niedziela 25.09.2022

Imieniny: Aurelii Ładysława

// reklama@roland-gazeta.pl // + 48 500 027 343 //GOPS kupuje, pakuje i przekazuje artykuły potrzebne uchodźcom z UkrainyGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Śląskiej na bieżąco uzupełnia zapasy żywności regularnie wydawanej mieszkańcom, którzy przyjęli pod swój dach obywateli Ukrainy, ale też samym uchodźcom. Zakup potrzebnym rzeczy możliwy jest dzięki środkom z rezerwy kryzysowej przekazanym z budżetu Gminy z mocy uchwały Rady Miejskiej.


Fot. UM Fot. UM


 

- Obecnie w magazynie posiadamy żywność w większości zakupioną przez GOPS w ub. piątek na około 2,5 tys. zł. Robimy pakiety żywnościowe, które są już wydawane. Żywność jest najpilniejsza potrzebą. Stany magazynowe z darów już się wyczerpały – przekazuje Joanna Sadowska, dyrektor GOPS.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej dysponuje środkami przekazanymi z rezerwy kryzysowej budżetu Gminy. Pozwolą one na zakup żywności i innych potrzebnych artykułów szacunkowo do końca maja br. Świetlice wiejskie są zaopatrywane w żywność przez Dom Kultury w Środzie Śląskiej.

Średzki GOPS, jako jeden z nielicznych w powiecie średzkim, wydaje od początku konfliktu zbrojnego bardzo szeroki asortyment pomocy humanitarnej, od żywności, odzieży, obuwia, pościeli po środki czystości i środki higieniczne oraz przybory szkolne.

- Od przeszło miesiąca codziennie zajmujemy się wydawaniem darów, w tym dużej ilości żywności, a więc nie jest tak, że Gmina nic nie robi w tym zakresie, a żywność również zaczynamy kupować za środki własne – podkreśla dyrektor GOPS Joanna Sadowska.

(prg)

u goimage003

u goimage005
  • mati powiedział(a) Więcej
    Nie ma to jak wykorzystywać dzieci do pracy, którą powinny się zająć firmy odpowiedzialne za wywóz śmieci, za które płacimy horrendalne pieniądze. 40 minut temu.
  • Liberał powiedział(a) Więcej
    Noe zycz drugiemu co tobie niemiłe ;) 5 godzin temu.
  • Ania powiedział(a) Więcej
    Brawo Marcin, brawo Ola, brawo Ela. Bardzo duży sukces. 22 godziny temu.

Lokalne ogłoszenia drobne

20.07.2022 10:16 wrote:

KUPIĘ ANTYKI / STAROCIE / DZIEŁA SZTUKI - DOJEŻDŻAM - PŁACĘ z góry GOTÓWKĄ - ZADZWOŃ !!! Kupię Stare Obrazy, Obrazki, Ikony, Ramy, Sztućce,…

10.07.2022 14:14 wrote:

Oddam dwie papużki faliste, parka, z całym wyposażeniem. Ptaki mają ok. roku, są zdrowe i zadbane. Tel. 696132306…

08.07.2022 19:01 wrote:

Poszukuję ekipy budowlanej do tynkowania elewacji + przyziemie, na budynku mieszkalnym w Środzie Śląskiej. Tel. 602481432.…

04.07.2022 07:06 wrote:

KUPIĘ ANTYKI - POTRZEBNA GOTÓWKA -?- ZADZWOŃ - SZYBKI KONTAKT !Interesują mnie stare: Obrazy, Grafiki, Akwarele, Szkice, Rysunki, Ikony, Po…