niedziela 28.02.2021

Imieniny: Romana Ludomira

Mieszkaniec Środy Śląskiej uczestnikiem programu MasterChef!

Mieszkaniec Środy Śląskiej uczestnikiem programu MasterChef!

Pt, 23.08.2019 11:28

Wśród szczęśliwców, którzy powalczą o tytuł Mistrza Kuchni w programie telewizji TVN, nagrodę pieniężną oraz książkę z przepisami, znalazł się 37-letni mieszkaniec Środy Śląskiej Mariusz Komenda. – Jak się okazało również i ja, prosty elektryk ze Środy Śl. dostałem szansę, aby udowodnić, że mogę zostać MasterChef`em – mówi zadowolony.Pasją do gotowania zaraziła go mama, z którą wspólnie przyrządzali wiele potraw. To właśnie Pani Teresa angażowała syna do wspólnych prac w kuchni. – Mama przede wszystkim ufała moim kubkom smakowym udowadniając mi, że faktycznie mam dar do gotowania. Co roku podczas przygotowywania wigilijnych dań wołała małego Mariusza, który sprawdzał smak potraw – opowiada  z uśmiechem na twarzy.  

- W wieku 10 lat postanowiłem zrobić swoje pierwsze danie. Był to tort upieczony z okazji Dnia Matki. Pyszny, przekładany bitą śmietaną, w kształcie serca. Pomimo wielu starań nie był idealny, ale uświadomiłem sobie wówczas, że gotowanie jest moją pasją – dodaje nasz rozmówca.

Pan Mariusz uwielbia przygotowywać dania z ryb i owoców morza. - Na początku wielu nie znałem, jednak stałe poznawanie smaków i tworzenie niesamowitych kompozycji sprawiło, że doszedłem do wyznaczonego celu  – wyjaśnia. Przygotowywane przez uczestnika programu dania są piękną kompozycją, wszystkie potrawy na talerzu tworzą idealną spójność,  jednym słowem wyglądają naprawdę smakowicie.

- Do programu zgłosiłem się sam. Decyzję podjąłem, kiedy przebywając w Szwajcarii zaprosiłem do naszego domu znajomych. Oczywiście, jako Polak tradycjonalista przygotowałem polski poczęstunek, który posmakował zaproszonym gościom na tyle, że kazali sobie spakować dania na wynos. Byłem zaskoczony, jednocześnie utwierdzony w przekonaniu, że przygotowane przeze mnie posiłki są naprawdę smaczne - opowiada mężczyzna.

Kilka dni później zobaczył w telewizji informację o castingu do 8 edycji programu MasterChef.  - Pomyślałem... spróbuję i od razu wysłałem wypełniony kwestionariusz do telewizji. Kiedy czas płynął, a nadzieja na udział w programie mijała, zadzwonił telefon. Przedstawiciel TVN-u poinformował mnie o zakwalifikowaniu do pre-castingów. Po uzgodnieniu dogodnego terminu, całą rodziną udaliśmy się do Krakowa, w studiu kibicował mi starszy syn Mateusz. Wśród wielu uczestników dopadł mnie stres, jednak przystąpienie do działania sprawiło, że szybko minął. Podczas gotowania na sali znajdował się kucharz, który sprawdzał wiadomości teoretyczne z gastronomii, wtedy nie znając odpowiedzi niemalże na żadne z zadawanych pytań, pomyślałem, że raczej się nie uda. Kiedy po trzech dniach otrzymałem telefon, że zostałem zakwalifikowany do grupy 40 uczestników MasterChef, którzy będą walczyć o fartuch, zaniemówiłem. Od razu postanowiłem poinformować rodzinę, przyjaciół oraz znajomych - mówi z zadowoleniem.

Co dalej? Czy otrzyma wymarzony fartuch? Tego dowiemy się już 8 września br. na antenie TVN o godzinie 20:00. Jednak bez względu na to, co się wydarzy w programie, jedno jest pewne, pan Mariusz ma swoje wielkie marzenie związane z pasją kulinarną: - Chciałbym otworzyć własną restaurację w Środzie Śląskiej, w której dominowałyby głównie dania rybne. A moim pomocnikiem zostałby syn, którego zaraziłem pasją do gotowania... 

Życzymy zatem powodzenia w programie i spełnienia marzeń!

(kb) / fot. zbiory M. Komendy
powrót na górę
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To znaczy, że wcześniej gdy zalecali noszenie tych przyłbice, szalików ,chustek itp narażeni nas na niebezpieczeństwo? godzinę temu.
 • Trudno zrozumieć powiedział(a) Więcej
  To jak te "śmieszne przyłbice i ten szajs" dobre były przez rok pandemii i dopiero teraz minister zdrowia i... godzinę temu.
 • szczerze i naprawdę powiedział(a) Więcej
  Bezsprzecznie  wolę naturalne,szczere, historyczne, wiarygodne i patriotyczne opowiadania Pana Wojtka Kopacza. 2 godziny temu.
 • marek perlak powiedział(a) Więcej
  p.dyr.G.Borowski-bardzo ciekawe i nowatorskie w swojej formie art.zamieszcza pani Ania Celuch-zawsze z... 2 godziny temu.
 • Mieszkaniec powiedział(a) Więcej
  Panie Ruciński jak pan nie wie o przykre. Połowa lamp na drodze koło basenu nie swieci podobnie co najmniej... 3 godziny temu.
 • Duo powiedział(a) Więcej
  Każdy ma swoją hierarchię w życiu 4 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM