wtorek 24.05.2022

Imieniny: Borysława GrzegorzaDzień Drzewa w średzkim przedszkolu nr 1
10 października wszystkie dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 w Środzie Śląskiej obchodziły Międzynarodowy Dzień Drzewa.

Tego dnia panie nauczycielki na wiele różnych sposobów uzmysławiały swoim przedszkolakom jak należy dbać o środowisko, ukazywały postawy ekologiczne, tłumaczyły jaką rolę w przyrodzie pełnią drzewa, omawiały ich znaczenie dla człowieka, kształtowały więź z przyrodą i pozytywnym stosunkiem do niej. Wszystko po to by propagować ideę ochrony przyrody nie tylko od "święta" ale także każdego dnia.

Dzieci z kolei mogły zapoznać się z wieloma gatunkami drzew, omawiały ich wygląd i prezentowały swoje umiejętności manualne: wyklejały, rysowały i ozdabiały swoje drzewka.

Dodatkowo dzieci chętnie słuchały ciekawostek na temat drzew i opowiadały o tym, jak duże znaczenie mają one w naszym środowisku.

Ponadto Dzień Drzewa obfitował, także w różne zabawy i gry zręcznościowe z użyciem kasztanów i żołędzi oraz zagadki słowne i dźwiękowe na temat drzew i lasu. Dzieci mogły również tego dnia posłuchać odgłosów lasu, zobaczyć z bliska różne rodzaje drzew podczas spaceru i porównać ich wygląd.

A. Pela

REKLAMA. Personalizowane,czyli na miarę! Z tekstem dopasowanym do twoich potrzeb, zdjęciami wkomponowanymi w ilustracje, życzeniami i dedykacją. W miękkiej lub twardej oprawie albo na tekturze. Znajdź idealną personalizowaną książkę na prezent, zabawę lub zbliżenie się z dzieckiem.

<-- || -->

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …