poniedziałek 25.01.2021

Imieniny: Pawla Milosza

Dzielnicowi z wizytą na terenie średzkich ogródków działkowych

Dzielnicowi z wizytą na terenie średzkich ogródków działkowych

Śr, 25.11.2020 12:03

Średzcy dzielnicowi, wspólnie z Prezesem Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „XX-lecie” w Środzie Śląskiej, odwiedzili wczoraj teren działek, aby sprawdzić, czy w związku ze zbliżającym się okresem zimowym letnie altanki nie zamieniły się w miejsca dłuższego pobytu dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Występujące bowiem przymrozki w połączeniu z brakiem odpowiednich warunków mieszkalnych mogą stanowić dla nich zagrożenie dla życia i zdrowia. Dlatego też mundurowi sprawdzali, czy ktoś nie potrzebuje pomocy.Jak co roku w okresie zimowym średzcy policjanci podejmują działania, mające na celu zapewnienie osobom bezdomnym, potrzebującym, niezaradnym odpowiedniego wsparcia. Funkcjonariusze kontrolują miejsca, w których mogą się takie osoby gromadzić, jak pustostany, piwnice, śmietniki, aby w razie konieczności udzielić niezbędnej pomocy. Informują też o placówkach pomocowych, do których osoby potrzebujące mogą się zwrócić, jak również przewożą takie osoby do schronisk i ogrzewalni.

Podczas wizyty na terenie ogródków działkowych dzielnicowi wraz Prezesem Zarządu Ryszardem Burgielem sprawdzali, czy na terenie działek nie przebywają osoby, które postanowiły tam zamieszkać, a jeśli tak, to w jakich warunkach żyją i czy nie potrzebują pomocy.

Podczas kontroli funkcjonariusze zamieścili na tablicach ogłoszeń informacje o rejonach służbowych dzielnicowych z terenu miasta i gminy Środa Śląska, a także dane kontaktowe. Takie informacje z pewnością przydadzą się nie tylko działkowcom w sytuacji jakiegoś zdarzenia na terenie ogródków, ale również w każdej innej potrzebie.

W ramach podejmowanych działań podczas akcji „Zima 2020/2021”, policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe, przebywające na wolnym powietrzu, które z uwagi na stan, w jakim się znajdują, narażone są na wychłodzenie. Stąd tak ważne jest wyczulenie mieszkańców naszego powiatu na takie sytuacje.

Policja apeluje!

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętnie obok osoby, która śpi na ławce, czy znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu. A może jest ktoś z naszej okolicy, kto być może mieszka sam, kto w naszej ocenie potrzebuje pomocy? Wystarczy jeden telefon na nr alarmowy 112, aby uratować komuś zdrowie lub życie. Sytuację taką można zgłosić również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa korzystając z kategorii "Osoba bezdomna wymagająca pomocy".

Źródło: Oficer Prasowy KPP w Środzie Śląskiej
asp. szt. Marta Stefanowska

431 65571

431 65573
powrót na górę

Najbliższe wydarzenie

WOŚP w powiecie średzkim
Data 31.01.2021 (niedziela) 00:00

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Najnowsze komentarze

 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat! 2 godziny temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro szczepimy osoby ponad 80 lat ! 2 godziny temu.
 • Niedziela powiedział(a) Więcej
  Jutro ruszają szczepienia osób powyżej 80 lat! 2 godziny temu.
 • Roxana powiedział(a) Więcej
  Sołtysowa Zakrzowa jest super więc wara od niej? 2 godziny temu.
 • Medyk powiedział(a) Więcej
  Czy na Mostowej szczepili też osoby z grupy 0 (zero) ? 11 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

22.01.2021 16:31 wrote:

Do wynajęcia lokal handlowo usługowy w Środzie Śląskiej przy głównej ulicy, Plac Wolności. Lokal świetnie nadaje się na działalność usługow…

20.01.2021 10:36 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - GOTÓWKA - ZADZWOŃ NAJLEPSZE CENY - 603 567 304 - SKUP !   SKUPUJĘ od ręki za GOTÓWKĘ stare :   S…

05.01.2021 07:57 wrote:

Zatrudnię na stanowisko kierowcy w hurtowni nabiał-warzywa (Środa Śląska) Kontakt pod nr tel.: 505-171-828…

04.01.2021 19:40 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na terenie powiatu średzkiego w lutym i marcu 2011 r.:- 03.…

Artykuły sponsorowane

Ostrzeżenie pogodowe / powiat średzki

TodayNo special awareness requiredTomorrowNo special awareness required... więcej informacji.

0
RAZEM