Dzień Pracownika Socjalnego w gminie Środa Śląska

Dzień Pracownika Socjalnego w gminie Środa Śląska

22.11. 2018

Każdego roku 21 listopada pracownicy Ośrodków Pomocy Społecznej obchodzą Dzień Pracownika Socjalnego.

Jest to święto nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy swoją pracą wspierają osoby i rodziny z terenu gminy Środa Śląska. 

Dziś pomoc społeczna ma bardzo różnorodne i złożone zadania, od szeroko pojętej pracy socjalnej w terenie, po realizację świadczeń rodzinnych, wychowawczych, funduszu alimentacyjnego czy dodatków mieszkaniowych. GOPS zajmuje się również wsparciem ofiar przemocy w ramach działań Niebieskiej Karty, realizuje projekty socjalne na rzecz seniorów, dzieci i młodzieży, czy samotnych matek. Zmienił się także Klient pomocy społecznej, rozszerzył się katalog rodzin korzystających z usług Ośrodka, obecnie świadczenia  wychowawcze trafiają do normalnych rodzin, mieszkańców gminy Środa Śląska.

Praca z ludźmi i dla ludzi

Dynamika zmian w pomocy społecznej, a przede wszystkim nowe zadania jakie otrzymały OPS od 2018r. powodują, że pracownik OPS musi posiadać wysokie kompetencje w zakresie wykształcenia, wiedzy czy doświadczenia. Nie każdy może wykonywać ten zawód, nie tylko ze względu na kwalifikacje zawodowe. Niesienie pomocy wymaga odpowiedniej postawy, a przede wszystkim szczególnych kompetencji – wrażliwości, empatii, szacunku, zrozumienia dla drugiego człowieka, jego potrzeb i problemów. Te wyjątkowe cechy charakteryzują pracowników OPS, na co dzień być może niewidocznych, ale pracujących w wielkim zaangażowaniem i poświęceniem.

Dzień Pracownika Socjalnego to odpowiednia okazja, by podziękować za zaangażowanie i wysiłek pracy na rzecz drugiego człowieka. W tym celu w Domu Kultury w środę 21 listopada br. odbyło się uroczyste spotkanie pracowników GOPS Środa Śl., burmistrza Środy Śl. Adama Rucińskiego oraz zaproszonych gości.

(um) fot. ug

Komentarzy (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

Skomentuj

  1. Komentujesz jako gość.
0 Znaków
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację