piątek 26.02.2021

Imieniny: Mirosława Aleksandra

Dzieci dzieciom – serce na nakrętki u średzkich przedszkolaków

Dzieci dzieciom – serce na nakrętki u średzkich przedszkolaków

Śr, 17.02.2021 15:24

Kolejne, piąte już serce na plastikowe nakrętki pojawiło się na terenie Miasta Skarbów. Tym razem czerwony pojemnik stanął pod Przedszkolem Publicznym nr 1 przy ul. Strzeleckiej. Nakrętki będą przekazane Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.Mieszkańcy miasta i gminy Środa Śląska bardzo chętnie i aktywnie włączyli się w akcję zbierania nakrętek na cele charytatywne. Duże czerwone pojemniki w kształcie serca stoją już na Rynku Górnym przy pomniku Rolanda oraz w trzech sołectwach: w Rakoszycach, obok Rakoszyckiego Centrum Czytelnictwa i Kultury Lokalnej, w Szczepanowie obok przystanku autobusowego oraz w Ciechowie.

Kolejne serce stanęło przy wejściu do Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej. Tym razem nakrętki będą zbierane na jeden cel – dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

- Bardzo się cieszymy, że serce stanęło właśnie u nas – mówi Bogusława Hryńczak, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej. – Nasza placówka zbiera nakrętki już od wielu lat, przechowywaliśmy je w dużych pudełkach lub workach, teraz mamy do tego piękny pojemnik. Do tego cel jest szczytny, bardzo się cieszymy, że dzięki naszym nakrętkom będzie można pomóc dzieciom – dodaje Dyrektor Bogusława Hryńczak.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci zbiera plastikowe nakrętki już od 10 lat. Placówka przekazuje je do recyklingu i dzięki temu gromadzi pieniądze przeznaczone dla pacjentów. Od początku akcji wrocławskiej fundacji udało się zebrać w sumie 581 720,10 kg plastiku o wartości 752 580,92 zł.

(prg) / fot. um

serce3
powrót na górę

Najnowsze komentarze

 • Jan powiedział(a) Więcej
  Są dobrzy jest ich ponad 10 ciu i piszą że 18 mandatów wystawili przez 18 dni tzn ze średnio 1 dziennie,... godzinę temu.
 • Hshsh powiedział(a) Więcej
  Co ma wójt do policji yo jest inna sprawa....  2 godziny temu.
 • Robert powiedział(a) Więcej
  Dawid. Jestem (byłem) kolegą kierowcy, który zginął w tym wypadku również znam rodzinę. Chcę pomóc... 2 godziny temu.
 • Anonimowy powiedział(a) Więcej
  Bravo 10 godzin temu.
 • Łysy z brazzers powiedział(a) Więcej
  Wogle instytucje tej gminy są całkiem niewydolne. Ośrodek zdrowia, do którego nie można się dodzwonić,... 12 godzin temu.
 • 123 powiedział(a) Więcej
  Idź z tymi informacjami na policję.  13 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM