piątek 22.10.2021

Imieniny: Filipa Korduli

Karolinka - dziewczynka, której darowano drugie życie...

Karolinka - dziewczynka, której darowano drugie życie...

Wt, 24.07.2018 16:29

Karolina Soboniak to 11-letnia, bardzo sympatyczna dziewczynka z Lipnicy w gminie Środa Śl. Pomimo wielu miesięcy przebytych na szpitalnym łóżku oraz niezliczonych chorób, dziś wita nas z uśmiechem na twarzy.


Mama dziewczynki, Pani Agnieszka, ze łzami w oczach cofa się wspomnieniami do traumatycznych  chwil.

- O chorobie dziecka dowiedziałam się po operacji usunięcia migdałów, wiele komplikacji podczas wydawałoby się tak prostego zabiegu spowodowało, że córce zlecono ogromnie dużo badań. Kiedy  w 2012 roku szpital we Wrocławiu, po wielu badaniach w tym biopsji wydał diagnozę: marskość wątroby - brzmiało to jak wyrok.  W czerwcu 2017 r. Karolinka przeszła zabieg embolizacji  śledziony, który niestety się nie powiódł się, a usunięta śledziona znacznie obniżyła jej odporność.  Wtedy konieczny był natychmiastowy przeszczep wątroby. Rok temu, dokładnie 30 lipca 2017 r. moja córka otrzymała nową wątrobę. Odtąd każdego dnia przyjmuje kilkanaście różnych lekarstw. Leki immunosupresyjne minimalizują ryzyko odrzucenia przeszczepionej wątroby. Karolinka dodatkowo choruje na niedokrwistość, ma wadę wzroku oraz celiakię, a dieta bezglutenowa jest bardzo droga. Zmniejszona gęstość kości spowodowana celiakią skutkowała 3-krotnym złamaniem ręki - opowiada kobieta.

Pan Agnieszka spotkała się z nami, by podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w pomoc dla jej córki.

- Bardzo serdecznie dziękuję Szkole w Szczepanowie za zorganizowanie w grudniu kiermaszu świątecznego oraz wiosennej loterii losów. Chcę szczególnie podziękować wszystkim sponsorom za nagrody, jakie zostały przeznaczone do loterii. Serdeczne podziękowania należą się również  właścicielowi sali zabaw „Kraina Bajek” w Środzie Śląskiej przy ul. Kolejowej, który postanowił nieodpłatnie zorganizować urodziny dla Karolinki. Piękne podziękowania kieruję także do Pani Asi oraz Michała, którzy mieszkają w Niemczech i pomagają w sprowadzeniu zagranicznego leku dla dzieci, podopiecznych fundacji  LIVER.  Największe jednak podziękowania należą się dawcy wątroby, to dzięki Niemu Karolinka może być dzisiaj z nami - podkreśla ze wzruszeniem p. Agnieszka. Do podziękowań dołącza się także Karolinka, a wszystkim chorym dzieciom życzy szybkiego powrotu do domu i jak najmniej pobytów w szpitalach.

Mama Karoliny przestrzega, aby nie być „ślepym” na choroby innych i skrupulatnie rozważać  możliwość bycia honorowym dawcą krwi czy też wyrażenie zgody na ewentualne pobranie narządów.

- Doświadczyłam, jak taka decyzja może zmienić życie innych... - dodaje kobieta.

 

Oczywistym jest, że bez wątroby żyć nie można, dlatego jednym ratunkiem jest transplantacja, a po niej zażywanie drogich leków, często nierefundowanych i niemiających tańszych zamienników.

POMOCY MOŻNA UDZIELIĆ POPRZEZ KONTO STOWARZYSZENIA LIVER,

KTÓREGO KAROLINA JEST PODOPIECZNĄ

Tytuł wpłaty:

Darowizna na rzecz Soboniak Karolina

Numer konta

94 1750 0012 0000 0000 2068 7444

Życzymy Karolinie dużo zdrowia, jak najwięcej czasu spędzonego z rodziną, przyjaciółmi, koleżankami i kolegami ze szkoły oraz ogromnie dużo siły i wytrwałości.

(kb)
fot.: urodziny na sali zabaw w Środzie Śl., Karolina z kuzynem Dawidem, który odwiedził ją 4 tyg. po przeszczepie wątroby w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, kiermasz charytatywny w Szkole w Szczepanowie (grudzień 2017), kartki i laurki, które Karolinka otrzymała po powrocie ze szpitala, Karolinka (październik 2018).

 

 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0
 • 0


Najnowsze komentarze

 • Eugeniusz powiedział(a) Więcej
  Po kostce brukowej rowerem??hahaha ..jesteś chyba tym co jeździ sciezka rowerową autem.Bzdura totalna  6 godzin temu.
 • To ja powiedział(a) Więcej
  CHODZI PO WOLNOŚCI I CIESZY SIĘ WIDOKAMI BO DAJE Z UCHA A BIEDAK SKRZYWDZONY TYLKO SUFIT... 8 godzin temu.
 • Pakto powiedział(a) Więcej
  Dobrze prawisz kolego. Teraz ludzie stają na głowie, pieką ciasta, robią jakieś licytacje,... 8 godzin temu.
 • Kuba powiedział(a) Więcej
  Ponoć ma się dobrze i nadal cieszy się życiem i wolnością. Co mu tam, że kumpel... 9 godzin temu.

Najnowsze artykuły

czwartek / 21.10.2021 / 16:49

Nowe bramy remizy OSP Bukówek zamontowane

Ochotnicza Straż Pożarna w Bukówku we wrześniu br. otrzymała 15,7 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we…

Wyszukiwarka artykułów:

Bądź na bieżąco!

Powiadomienie push to krótki komunikat informujący o nowo dodanym artykule. Wyglądem przypomina powiadomienie o nowej wiadomości SMS (urządzenia mobilne) oraz wyskakujące okienko w przypadku przeglądarki na PC / laptopie. Powiadomienia możesz w każdej chwili deaktywować, tym samym przyciskiem:

 

Bądź na bieżąco z wiadomościami z powiatu średzkiego! Polityka prywatności.

Lokalne ogłoszenia drobne

21.10.2021 07:53 wrote:

Do sprzedania Thermomix 5, kompletny w pełni sprawny. 2300 zł.  Środa Śl. tel. 728861091…

18.10.2021 18:05 wrote:

Dzień dobry, poszukujemy działki/domu w Środzie Śląskiej lub najbliższej okolicy. Dom może być do remontu. Nr telefonu 785 558 716 Maciej…

11.10.2021 12:03 wrote:

PŁACĘ GOTÓWKĄ za ANTYKI - OBRAZY, LAMPY, PORCELANA, CERAMIKA, SZTUĆCE, ZEGARY, SREBRO, SZABLE, RZEŹBY itp... - zadzwoń - 603 567 304 Mniejsz…

28.09.2021 13:24 wrote:

Kupię Antyki - Starocie - Stare Pamiątki, Wartościowe Drobiazgi itp. ZA GOTÓWKĘ - ŚRODA ŚLĄSKA i okolice ... Mniejsze Meble, Obrazy i Obr…

0
RAZEM