środa 26.01.2022

Imieniny: Tymoteusza Michala

Stacja PKP Środa Śląska doczeka się przebudowy?

Stacja PKP Środa Śląska doczeka się przebudowy?

Śr, 25.11.2020 11:02
 •  

Poprawa jakości połączeń z Legnicy do Wrocławia na odcinku Środa Śląska – Wrocław, to jeden z projektów zgłoszonych przez samorząd województwa dolnośląskiego do rządowego programu Kolej Plus, właśnie przeszedł ocenę formalną. Projekt zakłada między innymi przebudowę stacji w Środzie śląskiej.


REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5 dolnośląskich projektów (100 % złożonych) uzyskało pozytywną ocenę i zakwalifikowało się do II etapu, gdzie będą podlegały ocenie wielokryterialnej, której efektem ma być utworzenie listy rankingowej projektów oraz ich kwalifikacja do realizacji w programie Kolej Plus.

Projekt, który winien być w najszerszym zainteresowaniu mieszkańców powiatu średzkiego, zakłada wybudowanie podstawowej infrastruktury kolejowej w obrębie Wrocławskiego Węzła Kolejowego na odcinku Wrocław Świebodzki – Wrocław Muchobór. Pozwoli to na uruchomienie nowych połączeń w ramach Wrocławskiej Kolei Metropolitalnej (WKM) na kierunkach Wrocław – Środa Śląska, Wrocław – Wołów oraz Wrocław – Jaworzyna Śląska. Przebudowie poddana zostanie również stacja Środa Śląska w celu dostosowania jej do kończenia i zaczynania biegu pociągów WKM.

Teraz samorządy mają 12 miesięcy na opracowanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego. Będą pracowały na udostępnionych przez PLK dokumentach przetargowych dla inwestycji punktowych lub liniowych tak, aby wypracować jednolity standard koncepcji.

Dofinansowanie w ramach programu do każdej inwestycji będzie wynosić 85 proc. Pozostałe 15 proc. stanowić mają środki własne samorządów. Według szacunków Zarządu Województwa łączna wartość zgłoszonych projektów opiewa na kwotę około 500 mln złotych.

(mk) / fot. wk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę
Najnowsze komentarze:
 • Woytek Kopacz powiedział(a) Więcej
  Anno i Wiktorze to dzięki waszej przychylności i pomocy wiele inicjatyw obywatelskich doszlo do szczęśliwego finalu. Dziękuję za 21 lat... godzinę temu.
 • Tak sobie myśle powiedział(a) Więcej
  Powiadasz ze zanles wielu takich..pewnie sami dobrowolnie zgodzili się być szczurami laboratoryjnymi i teraz jest jak jest...ale dobrze oby jak... 2 godziny temu.
 • Marek powiedział(a) Więcej
  A jak pisał burmistrz do starosty zeby cos z tym zrobil to powiat przeprosin chcial ze nie ich punkt. To w koncu kto tym zarzadza i czy Burdzy ktory... 8 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

23.01.2022 18:18 wrote:

Praca dla pomocy kuchennej /kucharki - dorywcza w weekendy lub w tygodniu - tel 885 17 64 63…

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…