środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Mieszkaniec Środy Śląskiej uczestnikiem programu MasterChef!

Mieszkaniec Środy Śląskiej uczestnikiem programu MasterChef!

Pt, 23.08.2019 11:28

Wśród szczęśliwców, którzy powalczą o tytuł Mistrza Kuchni w programie telewizji TVN, nagrodę pieniężną oraz książkę z przepisami, znalazł się 37-letni mieszkaniec Środy Śląskiej Mariusz Komenda. – Jak się okazało również i ja, prosty elektryk ze Środy Śl. dostałem szansę, aby udowodnić, że mogę zostać MasterChef`em – mówi zadowolony.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pasją do gotowania zaraziła go mama, z którą wspólnie przyrządzali wiele potraw. To właśnie Pani Teresa angażowała syna do wspólnych prac w kuchni. – Mama przede wszystkim ufała moim kubkom smakowym udowadniając mi, że faktycznie mam dar do gotowania. Co roku podczas przygotowywania wigilijnych dań wołała małego Mariusza, który sprawdzał smak potraw – opowiada  z uśmiechem na twarzy.  

- W wieku 10 lat postanowiłem zrobić swoje pierwsze danie. Był to tort upieczony z okazji Dnia Matki. Pyszny, przekładany bitą śmietaną, w kształcie serca. Pomimo wielu starań nie był idealny, ale uświadomiłem sobie wówczas, że gotowanie jest moją pasją – dodaje nasz rozmówca.

Pan Mariusz uwielbia przygotowywać dania z ryb i owoców morza. - Na początku wielu nie znałem, jednak stałe poznawanie smaków i tworzenie niesamowitych kompozycji sprawiło, że doszedłem do wyznaczonego celu  – wyjaśnia. Przygotowywane przez uczestnika programu dania są piękną kompozycją, wszystkie potrawy na talerzu tworzą idealną spójność,  jednym słowem wyglądają naprawdę smakowicie.

- Do programu zgłosiłem się sam. Decyzję podjąłem, kiedy przebywając w Szwajcarii zaprosiłem do naszego domu znajomych. Oczywiście, jako Polak tradycjonalista przygotowałem polski poczęstunek, który posmakował zaproszonym gościom na tyle, że kazali sobie spakować dania na wynos. Byłem zaskoczony, jednocześnie utwierdzony w przekonaniu, że przygotowane przeze mnie posiłki są naprawdę smaczne - opowiada mężczyzna.

Kilka dni później zobaczył w telewizji informację o castingu do 8 edycji programu MasterChef.  - Pomyślałem... spróbuję i od razu wysłałem wypełniony kwestionariusz do telewizji. Kiedy czas płynął, a nadzieja na udział w programie mijała, zadzwonił telefon. Przedstawiciel TVN-u poinformował mnie o zakwalifikowaniu do pre-castingów. Po uzgodnieniu dogodnego terminu, całą rodziną udaliśmy się do Krakowa, w studiu kibicował mi starszy syn Mateusz. Wśród wielu uczestników dopadł mnie stres, jednak przystąpienie do działania sprawiło, że szybko minął. Podczas gotowania na sali znajdował się kucharz, który sprawdzał wiadomości teoretyczne z gastronomii, wtedy nie znając odpowiedzi niemalże na żadne z zadawanych pytań, pomyślałem, że raczej się nie uda. Kiedy po trzech dniach otrzymałem telefon, że zostałem zakwalifikowany do grupy 40 uczestników MasterChef, którzy będą walczyć o fartuch, zaniemówiłem. Od razu postanowiłem poinformować rodzinę, przyjaciół oraz znajomych - mówi z zadowoleniem.

Co dalej? Czy otrzyma wymarzony fartuch? Tego dowiemy się już 8 września br. na antenie TVN o godzinie 20:00. Jednak bez względu na to, co się wydarzy w programie, jedno jest pewne, pan Mariusz ma swoje wielkie marzenie związane z pasją kulinarną: - Chciałbym otworzyć własną restaurację w Środzie Śląskiej, w której dominowałyby głównie dania rybne. A moim pomocnikiem zostałby syn, którego zaraziłem pasją do gotowania... 

Życzymy zatem powodzenia w programie i spełnienia marzeń!

(kb) / fot. zbiory M. Komendy

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 19 minut temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 52 minut temu
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 7 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…