozpoczęły się mszą św. polową pod przewodnictwem ks. proboszcza Janusza Gajewskiego, który to zainspirował sołectwa w 2015 roku do organizacji wspólnych dożynek. Kolejny rok udowadniamy tym, że jako sołectwa potrafimy wspólnie działać i integrować się.

Oprawę muzyczną mszy św. zapewnił chór parafialny prowadzony przez Piotra Rudnickiego.

Swoim przybyciem i ludowym występem zaszczyciła nas kapela Bolkowianie z Bolkowa, która ze swą twórczością uczestniczyła w licznych koncertach i przeglądach artystycznych. Na swoim koncie oprócz niezliczonej ilości występów, ma nagrane płyty i nagrody w konkursach, jak I miejsce w wiosennej edycji Listy Przebojów Ludowych Radia Wrocław w roku 2009.

Przez cały czas trwania dożynek można było korzystać z przygotowanych atrakcji: przejażdżki bryczką oraz na koniu, pokaz motorów grupy motocyklowej Wings of freedom Środa Śląska, dmuchańce, malowanie twarzy, choć największym zainteresowaniem i powodzeniem cieszyły się konkursy z nagrodami: turniej łuczniczy, rzut snopkiem słomy czy wyścigi w drewnianych nartach. Wprowadziły one uczestników i obserwatorów w doskonały humor.
Strażacy z OSP Brodno zaserwowali najmłodszym, choć skorzystali również ci starsi, wodną kurtynę.

Nie zabrakło pyszności przygotowanych przez sołectwa. Można było skosztować pierogów, placków ziemniaczanych, grochówki, pajdy chleba ze smalcem i ogórkiem, bigosu, a także ciast, gofrów, lodów czy gotowanej kukurydzy.
Starostami tegorocznych dożynek byli Iwona Bilińska i Marek Kuriata.

Dożynki to czas podziękowań Bogu za błogosławieństwo w plonach i prośba o dalszą opiekę, czego wyrazem są m.in. wieńce dożynkowe, które mogliśmy podziwiać Przygotowane zostały przez sołectwa Brodno, Kobylniki, Słup i Zakrzów.

Tegoroczna zbiórka datków przeznaczona zostanie na remont więźby dachowej kościoła pw. św. Szczepana w Szczepanowie.

W przyszłym roku, jak zapowiedział ks. proboszcz, gospodarzem dożynek parafialnych będzie Brodno.

Stowarzyszenie Mój Szczepanów

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 2 godziny temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…