sobota 06.03.2021

Imieniny: Róży Wiktora

Gminny "Bal Seniorów" w Środzie Śląskiej

Gminny "Bal Seniorów" w Środzie Śląskiej

Pn, 28.10.2019 22:03

W ramach obchodów Światowego Dnia Seniora, 23 października w restauracji hotelu Sarai w Środzie Śląskiej odbył się „Bal Seniorów", w którym udział wzięło około 130 osób.Uroczystość rozpoczęto od powitania gości. Seniorów przywitali organizatorzy: dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej  w Środzie Śl. Anna Wojtasińska-Żygadło, prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śl. Wiesław Kudryński i dyrektor Domu  Kultury w  Środzie Śl. Grzegorz Ptaszyński.

Ciepłe słowa do Seniorów skierował również burmistrz Środy Śląskiej Adam Ruciński. – To jest jedno z wydarzeń, które należy w naszej gminie do najważniejszych. Jest to piękna tradycja w różnych formach. W dzisiejszym dniu jest to bal, dlatego życzę Państwu wspaniałej zabawy, a przede wszystkim dużo zdrowia, energii oraz spełniania różnorodnych marzeń. Głos zabrał również sekretarz gminy Udanin Andrzej Bielski, który w imieniu swoim i wójta Wojciecha Płaziuka, gratulował wspaniałej integracji, życząc przy tym udanej zabawy i dużo zdrowia. Serdeczne życzenia skierował również do zebranych Jerzy Kornaus, prezes Zarządu Delegatury ZG PCK w DOO PCK Wrocław. – Ogromnie się cieszę, że  tradycja Dnia Seniora tutaj istnieje, bo niewiele okręgów PCK to święto organizuje. Pewna idea jest zrealizowana na tym spotkaniu, jest to jednoczenie seniorów. Dziękuję bardzo za możliwość udziału w Państwa wydarzeniu oraz życzę udanego balu. Życzenia złożył również dyrektor Dolnośląskiego Oddziału Okręgowego PCK, Zdzisław Jaksa.

O oprawę muzyczną balu zadbał DJ Mike z firmy LiveAudio. Seniorzy doskonale się bawili. Na parkiecie nie brakowało uśmiechu i pokazowych kroków tańca. Uczestnicy wspólnie zatańczyli m.in. do takich hitów jak słynne „kaczuszki”, a twist w ich wykonaniu był naprawdę zaskakujący. 

W trakcie wydarzenia rozwiązano wcześniej ogłoszone konkursy na najlepszą nalewkę, w którym I miejsce zajęła p. Irena, a II p. Monika. W konkursie na najlepsze ciasto I miejsce zajęła p. Urszula.  Natomiast w konkursie na najładniejsze przebranie zwyciężyła p. Michalina. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Oddział Rejonowy PCK w Środzie Śl.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się niespodzianka, którą była fotobudka. Przebrania i śmieszne miny towarzyszyły każdej zrobionej fotografii. Do wspólnej zabawy przyłączyli się również zaproszeni goście. Wykonane zdjęcia były miłą pamiątką udziału w uroczystości.

Udział w obchodach wzięli członkowie związków: Klub Seniora w Środzie Śląskiej,

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Rejonowego w Środzie Śląskiej, Związek  Nauczycielstwa Polskiego w Środzie Śląskiej, Związek Sybiraków – Koło w Środzie Śląskiej, Związek Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych - Zarząd Koła w Środzie Śląskiej, Związek Inwalidów Wojennych Zarząd Oddziału w Środzie Śląskiej oraz  Seniorzy niezrzeszeni.

Warto nadmienić, że prócz balu, w ramach Światowego Dnia Seniora 17.10.2019 r. w sali konferencyjnej PSSE w Środzie Śl. zostało zorganizowane spotkanie pod hasłem „Bezpieczny Senior - mam prawa i nie zawaham się ich użyć”,  którego prelegentami byli: Powiatowy Rzecznik  Konsumentów w Środzie Śląskiej, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej i  przedstawiciel PSSE w Środzie Śl. Omawiano na nim tematy dotyczące bezpieczeństwa Seniorów, co ważne, cieszyło ono się dużym zainteresowaniem.

(kb) / fot. kb
powrót na górę
 • SzerLook powiedział(a) Więcej
  Bury napisał:
  Komunistyczny belkot. Dla zdrajcow Ojczyzny czyli komunisycznych pachołków Moskwy - jest tylko jedna...
  4 godziny temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
   Nutko, proszę doczytać czym jest bioaerozol i skąd się bierze w zabiegach stomatologicznych. Przyłbica... 6 godzin temu.
 • Jojo powiedział(a) Więcej
  Lekarze nie nosili maseczek z filtrem, tylko chirurgiczne, takie jak ja nosze. Dopiero teraz weszły maseczki... 7 godzin temu.
 • Nutka powiedział(a) Więcej
  Nie przyszło Ci do głowy, że dentysta zakłada najczęściej przyłbicę dlatego żeby nie wdychać  i... 7 godzin temu.
 • Bury powiedział(a) Więcej
  Komunistyczny belkot. Dla zdrajcow Ojczyzny czyli komunisycznych pachołków Moskwy - jest tylko jedna kara.  7 godzin temu.
 • Nutks powiedział(a) Więcej
  Jojo czy nie widzisz różnicy ? Lekarz na sali operacyjnej, warunki sterylne, maseczka z filtrem zmieniana... 7 godzin temu.

Wyszukiwarka artykułów:

Pogoda Środa Śląska

Lokalne ogłoszenia drobne

26.02.2021 10:19 wrote:

Firma w Malczycach poszukuje osoby na stanowisko pracownika administracyjno - biurowego: OFERUJEMY: - atrakcyjne wynagrodzenie - stabiln…

25.02.2021 13:10 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - np.: po LIKWIDACJI NIERUCHOMOŚCI lub KOLEKCJI ANTYKÓW !!! Ramy, Obrazy , Obrazki, Ikony, stare Witraże, Porcelanę, Lampy,…

15.02.2021 10:48 wrote:

Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych Poszukuję świadków policyjnych kontroli drogowych pojazdów, które miały miejsce na teren…

13.02.2021 19:49 wrote:

Śnieg zalegający na dachu budynku może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. Aby uniknąć wypadków należy jedynie zadbać o regularne …