piątek 12.08.2022

Imieniny: Lecha Euzebii

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //Gminne Święto Plonów w Zakrzowie (zdjęcia i wideo)
W ubiegłą niedzielę odbyły się Dożynki Gminy Środa Śląska. Tym razem na wspólne świętowanie wybrano wieś Zakrzów.


Na scenie mieliśmy okazję zobaczyć zespoły ludowe z okolicy, takie jak Dolnoślązacy, Kulinianie, Biesiadni oraz kapelę Polanie, która poprowadziła obrzęd dożynkowy. Była też coroczna Gala Disco - Polo, podczas której wystąpiły zespoły Andre, Etna Music, Avangarde Disco na Czasie i Atest.

Trzeba przyznać, że ogromne wrażenie zrobiły przepiękne wieńce dożynkowe przygotowane przez sołectwa, a także stoiska wiejskie. 

Nieodłącznym, a zarazem ekscytującym elementem każdych dożynek są konkursy.
Jednym z nich jest konkurs na najpiękniejsze stoisko Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku uczestniczyły w nim miejscowości Cesarzowice, Wojczyce, Kryniczno, Lipnica, Michałów, Przedmoście, Słup, Szczepanów, Środa Śląska, Wrocisławice. 

Stoiska zostały ocenione w skali od 1 do 10 w kategoriach: wygląd, asortyment oraz jakość obsługi. Oceny dokonała komisja w składzie: Klaudia Bąk, Magdalena Jankowska, Anna Klimczuk-Malczewska i Katarzyna Kulesza, a zwyciężyły stoiska:
miejsce I – Szczepanów
miejsce II – Lipnica
miejsce III ex aequo – Wojczyce oraz Przedmoście.

Z kolei w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy zwyciężyło sołectwo Rzeczyca. Drugie miejsce przyznano Rakoszycom, trzecie otrzymał Kulin, a czwarte ex aequo - Juszczyn i Przedmoście.

- Szczególnie dziękujemy KGW Zakrzów, Kulin, Szczepanów i Cesarzowice za przygotowanie poczęstunku dożynkowego. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za zaangażowanie przy organizacji tej pięknej imprezy. Cieszymy się, że mogliśmy współpracować przy organizacji z tak wyjątkową, zaangażowaną społecznością i serdecznymi gospodarzami Dożynek. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy spędzili z nami ubiegłą niedzielę. Zapraszamy do wspólnego kultywowania tradycji i uczestnictwa w zabawie za rok –  dziękuje Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

(rol/dk) / fot. mw i wk

Media

  • Anonim powiedział(a) Więcej
    I po cooplacac karte nigdzie nie wolno lowic a jak chcesz to plac za każdym razem razem inny rewir wkonco ktos sie wkorzyl i zanieczyszczenie puscil 3 godziny temu.
  • Pola powiedział(a) Więcej
    Dał przykład Trzasku w Warszawce. Dał. Z Czajki g..na lały się do Wisły i żadnej odpowiedzialności. Skoro on mógł, to dlaczego inni nie mogą? 4 godziny temu.
  • Janek powiedział(a) Więcej
    Największy stan zagrożenia dla naszego powiatu mieści się w gmachu na Wrocławskiej 2! 5 godzin temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…