czwartek 24.06.2021

Imieniny: Jana Danuty

Centrum NGO drugim domem dla średzkich harcerzy

Centrum NGO drugim domem dla średzkich harcerzy

Śr, 10.03.2021 17:16
 •  

Jeśli jesteś rodzicem i zastanawiasz się, czy warto zapisać dziecko do harcerstwa, to średzki oddział Związku Harcerstwa Polskiego udowadnia, że naprawdę warto. Zajęcia, jakie drużyna prowadzi w swojej nowej siedzibie w Centrum NGO są dowodem na to, że harcerstwo to organizacja, w której dziecko może zdobyć umiejętności, o jakich nie mówi się w szkole.


- Wystarczy jeden obóz, żeby dziecko umiało rozpalić ognisko, spakować porządnie plecak na wędrówkę, przygotować samodzielnie prosty posiłek, przyszyć guzik – zapewnia Agnieszka Czerniecka, Drużynowa 13 Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Harcerskiej "Krzesiwo". - Nauczy się też korzystać z mapy, wstawać bez zająknięcia w środku nocy, nie spóźniać się, działać w grupie. Przeżyje mnóstwo przygód: od spania w namiocie, przez przeprawę przez rzekę. Harcerstwo to nie tylko las i ogniska – przekonuje Agnieszka Czerniecka.

Z biegiem czasu, w harcerskich szeregach dzieci rozwijają swoje umiejętności interpersonalne. Nowoczesny rozwój drużyn w Środzie Śląskiej zapewnia nowy budynek Centrum NGO. Sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem takim jak rzutnik, ekran oraz szafy na materiały programowe – to idealne miejsce dla harcerskich zbiórek. - Dzięki temu zbiórki wkroczyły w nowoczesną formę prowadzenia. Budynek Centrum NGO zapewnia naszej drużynie dostęp do kuchni, dzięki czemu realizacja zbiórek z gotowaniem jest możliwa nawet zimą. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po ponad 5 latach działania naszych Drużyn Harcerskich mamy swoje miejsce – mówi Agnieszka Czerniecka.

Zajęcia 13. Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Harcerskiej „Krzesiwo” i 77. Grunwaldzkiej Średzkiej Drużyny Starszoharcerskiej „Busola” odbywają się w każdy piątek w godz. 17.30-19.00  i zrzeszają dzieci i młodzież w wieku 11-16 lat. Zainteresowani zapisaniem dziecka do Związku Harcerstwa Polskiego mogą kontaktować się za pomocą adresu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(prg) / fot. um

har4

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Emi powiedział(a) Więcej
  Szkoda że tak lekarze chętnie nie zapraszają do gabinetu tylko teleporady sobie urządzają.... 7 godzin temu.
 • Anna powiedział(a) Więcej
  Świetna inicjatywa! Czy jest szansa na podobny kurs w Środzie? 7 godzin temu.
 • Andrzej powiedział(a) Więcej
  Znajdż te obrazy a potem pojedż do Lutyni a zobaczysz z jaką fotograficzną dokładnością... 7 godzin temu.
 • Baranie powiedział(a) Więcej
  mylisz się Realista, nikt niczego nie usuwa, zwłaszcza Twojego IP  B) a Ty się rozkręcasz widzę ;) 12 godzin temu.

Najnowsze artykuły

Wyszukiwarka artykułów:

Lokalne ogłoszenia drobne

16.06.2021 18:51 wrote:

Praca dorywcza sprzatanie 1-2 razy w tygodniu w Srodzie Sl tel 885176463…

11.06.2021 09:37 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / Starocie - ZDECYDOWANIE płacę NAJLEPIEJ - SKUP ANTYKÓW - DOJEŻDŻAM ~!!!!!!!!!!!!~  Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy,…

09.06.2021 12:42 wrote:

Witam , szukam pana rencista emeryt do prac koserwatorskich 1-2 razy w tygodniu  w Srodzie Slaskieji Tel 885176463 …

08.06.2021 16:04 wrote:

Potrzebny fachowiec złota rączka praca koserwacyjna , malowanie drobne naprawy raz w tygodniu rencista emeryt mile widzany.…