poniedziałek 01.03.2021

Imieniny: Albina Antoniego

Świetlica w Kobylnikach Świetlica w Kobylnikach

Informacja Domu Kultury ws. ogrzewania świetlicy w Juszczynie i innych sołectwach

Śr, 17.02.2021 14:14

W związku z listem Czytelnika lokalnego portalu ws. ogrzewania świetlicy w Juszczynie Dom Kultury w Środzie Śląskiej, jako zarządca świetlic wiejskich, informuje, iż utrzymaniem obiektów świetlicowych, ich remontami, zamawianiem opału i obsługą c.o. zajmują się pracownicy lub zleceniodawcy Domu Kultury, zaś dostawami opału zajmuje się firma wyłoniona w drodze przetargu.W związku ze zgłoszeniami dot. jakości dostaw w dostawie nieodpowiedniego opału jak również nieterminowości realizacji zamówienia zlecimy ekspertyzę opału. Analizą zajmie się elektrociepłownia w Świdnicy. W przypadku stwierdzenia naruszenia zapisów umowy wyciągniemy konsekwencje wobec dostawcy.

Powodów zadymienia z komina w Juszczynie może być kilka: mokry opał, warunki atmosferyczne (ciśnienie) powodujące głębienie się dymu, a przede wszystkim opał niezgodny z normami i zamówieniem. To powód do odstąpienia od umowy i zamówienia opału u innego dostawcy. Dostawa będzie zrealizowana w najbliższych dniach, do tego czasu wstrzymujemy ogrzewanie świetlicy, które wzbudziło kontrowersje Czytelnika czy ew. niepokój mieszkańców.

Informujemy również, że w nowych świetlicach np. w Kobylnikach, czy Rakoszycach funkcjonują ekologiczne źródła ciepła. Ponadto sukcesywnie, w miarę posiadanych środków, wymieniamy  piece stałopalne na pompy ciepła np. Przedmoście, Kryniczno, Lipnica. Zmieniamy też ogrzewanie węglowe na elektryczne świetlice: Ciechów, Jastrzębce, Wojczyce lub wspomagamy istniejący system dodatkowym systemem zasilanym energią elektryczną – klimatyzatory w świetlicach we wsiach Proszków, Komorniki, Rzeczyca.

Pod koniec ub.r. zleciliśmy też projekt ogrzewania gazowego z butli na gaz płynny we wsi Święte oraz zgłaszamy świetlice do Wydziału KŚR UM celem analizy na etapie programowania przyszłych projektów RPO na lata 2021 – 2027. Zgłoszone zostały między innymi świetlice: Juszczyn, Bukówek, Cesarzowice oraz pozostałe w których paliwem jest węgiel, ekogroszek lub drewno.

W naszej dyspozycji znajduje się jeszcze kilkanaście świetlic ogrzewanych klimatyzatorami czy pompami ciepła oraz piecami na paliwo stałe. Piece węglowe sukcesywnie wymieniamy, pamiętajmy jednak, że jest to proces kosztowny i długotrwały. Wiemy, że zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze i będziemy działać na drodze eliminacji wszelkich jego zagrożeń.

Korzystając z okazji informujemy również, że od 18 lutego 2021 rozpoczynamy planowany już wcześniej remont świetlicy w Juszczynie – wymiana źródeł światła, wymiana podłogi na scenie i sali komputerowej, usunięcie pęknięć na ścianach, malowanie oraz odświeżenie sali głównej.

Zapraszamy do korzystania z obiektów i usług Domu Kultury w Środzie Śląskiej.

DK Środa Śląska
powrót na górę
 • mirko powiedział(a) Więcej
  wrorek czwartek 8-11 smiechu warte na malczyce 3,5 tysiaca mieszkancow... 2 minut temu
 • Gustaw powiedział(a) Więcej
  Pan wójt znowu się promuje.  Czyżby odnowiony dworzec PKP to była jedynie zasługa tego pana?!
  Film... 3 minut temu
 • Elo Firma powiedział(a) Więcej
  Proponuję nawet lekkie pogłębienie. Staw w tym miejscu byłby sliczny. Ale urząd interesuje się tym... 42 minut temu
 • Woytek powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze - Dziekuję. godzinę temu.
 • J powiedział(a) Więcej
  Szczepanów czeka na konkretny próg zwalniający  na sredzkiej kolo przystanku.Próg wylany na długiej to... 2 godziny temu.
 • Znamtenpark powiedział(a) Więcej
  Odkąd pamiętam,to zawsze był to teren zalany,rosły tam przepiękne wierzby płaczące.Aż przyszedł czas... 2 godziny temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …

09.02.2021 13:03 wrote:

  POMOC BIEDNYM I UBOGIM PRZYNOSI RADOŚĆ,SIŁĘ I DUMĘ…DLA NAS OSÓB BIEDNYCH I WYKLUCZONYCH JEST TO TEMAT BARDZO WSTYDLIWY PROSIĆ O POMOC INN…

0
RAZEM