wtorek 09.08.2022

Imieniny: Romana Ryszarda

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Dzień otwarty na lawendowym polu w Jastrzębcach [zdjęcia]
W niedzielę na plantacji Lawend Średzkich w Jastrzębcach odbył się kolejny dzień otwarty. Organizatorzy przygotowali dla uczestników wiele atrakcji.


W trakcie wydarzenia goście mogli przejść się lawendowymi alejkami oraz porobić piękne zdjęcia. Odbyły się także warsztaty z tworzenia fusetek, czyli ozdobnych lawendowych wrzecion. W świat ziołolecznictwa wprowadziła uczestników Monika Galuba - Qui Scitis, autorka książki "Poradnik zbieracza ziół". Wieczorem na specjalnie przygotowanej scenie wystąpiły panie z grupy tanecznej LADIES, które zaprezentowały trzy tańce, m.in. klimatyczne flamenco. 

O pełne brzuchy gości zadbało Koło Gospodyń Wiejskich Jastrzębianki, a o unikatowe upominki - Rękodzielnicy z Krainy Łęgów Odrzańskich oraz Pasieka Ziębów. Ponadto na stanowisku Manufaktury Lawend Średzkich można było zakupić lawendowe bukiety, sadzonki Beate i Hidcote Blue oraz wiele innych manufakturowych produktów.

Następny dzień otwarty na plantacji w Jastrzębcach zaplanowano na niedzielę 1 sierpnia. Kolejne zgodnie z harmonogramem odbędą się 15 i 29 sierpnia. 

OLO

 • JohnySilverhand powiedział(a) Więcej
  Pacholku Brukseli zobacz jak wygląda gospodarka Niemiec a jak Polski. Wszystkie zakłady na strefie są praktycznie Niemieckie. Niemcy to bogaty kraj... 38 minut temu.
 • Lolo powiedział(a) Więcej
  Policji tą krajowa mapa jest potrzebna jak pani lekkich obyczajów majtki. Policja jak się domyślam ma co robić. 38 minut temu.
 • Donald T powiedział(a) Więcej
  Donald T napisał:
  Wszystko co Polskie - Niemcom oddam. To wam gwarantuję !!!! DONALD volksdojcz.
  2 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…