niedziela 23.01.2022

Imieniny: Ildefonsas Rajmunda

Gminne Święto Plonów w Zakrzowie (zdjęcia i wideo)

Gminne Święto Plonów w Zakrzowie (zdjęcia i wideo)

Pt, 30.08.2019 21:45

W ubiegłą niedzielę odbyły się Dożynki Gminy Środa Śląska. Tym razem na wspólne świętowanie wybrano wieś Zakrzów.


Na scenie mieliśmy okazję zobaczyć zespoły ludowe z okolicy, takie jak Dolnoślązacy, Kulinianie, Biesiadni oraz kapelę Polanie, która poprowadziła obrzęd dożynkowy. Była też coroczna Gala Disco - Polo, podczas której wystąpiły zespoły Andre, Etna Music, Avangarde Disco na Czasie i Atest.

Trzeba przyznać, że ogromne wrażenie zrobiły przepiękne wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa, a także stoiska wiejskie. 

Nieodłącznym, a zarazem ekscytującym elementem każdych dożynek są konkursy.
Jednym z nich jest konkurs na najpiękniejsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku uczestniczyły w nim miejscowości Cesarzowice, Wojczyce, Kryniczno, Lipnica, Michałów, Przedmoście, Słup, Szczepanów, Środa Śląska, Wrocisławice. 

Stoiska zostały ocenione w skali od 1 do 10 w kategoriach: wygląd, asortyment oraz jakość obsługi. Oceny dokonała komisja w składzie: Klaudia Bąk, Magdalena Jankowska, Anna Klimczuk-Malczewska i Katarzyna Kulesza, a zwyciężyły stoiska:
miejsce I – Szczepanów
miejsce II – Lipnica
miejsce III ex aequo – Wojczyce oraz Przedmoście.

Z kolei w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyło sołectwo Rzeczyca. Drugie miejsce przyznano Rakoszycom, trzecie otrzymał Kulin, a czwarte ex aequo - Juszczyn i Przedmoście.

- Szczególnie dziękujemy KGW Zakrzów, Kulin, Szczepanów i Cesarzowice za przygotowanie poczęstunku dożynkowego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie przy organizacji tej pięknej imprezy. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować przy organizacji z tak wyjątkową, zaangażowaną społecznością i serdecznymi gospodarzami Dożynek. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy spędzili z nami ubiegłą niedzielę. Zapraszamy do wspólnego kultywowania tradycji i uczestnictwa w zabawie za rok –  dziękuje Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

(rol/dk) / fot. mw i wk

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0

REKLAMA
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


powrót na górę

Najczęściej komentowane

Najnowsze komentarze:
 • Sam powiedział(a) Więcej
  Podziękujemy mu na wyborach. 2 godziny temu.
 • Jarek powiedział(a) Więcej
  Ty jesteś ***......do granic możliwości ***ni.......i tyle co powiem debil jesteś  i nawet... 2 godziny temu.
 • Taki trochę JP powiedział(a) Więcej
  Jak dla mnie to powinna być robota dla Straży Miejskiej, a nie dla policji. Policja powinna... 9 godzin temu.
REKLAMA
reklama@roland-gazeta.pl

Lokalne ogłoszenia drobne

19.01.2022 20:08 wrote:

Wykonuję drobne prace spawalnicze - meble, płoty, bramy, stoliki, wózki, i inne. Zapraszam do współpracy 792 279 495 - Tomasz…

19.01.2022 20:06 wrote:

Kupię przyczepkę ubezpieczoną, z tabliczką znamionową - czyli legalną z papierami, samoróbkę. Jeśli chcesz sprzedać skontaktuj się ze mną. …

06.01.2022 11:32 wrote:

KUPIĘ ANTYKI po SPRZĄTANIU / CZYSZCZENIU / LIKWIDACJI - NIERUCHOMOŚCI - DOMU, MIESZKANIA, WILLI ...Interesują mnie : Stare Obrazy, Ikony, o…

20.12.2021 17:30 wrote:

Witam. Sprzedam słoneczne mieszkanie w bloku w Ciechowie przy ulicy Osiedlowej. 3 pokoje,kuchnia,łazienka, wc,garaż i dwie piwnice. Położon…