niedziela 01.08.2021

Imieniny: Alfonsa Nadii

Dzień Kobiet w średzkim DK

Dzień Kobiet w średzkim DK

Cz, 11.03.2021 15:35

Koncert Średzkiej Orkiestry Dętej, kiermasz rękodzieła, seanse filmowe i warsztaty – wiele atrakcji czekało na kobiety w średzkim Domu Kultury z okazji ich święta, które obchodziły 8 marca. Zainteresowanych nie brakowało.


Pierwszą oznaką zbliżającego się Dnia Kobiet była wystawa plenerowa na Rynku Dolnym zatytułowana „Byłam, jestem, będę. Kobiety w kulturze” przedstawiające sylwetki niezwykłych kobiet, które w znaczący sposób wpłynęły na rozwój kultury i sztuki.

W niedzielę, 7 marca w sali widowiskowej DK odbył się koncert Średzkiej Orkiestry Dętej dedykowany kobietom. Występy wzbudziły duże zainteresowanie pań i dostarczyły wiele emocji.

Na dziedzińcu Domu Kultury jednocześnie trwał kiermasz rękodzieła, na którym płeć piękna mogła znaleźć dla siebie piękne drobiazgi, takie jak biżuteria, ceramika, mydła i świecie.

Najwięcej atrakcji czekało na panie w poniedziałek, 8 marca. Kino Kadr zorganizowało dwa seanse filmowe dla kobiet, „Tajemniczy ogród” i „Obraz pożądania”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty zorganizowane specjalnie dla mieszkanek Środy Śląskiej. Na warsztatach z Olgą Saganowską panie miały okazję wykonać bransoletki makramowe. To sztuka znana jeszcze w starożytności i polega na wiązaniu sznurków tak, by nie używać igieł, drutów lub szydełka. Własnoręczne wykonanie biżuterii było sporym wyzwaniem, ale także dużą przyjemnością dla uczestniczek warsztatów.

(prg) / fot. DK Środa Śląska

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Opoka powiedział(a) Więcej
  Dobry tekst . O czlowieczeństwie. 13 minut temu.
 • Panięć powiedział(a) Więcej
  Zachowować się jak trzeba - nawet w stosunku do swoich wrogow. Co warto zaznaczyć . Byli... 15 minut temu.
 • Algorytm powiedział(a) Więcej
  No pewnie ze wszyscy internauci zadowoleni widać to po wpisach. Ile to będzie kosztowało... 51 minut temu.
 • Ulęgałek powiedział(a) Więcej
  J / P  - dramat… Jeszcze ten nadworny bard jako tako trzymał tonacje, ale jak Panie z... godzinę temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

01.08.2021 14:30 wrote:

Osoby zainteresowane zajęciami Aikido proszę o kontakt w sprawie utworzenia sekcji w Środzie  Śląskiej. Tel 787 707 885 lub fb Aikido Środa …

25.07.2021 10:03 wrote:

Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, ozdobne Ramy, Ceramikę, Porcelanę, stare Szkła, kolorowe Szkło z PRL-u, Kryształy, Lampy, Figurki, R…

21.07.2021 05:43 wrote:

Sprzedam ox bile (żółć spożywcza, bydlęca) firmy Allergy Research Group, 500 mg, 100 kapsułek. Uzupełnia naturalną funkcję żółci w wątrobie…

13.07.2021 10:02 wrote:

Stare Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy, Figurki, Rzeźby, Płaskorzeźby, Srebro, Sztućce, Tace, Świeczniki, Plat…