Imieniny:

33 lata


Grupy wsparcia dla osób uzależnionych z dofinansowaniem Gminy


Trzy grupy spotkań terapeutycznych dla osób uzależnionych i współuzależnionych od kwietnia br. prowadzone są w Centrum Leczenia Uzależnień w Środzie Śląskiej oraz doraźnie w gminnym Centrum NGO. To w ramach umowy podpisanej przez burmistrza Adama Rucińskiego z Krystyną Klimkiewicz prowadzącą działalność Usługi Terapeutyczne dla Osób Uzależnionych.






Skomentuj

Pierwsza z grup – edukacyjno-terapeutyczna – przeznaczona jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Podczas spotkań w każdy czwartek w godz. 16.30-18.30 udzielane są konsultacje, doradztwo i wsparcie, a także pomoc psychologiczna i terapeutyczna osobom uzależnionym z terenu Gminy Środa Śląska.

Podczas spotkań społeczności uzależnionej (grupy wsparcia) w soboty i niedziele w godz. 10-14 udzielane są indywidualne porady oraz pomoc psychologiczna, psychoedukacyjna i rehabilitacja osób uzależnionych. Z kolei na spotkaniach społeczności dla osób współuzależnionych w terminach ustalanych z grupą indywidualnie,  oprócz udzielania konsultacji, prowadzone jest doradztwo i wsparcie dla osób współuzależnionych i rodzin, w których występuje problem uzależnienia na terenie średzkiej gminy. Na każdą z grup osoby kierowane są przez gminne jednostki pomocowe lub terapeutę z poradni uzależnień.

Wszystkie trzy zadania dofinansowane są z budżetu Gminy Środa Śląska łączną kwotą blisko 20 tys. zł w ramach zadania własnego Gminy pn. „Zwiększenie dostępności pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych od alkoholu. (Prowadzenie 3 grup terapeutycznych)”. Środki te pochodzą z opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu wpłacanych przez lokalnych przedsiębiorców.

(prg)


Nie zatrzymuj tej wiadomości – podaj dalej!



 

Artykuły w kategorii:


Wczytywanie komentarza... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.
Zaloguj się aby dodać komentarz.
pozostały limit znaków.
Zaloguj się za pomocą ( Zarejestruj się? )

Jesteśmy razem 33 lata – od 1992 roku!

NAJNOWSZE PUBLIKACJE:


Lokalna REKLAMA Prawdziwe marki, prawdziwi ludzie, lokalne historie.
Kontakt w sprawie Twojej reklamy: +48 500 027 343 reklama@roland-gazeta.pl