list | artykuł | zdjęcia


"Ekoludek 2025" - powiatowe konkursowe zmagania w średzkiej SP nr 3


15 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej odbył się III Powiatowy Konkurs Przyrodniczo-Ekologiczny "Ekoludek 2025". Konkurs ten to przede wszystkim spotkanie uczniów klas 2-3 ze szkół, którym bliska jest tematyka przyrody i ekologii. Ważniejsza od zdobytych miejsc jest integracja uczniów szkół z terenu powiatu średzkiego wokół zagadnień związanych z ochroną środowiska.




Fot. Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej Fot. Szkoła Podstawowa nr 3 w Środzie Śląskiej


Skomentuj

W tym roku szkolnym w „Ekoludku”, oprócz gospodarzy, udział wzięła Szkoła Podstawowa z Ciechowa, Szkoła Podstawowa z Kostomłotów, Szkoła Podstawowa z Lutyni, Szkoła Podstawowa z Miękini, Szkoła Podstawowa z Rakoszyc i Szkoła Podstawowa nr 1 z Środy Śląskiej.

Wszystkie dzieci były świetnie przygotowane do konkursowych zmagań. Konkurs uroczyście rozpoczęła pani dyrektor Emilia Latos. Dla uczestników „Ekoludka” zaśpiewały laureatki szkolnego konkursu „Piosenka z przyroda w tle”- Ewa Bucha, Natalia Jaśkiewicz i Maja Kąkol. Dyplomy i nagrody wręczyła pani wicedyrektor Magdalena Ryniewicz.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom, którzy wsparli EKOturniej: Fundacji im. Wulfa Schumachera, Rules Auto Serwis Leszek Ruciński, Środa Śląska ul. Targowa 1, pani Natalii Przytulskiej oraz piekarni "Familijna" w Środzie Śląskiej.

Organizatorkami konkursu były panie: Dorota Dyjak-Baraniecka, Barbara Glazer, Kamila Krzyżańska, Agata Stańczyk i Justyna Tomaszewska.

SP nr 3 Środa Śląska


Google News Logo

Obserwuj nas w Google News!

Dodaj nas do ulubionych źródeł.


 

Artykuły w kategorii:


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Reklamuj się tu - u siebie. Jak sąsiedzi.