środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Dyskwalifikacja i weryfikacja wyników konkursu wieńcowego

Dyskwalifikacja i weryfikacja wyników konkursu wieńcowego

Cz, 05.09.2019 16:06
 •  

Informacja jaka pojawiła się w publikacji na stronie www.emkanews, wymusiła zdecydowaną reakcję Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej jako organizatora konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w trakcie trwania dożynek gminnych Zakrzów 2019.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W tym celu został powołany przez Burmistrza zespół, w którego skład weszli pracownicy wydziałów KŚR, PRG, Sekretarz Gminy, Radca Prawny. W pierwszej kolejności, czego nie zrobiła Emka.News, zostały zebrane szczegółowe wyjaśnienia od sołtysa Rzeczycy, złożył on tez stosowane oświadczenie w tej sprawie.  Pan Andrzej Sakson oświadczył jednoznacznie, iż nie zakupił żadnego wieńca, wypożyczył natomiast szkielet wieńca od mieszkańca miejscowości Chomiąża, który uzupełnił następnie wraz z członkami Koła Gospodyń Wiejskich w Rzeczycy  kłosami zebranymi z tegorocznych zbóż. Ukończony wieniec przedstawił w konkursie dożynkowym w Zakrzowie w dniu 25 sierpnia 2019r.

Zespół powołany przez Burmistrza Środy Śląskiej zadecydował o dyskwalifikacji wieńca dożynkowego z miejscowości Rzeczyca oraz odebraniu pierwszego miejsca zajętego w Konkursie.
Zgodnie z opinią Przedstawicieli Urzędu Miejskiego, wieniec nie spełnił jednego z podstawowych warunków uczestnictwa – nie był w całości wykonany samodzielnie przez mieszkańców Sołectwa. Szkielet konstrukcji jest traktowany jako element wieńca – dlatego również nie powinien zostać zlecany osobom spoza danego Sołectwa.

Przedstawiciele Urzędu po dokładnej analizie dokumentacji zdjęciowej z przygotowania wieńców, uwzględniając punktację Komisji Konkursowej w składzie:

 1. Przewodniczący Komisji: Antoni Czechowicz – Przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Środzie Śląskiej
  2. Pani Dominika Zając – Przedstawicielka Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  3. Pani Elżbieta Musiał – Przedstawicielka Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
  4. Pani Dominika Buła-Wilk- Przedstawicielka Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa
  5. Pan Grzegorz Borowski – przedstawiciel Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej,

która dokonała oceny Wieńców podczas Dożynek Gminnych, zadecydowali o przesunięciach w rankingu najpiękniejszych wieńców.

Ostateczna lista zwycięzców:

 1. Rakoszyce– 69 punktów   -  nagroda w wysokości 1000 zł
  2. Kulin – 64 punkty - nagroda w wysokości 900 zł
  3. Juszczyn i Przedmoście – ex aequo  - 63 punkty  - nagrody w wysokości 800 zł
  5. Proszków – 62 punkty  - nagroda w wysokości 600 zł
 2. Wojczyce, Święte i Brodno – ex aequo – 60 punktów - nagrody w wysokości 600 zł

UM w Środzie Śląskiej

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... 39 minut temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... godzinę temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…