wtorek 26.10.2021

Imieniny: Lucjana Ewarysta

Fot. UM Fot. UM

Z wizytą w Klubie Seniora w Centrum NGO

Śr, 13.10.2021 10:56

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora i przy tej okazji średzki Klub Seniora zaprosił do swojej siedziby burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej oraz dyrektora Domu Kultury. W tym dniu członków Klubu Seniora odwiedziły także dyrektor GOPS i kierownik Dziennego Domu Senior+.


Spotkanie, które odbyło się w gminnym Centrum NGO, gdzie panie z Klubu Seniora mają teraz swoją siedzibę, było także okazją do podsumowań, ponieważ w przyszłym roku Klub Seniora w Środzie Śląskiej będzie obchodził swoje 18-lecie. O tych wielu wspólnych latach mówiła Jadwiga Jac, prezes Klubu Seniora. – Serdecznie witam pana burmistrza i pana przewodniczącego w naszej nowej siedzibie. Dziękuję za wiele lat współpracy i mam nadzieję, że w kolejnych będziemy się nadal cieszyć waszym wsparciem – mówiła prezes Klubu Seniora do zaproszonych gości.

– Zarówno ja, jak i pan przewodniczący Jerzy Kryciński pamiętamy dokładnie, kiedy Klub Seniora powstawał w Środzie Śląskiej  w 2004 roku – wspominał burmistrz Adam Ruciński. – Cieszę się jesteście Panie aktywne, potrzebujecie spędzać czas wspólnie i się integrować – dodał burmistrz.

Razem z burmistrzem i przewodniczącym Rady Miejskiej seniorów odwiedziła dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Sadowska, która wręczyła obecnym tzw. koperty życia, które wypełnia się swoimi danymi oraz informacjami o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach i przykleja na lodówkę, aby w razie potrzeby służby ratunkowe miały pełne informacje zdrowotne o danej osobie starszej. Jako pierwsza kopertę życia z rąk burmistrza otrzymała prezes Jadwiga Jac.  Z kolei Justyna Hołyst, kierownik Dziennego Domu Senior+, zachęcała seniorów do współpracy z gminną placówką i zapewniała, że już niedługo wyjdzie z kilkoma propozycjami działań, przy których połączenie sił będzie mogło dać wiele korzyści.

Adam Ruciński złożył seniorom serdeczne życzenia, do których dołączył się także przewodniczący Rady Miejskiej. - Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i chęci do życia, wiele życzliwości od najbliższych i energii do dalszego działania – życzył seniorom Jerzy Kryciński.

Gmina Środa Śląska przygotowała prezent dla pań z Klubu Seniora, którym jest wyjazd do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", którego organizacją zajmie się Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

(prg)

 • 13
 • 2
 • 0
 • 3
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • No powiedział(a) Więcej
  Za Donalda dostał by Starosta "czapkę śliwek i popalić cygaro" 10 minut temu.
 • nic powiedział(a) Więcej
  remont drogi Jastrzębce -Chomiąża, a co z pozostałym odcinkiem drogi tj. od Środy... 11 minut temu.
 • Ryś powiedział(a) Więcej
  Jak Starosta dostał 15 baniek to już nie krzyczy ***** ***  13 minut temu.
 • Roman powiedział(a) Więcej
  Segregacja dzieci!
  Teraz wspieramy PGRowych spadkobierców, a pozostałe dzieci mają lizać... 24 minut temu

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM