wtorek 24.05.2022

Imieniny: Joanny ZuzannyZ wizytą w Klubie Seniora w Centrum NGO
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Dzień Seniora i przy tej okazji średzki Klub Seniora zaprosił do swojej siedziby burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej oraz dyrektora Domu Kultury. W tym dniu członków Klubu Seniora odwiedziły także dyrektor GOPS i kierownik Dziennego Domu Senior+.

Fot. UM Fot. UM

Spotkanie, które odbyło się w gminnym Centrum NGO, gdzie panie z Klubu Seniora mają teraz swoją siedzibę, było także okazją do podsumowań, ponieważ w przyszłym roku Klub Seniora w Środzie Śląskiej będzie obchodził swoje 18-lecie. O tych wielu wspólnych latach mówiła Jadwiga Jac, prezes Klubu Seniora. – Serdecznie witam pana burmistrza i pana przewodniczącego w naszej nowej siedzibie. Dziękuję za wiele lat współpracy i mam nadzieję, że w kolejnych będziemy się nadal cieszyć waszym wsparciem – mówiła prezes Klubu Seniora do zaproszonych gości.

– Zarówno ja, jak i pan przewodniczący Jerzy Kryciński pamiętamy dokładnie, kiedy Klub Seniora powstawał w Środzie Śląskiej  w 2004 roku – wspominał burmistrz Adam Ruciński. – Cieszę się jesteście Panie aktywne, potrzebujecie spędzać czas wspólnie i się integrować – dodał burmistrz.

Razem z burmistrzem i przewodniczącym Rady Miejskiej seniorów odwiedziła dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Joanna Sadowska, która wręczyła obecnym tzw. koperty życia, które wypełnia się swoimi danymi oraz informacjami o stanie zdrowia i przyjmowanych lekach i przykleja na lodówkę, aby w razie potrzeby służby ratunkowe miały pełne informacje zdrowotne o danej osobie starszej. Jako pierwsza kopertę życia z rąk burmistrza otrzymała prezes Jadwiga Jac.  Z kolei Justyna Hołyst, kierownik Dziennego Domu Senior+, zachęcała seniorów do współpracy z gminną placówką i zapewniała, że już niedługo wyjdzie z kilkoma propozycjami działań, przy których połączenie sił będzie mogło dać wiele korzyści.

Adam Ruciński złożył seniorom serdeczne życzenia, do których dołączył się także przewodniczący Rady Miejskiej. - Życzę Państwu przede wszystkim dużo zdrowia i chęci do życia, wiele życzliwości od najbliższych i energii do dalszego działania – życzył seniorom Jerzy Kryciński.

Gmina Środa Śląska przygotowała prezent dla pań z Klubu Seniora, którym jest wyjazd do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert galowy Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", którego organizacją zajmie się Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

(prg)

 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Icek napisał:
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie !!!!
  . No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.
 • Icek powiedział(a) Więcej
  Muzeum Pałacu Króla Jana II w Wilanowie. No kurła o takim nie słyszałem
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

16.05.2022 15:56 wrote:

Szukam pomieszczenia do wynajęcia o wymiarach min. 2x8 metrów i wysokości min 3,2 metrów na ternie Środy Śląskiej. Kontakt: 515792001.…

20.04.2022 12:30 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - STAROCIE - DZIEŁA SZTUKI - Stare PAMIĄTKI, Wartościowe DROBIAZGI - Różności !Kupię przeróżne Antyki - Starocie z Domu, Miesz…

11.04.2022 10:20 wrote:

Jeśli chcesz szybko sprzedać stare Obrazy, Obrazki np. z likwidacji kolekcji, może po dziadkach, ze strychu, mieszkania, domu, może zawadza…

08.03.2022 12:05 wrote:

Cześć, dzisiaj tj 8.03 około 10:30, w okolicy Kościuszki 42 znalazłem klucze, Kontakt do mnie :  5(x)7(x)8(x) 9(x)1(x)7(x)  6(x)6(x)7(x) …